تشکر دونالد ترامپ از ایرانی ها بخاطر شلیک نکردن به هواپیمای سرنشین دار آمریکایی

دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران با سئوالات بسیاری درباره ایران روبه‌رو شد بی بی سی :دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، ضمن تشکر از ایران برای شلیک نکردن به یک هواپیمای باسرنشین این کشور، گفت که تحریم‌های شدیدتری علیه تهران اعمال می‌کند.
 
آقای ترامپ امروز شنبه (۲۲ ژوئن/۱ تیر) و در جمع خبرنگاران گفت که در جریان حادثه روز پنج‌شنبه هفته گذشته که ایران به یک پهپاد آمریکایی در دریای عمان شلیک کرد، یک هواپیما با ۳۸ سرنشین نیز "در تیررس" ایران بوده است، اما ایرانی‌ها تصمیم گرفتند که به آن هواپیما شلیک نکنند.
 
رئیس‌جمهور آمریکا این تصمیم مقام‌های ایرانی را "بسیار خردمندانه" توصیف کرد و گفت "ما بابت این تصمیم از آنها سپاسگزاریم."
 
وی در عین حال اشاره‌ای به مساله مورد اختلاف ایران و آمریکا درباره محل این حادثه نکرد. ایران می‌گوید که به پهپاد آمریکایی شلیک کرده، چرا که این پهپاد به حریم هوایی ایران تجاوز کرده بود. اما آمریکا این موضوع را تکذیب کرده و می‌گوید که پهپاد در آب‌های بین‌المللی هدف حمله قرار گرفته است.
 
ایران اعلام کرد که اسناد مربوط به تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم هوایی کشور را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌کند.
 
آقای ترامپ در سخنان تازه‌اش بار دیگر درباره وضعیت اقتصادی ایران صحبت کرد و گفت که اوضاع اقتصادی ایران بسیار خراب است. او افزود که ایران کشور ثروتمندی است و گفت که شخصا به دنبال کمک به ایران است و هدفی جز عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ندارد.
 
آقای ترامپ در روز شنبه نیز این موضوع را تکرار کرد و همزمان، با تغییر شعار تبلیغاتی خود گفت: "بیایید ایران را دوباره باشکوه کنیم."
 
این جمله که آقای ترامپ آن را چندین بار تکرار کرد، تغییر شکل یافته شعار معروف تبلیغاتی کمپین دونالد ترامپ است که به شکل "بیایید آمریکا را دوباره باشکوه کنیم" در تبلیغات طرفداران او تکرار می‌شود.
 
دونالد ترامپ افزود که اگر ایران بپذیرد که سلاح هسته‌ای تولید نکند، او به "بهترین دوست ایران" تبدیل خواهد شد و ایرانی‌ها بسیار "خوشحال" خواهند شد. رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که این اتفاق بیافتد.
 
آقای ترامپ همچنین گفت که اگر ایران به میز مذاکره بیاید، او می‌تواند "خیلی سریع" به یک توافق با ایران دست یابد.
 
اما او همزمان افزود که تمامی‌ گزینه‌ها - از جمله اقدام نظامی علیه ایران - همچنان "بر روی میز است."
 
آقای ترامپ در بخش دیگری از سخنانش در دفاع از تصمیمش برای عدم پاسخگویی نظامی به ایران گفت که او اهل نیویورک است و در این شهر ایرانیان زیادی زندگی می‌کنند که بعضی‌شان از دوستان او هستند. او افزود: "به من گفتند (در حملات پاسخگویی) ۱۵۰ نفر کشته می‌شوند. من نمی‌خواهم ۱۵۰ ایرانی را بکشم. من دوستان ایرانی دارم."
پهپادی که ایران ساقط کرده "گلوبال هاک" نام دارد و سالهاست که در ارتش آمریکا برای پروازهای تجسسی استفاده می‌شود رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین بار دیگر گفت که هدفش از رویارویی با ایران، "عدم دستیابی آنها به سلاح هسته‌ای" است.
 
