دونالد ترامپ : ده دقیقه قبل از حمله به سه هدف در ایران آنرا متوقف کردم

بی بی سی :دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گوید در نظر داشته تا در پاسخ به ساقط شدن پهپاد آمریکایی توسط ایران، سه هدف را در ایران مورد حمله قرار دهد، اما به واسطه برآوردی که از کشته شدگان احتمالی به او ارائه شد، تصمیم گرفت این کار را انجام ندهد.
 
آقای ترامپ در توییتر خود نوشته است: "دیشب آماده بودیم تا با زدن سه هدف تلافی کنیم، وقتی پرسیدم چند نفر کشته می‌شوند، یک ژنرال گفت ۱۵۰ نفر قربان، ١٠ دقیقه قبل از حمله متوقفش کردم."
 
"متناسب با ساقط کردن یک پهپاد بدون سرنشین نبود. من عجله‌ای ندارم، ارتش ما بازسازی شده، حاضر و آماده است و با فاصله زیاد بهترین در جهان. تحریم‌ها دارند اثر می‌گذارند و از دیشب بیشتر هم شده‌اند. ایران هرگز نمی‌تواند به سلاح هسته‌ای دست یابد، نه علیه آمریکا و نه علیه جهان." روز پنجشنبه نیروهای نظامی ایران یک پهپاد شناسایی آمریکا را در نزدیکی تنگه هرمز سرنگون کردند. مقام‌های ایرانی می‌گویند این پهپاد به آسمان ایران وارد شده بود، اما مقام‌های آمریکایی گفته‌اند پهپاد در فضای بین‌المللی هدف قرار گرفت. رئیس جمهور آمریکا ضمن اعلام آن که قصد حمله به ایران را داشته، از توافق هسته‌ای که حاصل مذاکرات دولت قبلی آمریکا با ایران و قدرت‌های جهانی بود انتقاد کرده و گفته است ایران پس از این توافق "به جای تشکر فریاد زد مرگ بر آمریکا".
+65
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  کار اشتباهی کردی پهلوان! آنان برای دیدار حوری بهشتی له له میزنند و جانشان برای هیچ کسی ارزش ندارد! فکر آمریکایی نکن که سگ و گربه حق و ارزشی دارند!
  40
  61
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  ۳۷
  باور عمیق - قم، ایران

