دختر ایرانی که رویای خارج در سر داشت این ویدیو را در پیج اینستاگرام خود منتشر کرد

دختر ایرانی که رویای خارج در سر داشت  این ویدیو را در پیج اینستاگرام خود منتشر کرد
+147
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Southern Star - سیدنی، استرالیا

  مهم اینه که اینجا میشه پله های ترقی رو بدون تکیه به پول و پارتی طی کرد و اوج گرفت، بستگی به تلاش و همت شخصی داره، شما که با توالت شویی شروع کردی خیلی راحت میتونی سال دیگه یه شرکت خدمات نظافتی با بیست نفر نظافتچی داشته باشی، کافیه که اراده کنی. متاسفانه تو کشور ما هر چی دزد و کلاهبردار و نزولخور پیش بقیه اجر و قرب داره ولی کار نظافتچی و کارگر و زحمتکش، پست و زشت دونسته میشه. اشکال از کار توالت شویی یا سیستم کشورهای پیشرفته نیست، مشکل از طرز تفکر و فرهنگ ماست.
  47
  310
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۳
  ۴۸
  Botol - آلمان، آلمان

  آفرین ، زدی تو خال. یکی از دلایل مهم آن خالی بندی اکثر ایرانیهاست که در خارج از کشور زندگی میکنن. از اروپا که میرن ایران ، یا رییس ب ام و ، یا معاون زیمنس، یا فرمانده آلیانس و غیره هستن. از امریکا که میرن ،تو کاخ سفید میشینن بغل ترامپ.
  96
  117
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۹
  ۴۸
  گل پام چال - دانتس، آلبانی

  تو خارج هیچ کاری عیب و عار نیست هتمن هیچ دیپلمی هم نداری .میخواهی بری جای مینیسری یا پرزیدنت بشینی .فکر میکنی کی هستی .
  54
  220
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  اول از همه آفرین بر این شهماتش و متکی به نفس بودنش! ولی با این هشدار ایشان هنوز ایرانی فکر میکنه که این کار را بد میخواند و در فرنگ کار ننگ نیست چه از تن فروشی و چه از توالت شوری!
  47
  167
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
  ۵۲
  Hatef - پاریس، فرانسه

  بهتر از اینستکه نصف بیضه یک مرد ارزش داشته باشى.
  40
  231
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
  ۴۸
  Botol - آلمان، آلمان

  توهین ، بی احترامی، درجه دوم بودن، نژاد پرستی، ضد مسلمون بودن، متلک گفتن و غیره رو هم بهش اضافه میکنم.
  148
  61
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا

  بیام، تی زدن رو بهم یاد میدی؟
  162
  50
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۸
  ۴۹
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  این خانوم از صورتش و تعداد جراحی های بینی و گوش و. و طرز گفتارش پیداست با چه ارزوهایی به اروپا اومده باید بدونه برای زندگی مرفه و ادای میلیونرها را دراوردن یا برای نجات جونش و فرار از تبعیض و صیغه و نصف بیضه مرد بودن اومده؟ دختر جان ۱ با خودت حد اقل صادق باش. ۲ اگه درس خونده بودی و در حرفه ای تخصص داشتی ، توالت نمیشستی.۳ هر که فیل خواهد جور هندوستان کشد، همینکه کار میکنی و با پول سوسیال گرفتن سربار جامعه نیستی جای افرین و تشویق داره. اغلب ما از کار در رستوران و بیمارستان و. شروع کردیم. اون فقط ایران و قانون اختلاس و دزدیه که یک شبه گدا میشه بابک زنجانی. اگه اونجوری دوست داری برگرد برو پرستو شو، اگر هم زندگی هدفمند و شرافتمندانه میخوای قر نزن و برنامه بریز برای زندگیت. کار عار نیست. این لوس بازیها مال اینستاگرام و تلگرامه. زندگی واقعی چیز دیگه ایست.