آقای ترامپ با اشاره به توافق برجام گفت که در چارچوب این توافق، "ایران می‌توانست بعد از چند سال به شکل قانونی سلاح هسته‌ای تولید کند."
 
این سخن رئیس‌جمهوری آمریکا دقیق نیست. ایران نه در چارچوب برجام و نه خارج از ایران، به دلیل مفاد "پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای" هرگز نمی‌تواند به شکل "قانونی" سلاح هسته‌ای تولید کند. تولید سلاح هسته‌ای بر اساس قوانین بین‌المللی تنها توسط پنج کشور عضو دائمی شورای امنیت، مجاز است.
 
رئیس‌جمهوری آمریکا قبلا هم گفته که خواستار تغییر رژیم ایران نیست و از نظر او ایران می‌تواند با حاکمیت جمهوری اسلامی، به کشوری بزرگ و ثروتمند تبدیل شود.
 
تلاش‌‌های رئیس‌جمهوری آمریکا برای مذاکره با ایران، با مخالفت دنباله‌دار آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ایران همراه شده است. آقای خامنه‌ای پیشتر شخص دونالد ترامپ را "غیرقابل اعتماد" خوانده است.
+70
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  این چی میگه دیگه. معلوم نیست هدفش چیه. فکر کنم خودشم نمیدونه هدفش چیه. رئیس جمهور فقط جورج بوش جونیور. یه داد می زد همه ساندیسخورا تا دو ماه می رفتن تو سوراخ موش.
  33
  95
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  برای کسانی که اطلاعات زیادی در مورد خالزنی دارا نیستند: اینکه جمهوری اسلامی طیاره جاسوسی شون رو سرنگون کرد همانند کنگ فو کارانی است که بال پشه در حال پرواز رو با این چوبای غذاخوری چینی در عرض یه بال زدن مرغ مگس خوار می‌گیرند.
  78
  15
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ترامپ الله از سپاه نترس که هیچ غلطی نمیتونه بکنه این رژیم فقط در حد سرکوب کردن مخالفان و مردم بیگناه و فعلا درگیر شورش مردم علیه نظام کثیف اسلامیست و جرات نزدیک شدن به ناو های امریکا را ندارد .ولی انگار ترامپ هم ساندیس خور از آب در آمد .مردم ایران نباید منتظر کمک و دخالت خارجی باشند فقط مردم با اتحاد و همبستگی میتوانند پوزه ی استبداد اسلامی را به خاک بمالند
  26
  64
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
  ۴۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  دل میدن قلوه میستونن!. یارو ترکه چند ماه پیش خندید و گفت امریکا مرغی که واسش تخم طلا میذاره سلاخی نمیکنه!. تجربه زندگی به من ثابت کرده هر کی هارت و پورتش بلندتر٫ موقع عمل میشه دونالد طوسی٫ ببخشید سعید ترامپ٫ اصلا چه فرقی میکنه بگیم سعید لاپایی ترامپ!. ۱۵۰ تا تروریست اعلام شده یه دفعه شدن دوستان ایرانی!. جایزه بزرگ ثروت ایرانیایی است که جرات نمیکنن گروههای زیرزمینی تشکیل بدن مثل IRA تو ایرلند
  13
  36
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
  ۴۹
  Mohsen1000 - فرانکفورت، آلمان
  سپاه پاسداران رژیم و نظام شیطانی حاکم بر ایران در صدد بودند تا به محض حمله نظامی آمریکا به مجموعه های نظامی در ایران چندین موشک را به نواحی چندین شهر ایران شلیک کنند٫ایرانیان زیادی را به قتل برسانند و آمریکا را مقصر جلوه دهند تا از این طریق هم روحیه ضد آمریکا در بین مردم تقویت شود و از طرفی دیگر مردم و جامعه ایران را با خود همراه گردانند. عملی به شکل سینما رکس آبادان که صدها هموطن ما در آتشی که خود عوامل خمینی بوجود آورده بودند زنده سوزانده شدند. بعد از فاش شدن این دسیسه شوم ظالمان حاکم بر ایران توسط خبر رسانانی که در داخل رژیم هستند وآن را بر ملا نمودند ٫حکومت آمریکا از حمله منصرف شد.
  20
  26
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  ۳۴
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  یاد دوران کودکی بخیر چه لذتی میبردیم از فیلم گربه و موشه !!!
  7
  23
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
  ۴۸
  rood120 - منچستر، انگلستان
  آقای ترامپ مشکل اینجا هست که کشور را به دست یک مشت عرب پرست دادیم و آنها حرفی برای ساختن و آباد کردن عربها ندارند ولی برای ایران چرا . نزدیک به بیست سال پیش در بم زلزله آمد و با کمک های میلیون دلاری جهانیان هنوز مردم در کیوسک ها زندگی می کنند ولی برای عرب ها هر ماه میلیون ها دلار می فرستند . اگر می گفتی بیائید قبر عربها و قاتلان اجداد ایرانی ها را آباد کنیم حتما یک دست جان و بقیه برایت قنبل قهرمانه ای انجام می دادند که لذت ببری ولی برای شکوفا کردن ایران کسی دلش نسوخته ، متاسفانه سران کشور ما بیشتر شان عراقی هستند و آن هندی زاده را هم که شما چپاندید به مردم چهل سال پیش.
  7
  13
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان

