«مدیر مالی وزارت نفت» و یک صراف در تهران به اتهام قصد خارج کردن ۲۵ میلیون دلار بازداشت شدند

 وزارت نفت در هفته‌های گذشته درگیر اخبار تخلفات مالی در میان مدیرانش بوده است. خبرگزاری تسنیم گزارش داده که «مدیر مالی وزارت نفت» که قصد خارج کردن ۲۵ میلیون دلار به خارج از کشور داشته، صبح امروز بازداشت شده است.
 
بر اساس گزارش این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، این مقام مسئول مبلغ یاد شده را «به حساب یک صراف واریز کرده بود» و روز سه‌شنبه قصد داشت از کشور خارج شود.
 
تسنیم افزوده که «مسئول صرافی نیز در جریان رسیدگی به این پرونده بازداشت و حسابی که پول به آن واریز شده، نیز مسدود شده است».
 
از سوی دیگر، خبرگزاری شانا که وابسته به «روابط عمومی وزارت نفت» است، در خبری مبهم اعلام کرده که در جریان حسابرسی مالی یکی از «شرکت‌های فرعی لایه ۲ پیمانکاری وزارت نفت»، مشخص شده که «مبالغ قابل توجه ارزی»، حدود یک سال در حساب یک صرافی طرف حساب این شرکت باقی مانده و با دخالت دادسرای مبارزه با جرائم پولی بانکی و وزارت اطلاعات، «از سوءاستفاده های احتمالی» جلوگیری شد.
 
این خبرگزاری همچنین وجود عنوان «مدیر مالی» در ساختار وزارت نفت را تکذیب کرده و خبر منتشره توسط خبرگزاری را کذب و ساخته و پرداخته برخی افراد خاص دانسته است.
 
این دومین بار در ماه‌های گذشته است که ماموران وزارت اطلاعات وارد پرونده‌های برخی از مدیران نفتی می‌شوند.
 
در ماه‌های گذشته شماری از نمایندگان اصول‌گرای مجلس خبر داده بودند که برخی از «مسئولان» دفتر وزیر نفت از طریق چند کارتخوان موجود در دفتر، از مدیران شرکت‌های نفتی و گازی رشوه دریافت کرده و این مبالغ به حساب‌های شخصی برخی کارکنان دفتر واریز می‌شد.
 
در همین حال ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد در مجلس، گفته بود که ماموران امنیتی سه کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی و همچنین مقداری ارز و طلا در دفتر وزیر نفت پیدا کردند.
 
با این حال وزارت اطلاعات ادعای کشف مقادیری طلا در دفتر وزیر نفت و همچنین انتقال ده میلیارد تومان پول به این حساب‌ها از طریق کارت‌خوان‌ها را تکذیب و اعلام کرده که بررسی‌ها درباره رقم جابه‌جایی پول ادامه دارد.
 
وزارت اطلاعات همچنین گفته این اقدام توسط یک کارمند «قراردادی» انجام شده و این وزارتخانه با او «برخورد» کرده است.
+32
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  مشت نمونه خروار است، زیرا اگر عضو تلگرام هستید، دزدهایی مسئولین دولتی سر به فلک کشیده! گویند تقلید کار میمونه و بدینجهت همه سرگرم دزدی هستند!
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۴
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران
  پروردگارا ایران را از شر زنگنه برهان و اصلاح طلبان را .... بفرما
  18
  3
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۱
  ۴۸
  rood120 - منچستر، انگلستان
  لعنت بر این رژیم فاسد و طرفداران ساندیس خور ش .
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران

  من فقط توفکر این علی چلاقه هستم.میخوام یه نفر از این مرتیکه سئوال کنه رهبری کشوری که تمام وزرا ,,و کلا و مدیرانش دزد و قاچاقچی هستند,چه افتخاری براش داره؟همون علی بابا و چل دزد بغداد ,دقیقا برازنده سمتش هست
  1
  26
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
  ۷۲
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  قبلا دم عزما را ندیدی گیر افتادی پنجاه درصد دزدی ها مال عزماست
  0
  5
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
  ۵۱
  mathador - هامبورگ، آلمان
  میخواسته تک خوری کنه و حق و حساب نده که گرفتنش
  0
  0
  جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  نظر شما چیست؟