  34
  175
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
  ۴۹
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. تو همون لیس زدن رو یاد گرفتی کارت رو را میندازه دیگه!!!! تی زدن رو میخوای چیکار؟؟؟؟؟
  41
  121
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵
  ۴۹
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  این خانومی که ویدئو رو گذاشته فکر کرده همه کارهای وزارت و ریاست مونده که اینها از راه برسن و بشینن پشت میز!!! نه خانوم جون , موضوع رو نباید از اون جنبه ببینی, بلکه همونطور که بقیه کاربران هم نوشتن شما اگه خودت جروزه داشته باشی و البته علم و دانش و پشتکار چند سال دیگه میتونی حتی به پست وزارت هم برسی, اینه فرق آزادی و خفقان !!!!!!!!
  24
  56
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ( اگر شستن مستراح عیب هست - نباید به این شغل بد دل ببست ) ( بجایش بمان در وطن همچو زال - و هردم تو آن دنبلان را بمال!) ( و یا همچو باور قمه را بِکِش - بزن بر سرِ مردمِ رنجکش) ( و یا میرزاده بشو گاه گاه - بده فحش به همسرِ پادشاه!) ( ولی در نهایت همه این کسان - بشویند گندآب عظمایشان)
  27
  61
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
  ۴۹
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  خارج و سختی و بدبختی هاش واسه ما بچه پایین شهریا و بچه کارگرا عین یه دوران سربازی هستش که پر از خاطره و بالا پایین داره و هیچ خیالی هم نیست واسه ما هرچه قدر هم سخت باشه . خدارو هزاران مرتبه شکر که بچه پایین شهری بدنیا اومدیم و همیشه هم پرچممون بالا بوده .
  34
  16
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
  ۶۳
  PAARISA - آمستردام، هلند
  کار کردن عیب نیست , ولی لچک توحش به اجبار به سر بستن ممکنه آدم بودن رو زیر سوال ببره
  42
  58
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
  ۵۳
  هانی سیاه - استکهلم، سوئد
  سلام به هموطنان عزیز. هموطن این خانم محترم قبل از این که بیاید اروپا در باره کشور اروپائی تحقیقات نکرد،وبقول معروف بی گدار به آب زده.هموطن من بیشتر از سی سال در سوئد زندگی می‌کنم ایرانی‌های زیادی ملاقات کردم نمیخوایم اغراق کنم ایرانی‌های که باسواد بودن همه شان کارهای خوبی و با درآمد بالا دارند و آنهای که مدرک خوبی نداشتن و یا نتوانستند در سو ئد مدرک بگیرند در هتلها رستوران‌ها یا شغلهای که مدرک نمیخواهد مشغول کارند یا کمک دولتی دریافت می‌کنند .در سوئد اشخاص بیسواد رهبر یا رئیس جمهور و یا نماینده مجلس نمی‌شوند متاسفانه، اگر سواد ندارید بهتر است در ایران بمانید شاید شخصیت بزرگی یا هنرپشه بزرگی شدید.
  39
  58
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
  ۳۴
  ایتالیا ایتالیا - میلان، ایتالیا

  خوب تا حدودی درست اما عادلانه نیست ، ببینید دستشویی شستن ، ماپ کشیدن تا زمانی هستش که کاره دیگه ای نمیتونی انجام بدی ، حالا یا پناهنده بدون جواب یا اینکه کاری بلد نیستی . مشکل اینجاست که در ایران این کاری که شما میکنید رو یک مهندس انجام میده و توی اینکار میمونه برای سالها !!! اما در اروپا دوران بیگاری و شغل کاذب محدود هست به یک دوره ( برای ایرانیها البته ) این دوره میتونه ٦ ماه باشه میتونه ١٠ سال باشه بسته به شرایط . اما بعد از این دوران انسان شروع به پیشرفت میکنه و اینکه خودش رو پیدا میکنه. من متخصص و جراح مغز و اعصاب میشناسم که همینکاری که شما انجام میدی رو در دورانه دانشجویی انجام داده ، اگر باهوش باشید از این کارها رها میشید و در مسیر درست میرید ، اگر قابلیتهاتون رو ( زبان اون مملکت ، روابط اجتماعی ) افزایش ندید توی همین کار میمونید ، دختری به خوشگلی شما راحت میتونه منشی باشه ، توی یک بار کار کنه ، هاست در یک دیسکو باشه ، توی مهد کودک کار کنه ، مترجم باشه ، در یک لباس فروشی کار کنه ، صندوق داره یک فروشگاه باشه ، که همه اینها مستلزم زبان او کشور هست و چنت کورس ٢-٣ هفته ای !!!