  [::اسپیسر - لندن، انگلستان::]. جورجی بوی که سهله باباش هم نمی تونه غلطی بکنه و ...اضافی بخوره.جورجی بوی بیاد ایرانم احمدی نژاد میاره که خواب از چشم غربی ها گرفته بود.
  38
  9
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان

  منافق ها .بی وطن ها .کولی ها.این بابائی از اولشم گفته بود هدفش تغییر دولت ایران نیست.مچل تر از اینی که هستید نشید.جماعت قهوه ای وزرد متعفن آبکی.
  39
  16
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  از نظر عقلی همطراز احمقی نجس است و در دنیای سیاست در حد جنتی و تمساح یزدی است.حتی خودش هم نمیدونی کی هست ،چی< هست، چی مخواهد تا کجا باید بره، هر جا به بن بست برخورد میکنه مثل تمساح یزدی و جنتی باور داره امام زمانه که افسدار امور را در دست داره. اگر در هفته اینده دیدید ترامپ در کاخ سفید روضه خوانی و سعای کمیل برگزار کرد تعجب نکنید!.
  10
  28
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. غربتی زبون درآوردی. شب درازه. لعنت بر ملت ایران که مزدوران و مفت خوران حکومتی مثل تورو از میدون آزادی آویزون نکنن.
  8
  21
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::اسپیسر - لندن، انگلستان::]. نخیر، اونایی که میرن تو سوراخ، عرعرا هستن نه ما. اونم تو سوراخ سوسمار نه موش.
  12
  4
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  ۶۳
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  این بابا یا خیلى خل و چل است یا اینکه خیلى باهوش که اگر شق دوم را در نظر بگیریم داره دام پهن مى کنه که سید على با کله بیفته توى تور که در این صورت با آن دست چلاقش معلوم نیست چگونه خلاص بشه .
  6
  9
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  ۴۵
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  صبر و شکیبایی آمریکا از حمله به ایران از روی نقطه ضعف این کشور نیست، بلکه ناشی از عقل و منطق درست سیاست مداران این کشور است
  10
  20
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
  ۴۷
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  چه ترامپ چه هرکس دیگه جمهوری اسلامی با اینهمه ظلم و نکبت دوام نداره و به اخر کار خودش رسیده . چه بسا یکی از تو خود ایران کودتا کنه. این فقط یک خط هست از تاریخ ایران و به زودی این فصل ننگین تاریخ ایران ورق خواهد خورد . یک روز اومدن کشتندزدیدن بردن غارت کردن یک روز هم خواهند رفت. کار این رژیم ننگین تمام هست و از درون ایران از هم خواهد پاشید نه از بیرون.
  2
  13
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
  ۵۱
  محسن۱۲۳ - اسکوپیه، مقدونیه
  دوستان اینور آبی خیلی دمق شدن . مخصوصا جیره خورا.
  16
  6
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
  ۵۱
  محسن۱۲۳ - اسکوپیه، مقدونیه
  خیلی جالبه تا دیروز یک سری قربون صدقش میرفتن حالا خورده تو برجکشون. همون کاسه لسیه امارات و عربستان را بکنید
  15
  6
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شکر خدا که مهاجرین آذربایجانی الاصل زیر پونز نقشه تهران نشین ها ومتولدین میدان قزوین شدن شهری وبالای شهری ها ومتولدین شمرون شدن غربتی.
  18
  4
