شبکه ان بی سی: سفارت ایران سعی می کند با آزار و اذیت همسر نازنین زاغری را وادار به سکوت کند

صدای آمریکا :وبسایت شبکه ان بی سی یکشنبه ۲ تیر در گزارشی درباره اقدام اعتراضی همسر نازنین زاغری، شهروند ایرانی بریتانیایی زندانی در تهران، نوشت در هفت روزی که ریچارد رتکلیف مقابل سفارت ایران در لندن تحصن کرده کارهای تعمیراتی هم آغاز شده است.
 
کارگران اقدام به شستشوی محل، و سائیدن نرده‌ها با استفاده از ابزارهای برقی و همچنین نصب حفاظ کرده‌اند و حتی چند بار به پلیس هم زنگ زده و شکایت کرده‌اند که چادر آقای رتکلیف پیاده‌رو را مسدود کرده و مانع تردد مردم و همچنین کار آنها شده است.
 
اما ریچارد رتکلیف مطمئن است که آغاز و افزایش ناگهانی اینگونه کارها تصادفی نیست و معتقد است که ایرانی‌ها – حتی در یک شهر آزاد و دموکراتیک مثل لندن – سعی می‌کنند که او را با آزار و اذیت وادار به سکوت کنند.
 
وی تحصن خود را از روز ۱۶ ژوئن در مقابل ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در غرب پایتخت بریتانیا آغاز و به نشانه همبستگی با همسرش که در اعتراض به وضعیت خود در زندان ایران اعتصاب غذا کرده، دست به اعتصاب غذا زده است.
 
در حالی که سیستم قضایی جمهوری اسلامی نازنین زاغری و وضعیت او را از چشم جهانیان مخفی نگاه داشته است، همسر او هفته پیش به ان بی سی گفت، وظیفه من این است که نمود قابل مشاهده رنجی باشم که نازنین در حبس متحمل می‌شود.
+47
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  کسانی در راس کار هستند که به شدت روانی و ضد بشر هستند.فرقی هم نداره قاضی باشه یا سفیر.
  4
  51
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  پیشنهاد بنده به ایشون این هست که هر روز یک بطری آب جو محتوی الکل رو جلوی در سفارت خالی کنن. عزیزان یا باید از روش بپرن یا هر روز طهارت کنن. چرا خودش رو اذیت میکنه؟
  5
  16
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  نظر شما چیست؟