  8
  44
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
  ۳۴
  ایتالیا ایتالیا - میلان، ایتالیا
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. حرفت اشتباه هستش ، این اگه هدفش اونی بود که تو میگی توی سرویس بهداشتی نبود الان ، توی تخت یه پیرمرد پولدار بود توی یک هتل که میتونست ٢ برابر درآمد این کارشو توی یک شب در بیاره ، این دختره با آرزوی بد بد اومده اوروپا اما منو تو هدفمون این بود استیو جابز بشیم نه ؟! یا اینکه پروفسور سمیعی بشیم . که کلاً هم شدیم ، الان بازار بورس اپل با منو تو بالا پایین میشه ! روزت خوش ، دلت شاد اخوی
  4
  22
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
  ۵۳
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خب تو درس نخوندی و عرضه هیچ کاری بجز تی کشی و توالت شوئی نداری! فکر میکنی همه مثل تو هستن؟؟
  41
  17
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Botol - آلمان، آلمان::]. اردنگی خوردن خودت رو لطفا تعمیم نده
  20
  16
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عزیز جان، سایه گرامی را از سر این سایت کم نکند! جهت یادآوری: فقط و فقط بخاطر شما من باز عضو سایت شدم! به درود گرامی
  24
  9
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه
  با درود. متأسفانه هنگامیکه برخی هموطنان ناآگاه و ناآگاهان هموطن از قوانین پناهندگی سوءاستفاده یا به خیال خود زرنگی می کنند،باید هم در اروپای مثلا متمدن به تمیزکاری مستراح و مشاغلی ازاین دست تن بدهند،کارهایی که به هیچوجه در کشور خود بدآن دست نمی یازیدند و کسر شأن خود می دانستند. در واقع اینچنین،کارمای فعل و عمل خودشان را به عینه می بینند و دریافت می کنند.
  23
  12
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::scandal - برلین، آلمان::]. شما لطف دارید.
  16
  7
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  من گفته های این دوشیزه را رد نمیکنم,ولی,,,یکی از اقوام نزدیک من با شوهرش(اجبارا)16سال پیش بآلمان رفت. از همین توالت شوئی شروع کرد,اما شبها درس خواند و امروز با سمت مهندسی در یک شرکت آلمانی مشغول بکار است.در کشورهای غربی اکثر ایرانیها بعلت ندانستن زبان و کمبود مدارج تحصیل,از کارهای سطح پائین شروع میکنند و بنا به عرضه و همت خود,بمدارج بالا میرسند.ولی در ایران برعکس است اول تحصیلات عالیه را طی میکنی و سپس بشغل رفتگری,پیشخدمت بودن,جمع آوری ضایعات رو میآورند.امیدوارم متوجه تفاوت شده باشید
  16
  28
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  ۳۸
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  [::Hatef - پاریس، فرانسه::]. شما چهارتا بیضه هم داشته باشی تو فرانسه همیشه شهروند درجه دو هستی
  6
  19
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
  ۳۸
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  [::ایتالیا ایتالیا - میلان، ایتالیا::]. اینکارها رو فقط استارتر ها انجام میدن و بیشتر استارترها هم پناهنده ها هستن البته یه سریهاشون رو هم بیسوادهای همون کشور تشکیل میدن بعضیهاشون هم بعنوان استاژیر یه دوره میگذرونن بعد مشغول به کار میشن
  9
  5
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  ۳۸
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  البته آدم داریم تا آدم. بعضی ها مجبوری یا بخاطر ندانستن زبان یا فن و حرفه ای به حال این دختر می افتن. کسی هم که نوشته جراح تو این کارها رفته مدرکش مال کشورهای درپیتی مثل روسیه و رومانیه. مال ایران مدرکش رو قبول دارند.فوقش یه دوره چندماهه می بینه و تمام. البته سرمایه همه جا حرف اول رو میزنه.
