اسکادرانی از جنگنده‌های اف-۱۵ آمریکا به امارات رسیدند

صدای آمریکا :اسکادرانی از جنگنده‌های اف-۱۵ (عقاب) آمریکا به منظور تقویت توان بازدارندگی در مقابل تهدیدات جمهوری اسلامی ایران، به امارات متحده عربی رفتند.
 
به گزارش فاکس نیوز، این جنگنده‌ها پنج‌شنبه گذشته به پایگاه هوایی الظفره امارات رفتند. این اعزام در پی دستور ماه گذشته پرزیدنت ترامپ برای اعزام ۱۵۰۰ نیروی نظامی جدید به خاورمیانه صورت می‌گیرد و با دستور اخیر مبنی بر اعزام هزار نیروی جدید همزمان شده است.
جت‌های اف-۱۵ آمریکا در امارات پیش از این پاتریک شاناهان کفیل وزارت دفاع ایالات متحده ماموریت اسکادران اعزامی را «کمک به بازدارندگی و حمایت از عمق پاسخ نیروی هوایی» عنوان کرده بود.
 
پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد در گفت‌وگو با نشریه تایم و در پاسخ به این پرسش که در میان اقداماتی که ایران به آن دست می‌زند کدام یک اقدام نظامی احتمالی آمریکا را در پی خواهد داشت، گفت که «در مورد [جلوگیری از دستیابی ایران به] سلاح اتمی» قطعا احتمال اقدام نظامی را مد نظر قرار می‌دهد.
 
در همان روز مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده پس از دیدار با فرماندهی ستاد کل نیروهای ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی موسوم به سنتکام به خبرنگاران گفت ما باز هم می‌گوییم پرزیدنت ترامپ دنبال جنگ نیست و ما فقط برای بازدارندگی آن‌جا هستیم.
+60
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  امریکا با اوردن این هواپیماها و ناوهای جنگی همراه با چند هزار نیرو نظامی به خلیج فارس و دریا عمان حتما" نمی خواهد برعلیه نظام اخوندی جنگی براه اندازد چون عمام خمینی {ل}همراه با جانشینش عمام خامنه ای در سالهای گذشته فرمایشاتشان را در اسمان رها کرده اند که امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند!
  6
  24
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۴
  ۵۰
  ernakola - تهران، ایران

  خوب کاسبی شده.....!! ایران که لولو خور خوره شده ....یکی دو تا جنگ هم راه بندازین ....تا می تونین اسلحه بفروشین به امارات و عربستان ...یه جوری باید دلارهای نفتی برگرده به بانکهاتون دیگه ...!!
  8
  31
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن

  اقا همه حوزه علمیه تو ایران رو از قم گرفته تا حوزه علمیه اخوندها رو از شرق ایران و غرب و شمال وجنوب ایران همه حوزه علمیه اخوند های مفت خور بزن نابود کن لطفا به زیر بنای اقتصادی کاری نداشته باشید وایران درست میشه اگر شما واقعا میخواهید از دست این اخوندها مردم ایران رو ازاد کنید به بقیعه جاها و زیر بنای مملکت ایران کاری نداشته باشید.
  4
  24
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۷
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  من یکی فریب این بازیهای سیاسی رانمیخورم با اینکه در سالهای اخیرچندمقام امریکایی اعتراف کرده اند که در ع۰ع۰ قلاب اسلامی در ۱۳۵۷ چه رلی داشتند هنوز بازیها ادامه دارد شما اگر قصدتان بردن ملا بود تمرگیدن ملا به یکماه هم نمی رسید چه برسدچهل سال
  3
  31
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::ernakola - تهران، ایران::]. خیلی جالبه که همه ماها خودمون رو کارشناس پایه یک سیاسی میدونیم و وزرا و مسئولین بقیه کشورها رو مونگول! قربان! میگه زمان اوباما ی صلح جو هم قرارداد ١٥٠ میلیارد دلاری نبستن؟
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یکی از ارزوهای این سپاه اینه که فقط یکی از موشکها به یکی از ناوها بخوره، بقیه اش مهم نیست. واقعا متوجه نیستیم که همه از ج ا تا وزرا و سناتورها و سیستم و کارخونه های اسلحه سازی خواهان جنگ هستن غیر از خود ترامپ. وقتی به خبر نگار میگه "شما میدونید که ١١ سپتامبر کار عراق نبود، تو میدونی منهم میدونم" یعنی چی؟ به نظر من تنها رئیس جمهوریه که ملت براش مهم هستن.
  7
  6
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۵
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. حمیدک بابا تو کی هستی دست همه رو از پشت بستی هاهاها والا خودت همه کاره ای یه روز مفسر سیاسی یه روز مفسر اقتصادی یه روز مشاور تغذیه یه روز مشاور خانواده هاهاها دسته گلهاتو دیدم که میگم هاهاها
  5
  1
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
  نظر شما چیست؟