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  خاک زیر همه آذربایجانی های هم وطنم هستم.اما عده ای خاص زیر پونزنقشه تهران نشین آبروی آذربایجانی های اصیل وبافرهنگ رو بردن.
  16
  1
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  منظورم این بود خاک زیر پای همه هموطنان آذربایجانی هستم
  17
  3
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. ما همون خاک زیر قبولت داریم، نمیخواد عذر خواهی کنی.
  0
  13
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۴
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. در ضمن جانماز آب نکش، “ایرانم ایرانم” گفتن براتون سیاهی لشگر جمع نمیکنه که بدین زیر شلیک توپ متحدین. اون حنای اول انقلاب و به صف کردن چهارده ساله ها برای رفتن روی مین امروز دیگه رنگی نداره. تا سحر فردای سرنگونی هم اگر تو و زال و باور شیپور وطن وطن بدست بگیرید و کوروش و آریو برزن رو تو خواب ببینید جوابی غیر از ..از جوانهای فَرَوَهَر به گردنِ امروز نخواهید گرفت.
  3
  14
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۹
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  تنها ره رهایی حمله مسلحانه است نه گزنه حمله آمریکا به ایران، هر حمله خارجی حکومت را با اکثریت مردم همراه میکند جنگ و مداخله کشور خارجی هرگز ثمری نخواهد داشت فقط خودمان باید دست بکار شیم و تمام
  0
  10
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. مشغولی اگه تو بچه تهران باشی من میگم بچه افغانستانم. اسم تهران حرمت داره شهرستانی خودتو به ما نچسبون. اسم شهرتو بگو تا همشهریات .... کنن. بچه تهران اهل مالش نیست. حتی اگه طرفدار حکومت هم باشه که نیست ، قدقد نمیکنه.
  5
  3
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۹
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان::]. دوست من پشت حکومت ایران یک و نیم میلیارد چینی و 200میلیون روسی و 1میلیار هندی و 20میلیون لبنانی و 20میلیون عراقی ووووو هستن! بعد توقع داری 70درصد مردم ایران که مخالف حکومت هستن و از این تعداد فقط 10درصدش شاید جرات فقط تظاهرات دارن (الان اونم ندارن) با دست خالی این حکومت رو سرنگون کنن. مگه داریم مگه میشه! فقط باید دست به دامن امام زمان ترامپ شد. البته خدا بخواد همه چی میره به سمت نابودی اینا. اما اینو میدونم که این حکومت جادوگرها و دعانویس های قهاری داره و در ذهنهای دولتهای دیگه تاثیر میزارن.
  1
  6
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۴
  ۳۴
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  به امید نابودی رژیم آخوندی و آزادی مردم ایران ان شاءالله
  2
  6
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۴
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. خداوند دعاهای دشمنان اهل بیت امیرالمؤمنین ع را مستجاب نمیکنه، یک. دو، شتر در خواب بیند. جماعت دشمن رو در خارج از مرزهای مبارک ولایت، سوسک و در داخل تو قوطی کبریت کردیم.
  8
  0
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باشه تو تهرونی.تو بالای شهری.تو تا دیروز از فشار اقتصادی نون واسه خوردن نداشتی.من بچه نظام آباد .متولد میدون قزوین.البته مصیبت های بزرگتر ی هم از بیکار وعلاف بودن و متولد میدون قزوین بودنم وجود داره.ببخشید امکانات نبود.
  1
  1