  11
  9
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
  ۳۸
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  [::Southern Star - سیدنی، استرالیا::]. با احترام شما توی اروپا نیستی پس فقط راجع به استرالیا بنویسید. در اروپا قبلا بازار خوب بود. الان با یکسال که هیچ. با ده سال کارهم ایشون در همان شغل می ماند. تازه کسانی که جدید می آیند همیشه مورد استثمار قدیمیتر ها واقع میشن.
  10
  17
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
  ۳۱
  شیوا مدیری - آسن، هلند
  با ابن تیپ و آرایش ایشون رفته توالت شویی لاکچری . همه جا معمولا باید لباس کار بپوشن. بیشتر یه ادای اینستاگرامی هست. من دوران دانشجویی توی رستوران کار می کردم. برای هزینه های شخصی. انجام این کارها، همیشه هم به دلیل بی سوادی یا فقر نیست.
  2
  15
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
  ۲۹
  grizzly - برلین، آلمان
  بعضی ها فقط بلدند مقایسه کنند اونهم از نوع مسخره اش اگر کسی انتقادی کنه زود میگن اگر تو ایران بودی الآن فلان و فلان بودی اونجا اختلاسگرها چنینند و چنان شما یک چیزی رو فراموش کرده اید این اروپایی ها هستند که بوق تبلیغاتی خودشون رو به سمت کشورهای جهان سوم گرفته اند و از کمالات خودشون تعریف میکنند حتی به خودشون هم جایزه نوبل در رشته حقوق بشر میدهند من هم سی ساله که در اروپا زندگی میکنم آنهایی که کار و تجارت شخصی دارند و کمتر با اینها سروکار دارند وضعشون بهتره و خوشبین ترند ولی اونهایی که مجبورند حتی با تحصیلات بالا با اینها سرو کار داشته باشند برای پیشرفت باید دنبلان مال خوبی باشند و ما ایرانی ها هم گل سرسبد مهاجران دنبلان مال هستیم خیلی راحت هموطنمون رو میفروشیم تا تو دل فلان خارجی جا باز کنیم این هم شده راه پیشرفت ایرانی ها در خارج.
  3
  6
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. برو از فاطمه زهرا یاد بگر چون خوب بلد بوده با طی کار کنه
  9
  17
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
  ۳۹
  Liberte - ارومیه، ایران
  ولی من وطنم رو دوست دارم. به ایرانیانی که به هر دلیل راهی خارج می شن هم احترام قائلم ولی اون ایرانیانی که راهی غرب می شن و به ایرانیان داخل وطن فخر می فروشن رو کوچیک و بی شخصیت می دونم.
  3
  15
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  تا حال فکرمیکردم این خانم در ایران هست؟عزیز تو رفتی سرکار یا رفتی مهمونی؟چه نیازی باین همه آرایش؟سرنوشت و تقدیر هرکس دست خودش هست.نمیخواهی تی بکشی؟اونوقتی که صرف خط چشم و لب و لوچه ات کردی,اگه صرف درس خواندن بکنی,با سنی که داری ,حداکثر تا 10سال دیگر یا مهندسی یا دکتری یا تخصص بالائی داری,اره دخترم یه تکانی بخودت بده100%موفق میشی
  15
  9
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶
  ۴۴
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  یک جای این فیلم بوی مشکوک میده ؛ منظورم نه از جانب توالت ؛ بلکه اطلاعات جمهوری اسلامی . اولا با لباس و آرایش اینجوری کسی دستشویی پاک نمیکنه /یکی از پروژه های لو رفته سپاه جمع آوری یکسری دختر های فقیر و گاهی خیابانی و استفاده آنان در داخل بعنوان پرستو برای نفوذ در دولتمردان داخلی و در خارج هم به عنوان بلبل برای کانالیزه کردن اطلاعات / جو سازی و جاسوسی.