  حالا فرض کن ما هالو . اصلا قبول . نکته اول اینه که تو یک شخص بیشعوری که یه تصمیم میگیری و 10 دقیقه قبل از اجرای تصمیم منصرف میشی . نکته دوم اینه که فرضا ما اینقدر اشکول که قبول کنیم تو نگران کشته شدن 150 نفر ایرانی بودی، اما نگفتی، پاسخ اون ژنرال وقتی ازش سوال کردی که چند نفر آمریکایی کشته خواهند شد چی بوده؟ اون عدد رو بگو . اون عدد عددی بود که میخکوبت کرد
  87
  53
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  خدایا شکر که ترامپ رئیس جمهور انریکا هست با اینکه پهنش از شیخ کلیدکن بیشتر می ارزه اما آخرش تو قبر کرم ها میخورنش در حالی که ایران مقتدر تر از همیشه هستو
  47
  12
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. مگه ارتش آمریکا زنبوره که وقتی نیش بزنه خودشم تلف بشه؟!
  20
  37
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
  ۵۱
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  زنده بودنن و نفس کشیدن این پفیوزها حتی برای یک ثانیه باز زیادی.این حکومت کثیف ترین پروترین و خونخوارترین حکومته.هر چند دنیای قدرت این حرامیان رو ارد خودش هم خواهد برد.
  13
  36
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  ۳۱
  kourosh17 - کرج، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. منظورش پاسخ و واکنش ایران هست...
  1
  7
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  ۳۱
  kourosh17 - کرج، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. [::scandal - برلین، آلمان::]. دوست عزیز تو حمله امریکا و شروع جنگ خیالت تخت سردمداران چیزیشون نمیشه فقط مردم بدبخت هستن که تاوان سنگین میدن. هر چند ایران هم دست و پا بسته نیست که حیوونی مثل ترامپ یا هر قلدر دیگه ای بخواد غلط اضافه کنه
  9
  13
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. سیستم امریکا پیشرفته هست و بسیار پیچیده تر و بزرگتر از آنی هست که تو تصورش را بکنی. حکومت دینی حاکم بر ایران یک موجودیت تروریستی است برای به باد دادن اموال و منابع طبیعی مردم ایران و اگر پشتیبانی و حمایت را از خارج نداشت تا بحال به درک واصل شده بود. کی به ترامپ گفت که دستور را متوقف کنه؟ فکر کردی آمریکاییها ترسیدند؟ واقعا بچه ای! امکانات و آموزشی که ارتش امریکا داره را حتی نمیتونی تصور کنی !! این بازیهای سیاسی برای گول زدن امثال تو و چپاول اموال ایران است.
  8
  16
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
  ۴۴
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  اگر جرات حمله داشتید یک ثانیه هم درنگ نمیکردید اگر بیگانه چشم طمع به خاک وطن را داشته باشد ارتش دلاور و مردم ایران دست در دست هم ان چشم را کور خواهند کرد پاینده ایران
  15
  12
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
  ۴۴
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  scandal - برلین، آلمانپهلوان پنبه تو و وطن فروشان دشمنان ایران و ایرانی خیلی دوست دارند به ایران حمله کنند اما پهلوان پوشالی شما میداند ایران عراق نیست مردم دلاور ایران با عرب های حوزه خلیج فارس زمین تا اسمان اختلاف دارند و فکر نمیکنم با طناب پوسیده شما دشمنان ایران وارد چاه نخواهند شد
  11
  14
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
  ۵۴
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  تو که راست میگی‌ اما ....اون که دروغ میگه اره
  10
  3
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شهلای اونها - بروکسل، بلژیک::]. با زال آشنا شو، اونم مثل شما تو هپروت پرواز میکنه!
  4
  13
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::kourosh17 - کرج، ایران::]. با تشکر از توضیح شما، من متوجه منظور ایشون هستم. اونطور نوشتم چون اطمینان دارم فشفشه های سپاه در مقابل قدرت نظامی آمریکا عددی نیستند.
  7
  9
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  ۳۹
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  سگی که پارس میکنه گاز نمی گیره.
  7
  5
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  فعلا که خاک وطن ما ایرانیها توسط امثال تو و سایر عمال جمهوری اسلامی غصب شده و به زودی تو و سایر همفکرانت باید فراموش کنید که هموطن ما هستید و ایران به شماها تعلق داره. ایران مال اکثریت مردمش هست که به خون جمهوری اسلامی و مغت خوران و طرفدارانشون تشنه هستن. سایلنت شو.
  2
  2
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. ولی شما بدجور گاز میگیرید.
  0
  5
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. غربتی یه تار پشم ترامپ به همه جمهوری اسلامی و آخوندها و پاسدارهای دهاتی و طرفداران کودنشون میرزه.
  0
  5
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸
  ۴۹
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. [::باور عمیق - قم، ایران::]. از زنبور هم کمتره.اگر میتونست میزد.شما تو امریکا جانت بمان.
  2
  3
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عزیزان، به خدا فایده نداره، شما هر چی بنویسید و حلاجی کنید! راستی، خواهر زال شهلای من است! طفلک حبیب خواننده را دق مرگ کردند و حالا اسم کاربری خود را شهلای من میگذارند، انگار کسیکه اسمش را کوروش بنامد و از اسلام دفاع کند! ما آلترناتیویی جز سرنگونی این رژیم را نداریم و مردم توهی دست ایران بتنهایی قادر به سرنگونی این اژدهای هفت سر اسلامی نیستند و من بهر کسیکه همانند کاتالیزاتور باعث یورش مردم ایران شود درود میفرستم!
  1
  4
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۱
  نظر شما چیست؟