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. تو به قول اون بزرگوار چی کسی هستی چیزی رو قبول کنی یا نکنی.مخاطب من هموطنانم بودن.نه خائن ها ومنافق ها وبی بته ها.
  1
  1
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بری بالا بیای پائین.بچه ناف شمونم.درسخونده مدارس مولوی وفردوسی ورجائی نگارستان هشتم ضرابخونه پاسداران.همونجائی که برای تردد دعوتنامه وویزا لازم داری.
  0
  1
  یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. اینجاهایی که تو اسم بردی تا 10سال پیش جزو مناطق تهران نبود و یادمه همش جنگل بود. احتمالا در جنگلهای ماداگاسکار متولد شدی فکر کردی تو جنگلهای ازگلی. واژه پاسداران از اسمش معلومه چندساله شهر شده. در ضمن اونجارو قاطی شمرون نکن و برو نقشه رو نگاه کن. شمرون هم به خاطر شکارگاه قاجار و شاه بوده معروف شده والا اونجا هم تا 10سال پیش فقط باغ و جنگل بود. به خدا قسم تو شهرستانی هستی. با خودت روراست باش. در ضمن خدا رو شکر میکنم هم پدرم وضع مالی خوبی داشته و همیشه مرفه بودیم هم خودم همیشه درامدم خوبه. همون صنایع نظامی ایران که تو خودتو براش پاره میکنی من مدت کوتاهی در مهمترین مراکزش کار کردم و چون درپیت بود و فقط 4تا پروژه وارداتی از چین رو تست میکردن و بارعلمی نداشت استعفا دادم. فکر کردی کیا صنایع دفاع ایرانن؟ هرچی یول ممد مثل تو. دانشگاه آزادی و دانشگاههای درپیت و معدل داغونها. صنایع دفاع ایران فقط بشکه باروت میکنن و میگن موشک ساختیم. ایشالا آخور حکومت جمع میشه و شماها در افق محو میشید.
  0
  2
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۹
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. از شمرون میومدی مولوی مدرسه؟ حتما با کالسکه میومدی. سریال 1000دستان ذرو زیاد نگاه نکن. چندسالته؟ الان مولوی همش مغازه و بازاره. شمرون مدرسه نبود؟ خیلی سوژه ای. اسم شهرستانتو بگو خلاص. چرا با شخصیت و روحیه خودت بازی میکنی. تو باید به اصالت خودت افتخار کنی. اینکه یکی مثل من بحث تهرانی شهرستانی رو سوژه ضده حال میکنه دلیل نمیشه آدما اصالت خودشون رو تکذیب کنن. انسان هرجا به دنیا میاد و رشد میکنه باید به اونجا افتخار کنه. فارغ از هر حرف و حدیثی.
  0
  3
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۳
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تو مولوی می دونی کجاست؟مولوی زیر پونز ومیدون قزوین نه ها.مولوی نگارستان هشت پاسداران.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. البته خب تو منطقه شما فقط مولوی نزدیک بهتون رو می شناسید.جونم برات بگه خواهر.دبستان مولوی دبستانیست در پاسداران.نگارستان هشتم.سر کوچه اش انتشارات هاشمی ویاران بود.بغلش بانک تجارت.اون مولوی که فکر کنم مرغ وخروس فروشی بود قلمرو شمازیر پونزه ها بود که همه رو غربتی می دونین وخودتون رو بچه تهرون.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بنده خدا گفتم مولوی مدرسه می رفتم فکر کرد مولوی فقط مرغ وخروس فروشیه.لابد فکر کردی فردوسی که مدرسه ام بوده بازار دلار فروشا منظورمه که از شمیران برم اونجا؟خدا یعنی این زیر پونزیهائی که همه رو غربتی می دونن یک نگاه به شناسنامه بابا مامانشون انداختن؟یعنی ما با اینا شدیم هشتادمیلیون؟
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
  نظر شما چیست؟