  2
  9
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
  ۴۸
  Botol - آلمان، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده. واقعا برای شما متاسفم که یک مقدار به پیرامون خود نگاه نمیکنی و سر رو کردی زیر برف و...بالا. برای جهان سومی فرش قرمز پهن نمیکنن و بایستی کارهای سطح پایین رو انجام بدن، و الا چمدان رو باید بست و از اقامت خبری نیست.
  5
  7
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
  ۴۳
  hesam.rigi - طهران، ایران
  حالو روز یه عده رو تو همین کامنتهام میشه دید . بعد میگن ما تو خارجیم. آخه از اون خارجش چی بتو رسیده جز همین کامنت نوشتن؟
  7
  2
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۱
  ۴۳
  hesam.rigi - طهران، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. شما با اینهمه عقل و هوش و استعداد معلومه اون اقوامتون خیلی هم اجبارا نرفتن بایدهم از اینکارها بکنن
  7
  3
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۷
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  وقتی من وارد آلمان شدم با یک خانواده ایرانی هم اطاق بودیم دختر خانواده 7 سال داشت امروز او یکی از پزشکان جراحی مغز در آلمان است
  1
  8
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
  ۳۱
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  ۱. این کار عار نیست که اینطوری داره دربارش توضیح میده. ۲. دانشجوی کانادایی و اروپایی میشناسم ظرف میشورن و مستراح تمیز میکنن و اصلا ننگ و عار ندارن. ۳. تو یه مال بودم نظافت چیشون از هم دانشگاهیهای من بودن و با این روروک های نظافت میرفتن توالتها رو تمیز کنن. این کارها ننگ نیست. تو خارج خیلی از دانشجوها این کار رو میکنن. دانشجوهایی که دارن تو بهترین دانشگاه های دنیا درس میخونن و هیچ ننگی ندارن از کارشون. تا کی میخواییم اینطور بزرگ بشیم و بچه هامون رو بزرگ کنیم که این چیزا ننگه؟ کارگری ننگ نیست. نظافتی و ظرف شستن ننگ نیست. برام جالبه سرگذشت ادمای موفق و پولدار دنیا رو بخونین اکثرشون همین کارا رو کردن و حتی یک بارم نگفتن این کارا بده یا ننگه یا عه عه. بلکه با افتخار سرشونو بالا گرفتن گفتن اولش توالت تمیز میکردم. فرهنگ یک جامعه خودشو همیشه بروز میده. ماها درگیر شعر و کتاب و حرف شدیم. یادمون رفت به عمل براید سخن. اگه یکی مثل این دختر خانوم داره از این کار اظهار ننگ میکنه در واقع تربیت فرهنگی رو نشون میده. و خوشحالم اکثر کاربرای اینجا مخالففت خودشونو اعلام کردن
  5
  4
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  ۳۹
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  متوجه صدای آخرش شدید مشخصه خبره و زبره است
  1
  6
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  hesam.rigi - طهران، ایران:من اطلاع نداشتم که شما از نزدیکان اقوام هستی و از شرایط آنان مطلعید.بامید ارتقاءشعور و درک شما و قصاوت نکردن دیگران.
  9
  6
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. آفرین!
  2
  1
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۱
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  این میتونه یکی از آدمهای سپاه باشه شک نکنید اینطوری میخوان بگن که هر کی میره خارج باید از این کارها بکنه البته بگم توالت شستن اینجا شرف داره به ذلت زندگی کردن زیر سایه مزاحمت بسیجیها و اخونداهمه چیز امکانداره
  1
  2
  ‌سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
  نظر شما چیست؟