وزارت دفاع آمریکا : به دنبال جنگ با ایران نیستیم، اما آمادگی دفاع از منافعمان را داریم

 ساختمان وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در حومه واشینگتن (عکس از آرشیو) رادیو فردا :وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز چهارشنبه ۲۹ خرداد در بیانیه‌ای ضمن اعلام جزئیاتی از نیروهای تازه‌ای که به خاورمیانه اعزام می‌شوند، گفته است، ایالات متحده به دنبال «درگیری» با ایران نیست، اما آماده دفاع از منافع خود است.
 
به گزارش رویترز، یک سخنگوی پنتاگون گفته است، یک واحد سامانه دفاعی پاتریوت، هواپیماهای تجسسی با سرنشین و بدون سرنشین و دیگر توانمندی های بازدارنده از جمله تجهیزات تازه ای است که به منطقه خاورمیانه فرستاده خواهند شد. سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد با اعزام هزار نیروی تازه به منطقه موافقت کرده است.
 
این سخنگوی پنتاگون اضافه کرده است: ایالات متحده به دنبال درگیری با ایران نیست، اما استعداد و آمادگی کامل برای دفاع از نیروهای آمریکایی و منافع خود در منطقه را دارد.
 
روز دوشنبه سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفته بود که یک هزار نیروی جدید در راستای اهداف دفاعی به منطقه خاورمیانه اعزام خواهند شد.
 
سرپرست وزارت دفاع آمریکا هم گفته بود که «ایالات متحده به دنبال درگیری با ایران نیست» و اعزام نیروهای تازه در راستای حصول اطمینان از امنیت و سلامت نیروهای نظامی آمریکایی است که در سراسر منطقه جهت حفاظت از منافع ملی آمریکا حضور دارند.
 
به دنبال حمله به دو نفتکش در دریای عمان در هفته گذشته نگرانی در خصوص درگیری احتمالی ایران و آمریکا افزایش یافته است. آمریکا و شماری از کشور متحدش می‌گویند این حمله کار ایران است. ولی تهران این اتهام را رد می‌کند.
 
در همین زمینه،علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمالی حمله جنگ بین ایران و آمریکا گفته است: «برخلاف جوسازی ها علیه ایران از سوی برخی، جنگی رخ نخواهد داد چرا که دلیلی ندارد جنگی رخ دهد ضمن اینکه تهمت زدن به دیگر کشورها به شیوه رایج مقامات آمریکا تبدیل شده است و آنها تلاش می‌کنند از این طریق به کشورهای دیگر فشار وارد کنند.»
سفر برایان هوک به منطقه
همزمان با این تحولات وزارت امور خارجه آمریکا می گوید، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه برای رایزنی درباره «پرخاشگری منطقه‌ای ایران» با مقام‌های عربستان، امارات، عمان، کویت، و بحرین عازم خاورمیانه می‌شود.
 
در بیانیه وزارت خارجه آمریکا تصریح شده است که برایان هوک همچنین اطلاعات در خصوص طیفی از فعالیت های تهدید آمیز ایران علیه منطقه را با مقامات این کشورها در میان می‌گذارد.
 
این بیانیه اضافه کرده است، برایان هوک هفته آینده به اروپا خواهد رفت تا با مقام های سیاسی بریتانیا، فرانسه و آلمان در خصوص اقدامات حکومت ایران مذاکره و رایزنی کند.
 
روز گذشته رویترز گزارش داد که نشستی ۲۷ ژوئن یعنی ۸ روز دیگر در فرانسه بین مقام های سیاسی کشورهای اروپایی حاضر در توافق هسته ای با ایران برگزار خواهد شد.
 
ایران هم روز دوشنبه اعلام کرد که تا هفته آینده از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده که در برجام تعیین شده بود، عبور خواهد کرد و به عبارت دیگر یکی از محدودیت‌های محوری این توافق را نقض خواهد کرد.
 
با این حال، روز گذشته یک مقام اروپایی هشدار داد، در صورتی که ایران محدودیت کلیدی توافق هسته‌ای را نقض کند، نقش دیپلماتک کشورهای اروپایی در این زمینه خاتمه می‌یابد
+23
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  ordak - بن، آلمان
  فرمانده کل سپاه: بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم، اما برای جنگ کاملا آماده‌ایم....وزارت دفاع آمریکا : به دنبال جنگ با ایران نیستیم، اما آمادگی دفاع از منافعمان را داریم...حالا شما وپیدا کنید پرتغال فروش را، ولی بدبختانه این پرتغالی که بار ملت کردند پیاز پ سیب زمینی از کار در امد،دست اخر با ملت ایران موند و امام زمان و داعشعلی و سپاه تروریستی پاسداران اخوندی و یمن، عزه، و حسن خرص الله و حشد الشعبی. ببینیم ابوتویتر چه اظهار فضلی میکنه اینبار.
  8
  15
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  باید هم بترسند چون با جنگ علیه ایران باعث میشه عرعرستان توسط یمنی ها فتح بشه فرزند نامشروح انریکا توسط حزب الله فتح بشه و خود انریکا هم با این جنگ به گا میره
  7
  6
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  نظر شما چیست؟