نیویورک تایمز: این مجری فاکس نیوز، ترامپ را وادار به دستور توقف حمله به ایران کرد

انتخاب : نیویورک تایمز طی گزارشی از تاثیرپذیری ترامپ از مجری و تحلیلگر مشهور فاکس نیوز در مورد «حمله به ایران» خبر داده است.
 
به گزارش «انتخاب»؛  این روزنامه آمریکایی با اشاره به اظهارات ترامپ در مورد انصراف از حمله به ایران، 10 دقیقه پیش از شروع عملیات، گزارش داده است که تاکر کارلسون، تحلیل‌گر شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در لغو تصمیم او موثر بوده است.
 
براساس گزارش نیویورک تایمز، پس از ساقط شدن پهپاد آمریکا از سوی ایران، جان بولتون قصد داشته ترامپ را مجاب به اقدام نظامی علیه تهران کند. ترامپ اما در این باره به کارلسون مجری فاکس نیوز گوش می کند که به او گفته بود پاسخ نظامی به تهران غیرعقلانه و دیوانه وار است.
 
تاکر سوانسون مکنیر کارلسون،‌ تحلیل‌گر سیاسی محافظه‌کار آمریکایی است که از سال ۲۰۱۶ میلادی برنامه سیاسی «امشب» را با نام خود و در شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز اجرا می‌کند. رسانه‌ها و ناظران سیاست آمریکا،‌ شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز و برنامه کارلسون را از برنامه‌های مورد علاقه ترامپ معرفی کرده‌اند.
 
براساس گزارش نیویورک تایمز، این تحلیل‌گر تلویزیونی در میان نمایندگان کنگره، دولتمردان، مشاوران و فرماندهان نظامی، از نفوذ قابل توجه برخوردار است.
 
نگرانی که کارلسون در این زمینه به ترامپ منتقل کرده مربوط به شخصیت رییس‌جمهور در پرهیز از کشیدن ماشه و جنگجویانه و متقابلانه نبودن وجهه عمومی او بوده است.
 
کارلسون در برنامه تلویزیونی جمعه ۳۱ خرداد ماه در شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز درباره جنگ با ایران، سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه را زیر سوال برده و غیرمفید خوانده بود.
 
او اعلام کرده بود:‌ «از ۱۱ سپتامبر،‌ آمریکا میلیاردها دلار را به همراه جان هزاران آمریکایی خرج کرده تا خاورمیانه را در تصور ما بازسازی کند. ناراحت‌کننده است که این را با صدای بلند بگوییم،‌ اما باید بگوییم که این موضوع موفق نبوده است.»
+32
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  mahdi moud - تهران، ایران

  دقیقا حرفش درسته ولی نفهمیده که فتنه گر بزرگ منطقه جمهوری اسلامیه و اونها همه جا رو به آشوب کشیدن که بگن امریکا کاری نتونسته بکنه. ولی شما یک قلم رو دریاب که الان پول افغانی 170 برابر پول ما ارزش داره
  20
  80
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۲
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  [::mahdi moud - تهران، ایران::]. درود بر شما
  13
  47
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  فعلا ......شده مسخره بازی واقعا خمینی کبیر درست گفت ......از درون فروپاشی میشه. حمله کنید مفت خورها کرم صفت
  81
  10
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۴
  نظر شما چیست؟