فرمانده کل سپاه: آنقدر به دشمن نزدیک هستیم که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم/ به پیروزی نزدیک هستیم

انتخاب: سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در آئین ملی استاد تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران، اظهار داشت: شاید هیچکس مثل شهید چمران نسبت به شخصیت خود بصیر نبود و هرگز جاذبه و شکوه تمدن غرب او را مرعوب نکرد و علمش مانع جنگش نشد و از دانشگاه به میدان جهاد هجرت کرد.
 
به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، وی افزود: انسانیت به صورت کامل در شخصیت شهید چمران تجلی پیدا کرد و در کنار لطافت و مهربانی که مظهری از عاطفه بود، همچون کوهی از حدید در مقابل کفار می‌ایستاد.
 
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ترکیبی از علم، هنر و اندیشه از شهید چمران انسانی جاودان برای جامعه ساخته بود، خاطرنشان کرد: بذرهایی که او در تفکر جوانان و کودکان لبنان کاشت امروز شجره طیبه‌ای به نام حزب الله شده که در جهان اسلام می‌درخشد.
 
سرلشکر سلامی تاکید کرد: ملت‌ها برای رشد یافتن، ملت‌ها نیاز به منابع تولید هویت پایدار دارند، البته عواملی چون اقتصاد، جمعیت، قدرت دفاعی و وسعت جغرافیایی نیز مهم هستند، اما هیچ عاملی مانند منبع تولید هویت بعنوان قدرت وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه در دوران رژیم پهلوی کشور در فرهنگ، اقتصاد، سیاست و دفاع وابسته به کشورهای بیگانه بود، گفت: در آن زمان ایران به نوعی یک ایالت از یک قدرت دیگر بود و اجازه و امکان انجام رسالت خود را نداشت، اما همین که ولایت و رهبری بر کشور حاکم شد، منابع قدرت ملی این کشور جوشان و بی پایان شد.
 
فرمانده کل سپاه ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام شده در خصوص نقاط ضعف آمریکا، اعلام می کنند که بزرگترین ضعف در آمریکا فقدان رهبری فردی روحانی است، شما ببینید رهبری کشوری با این همه ادعا فردی است مانند ترامپ که فاقد عقل و تدبیر لازم است.
 
سرلشکر سلامی با تاکید بر این موضوع که شاخص های ظاهری تعیین کننده قدرت کشور نیست، تصریح کرد: معنویت، هویت و رهبری منابع قدرت کشورها هستند. ما از میدان جنگ می آییم و آرایش جنگی دشمن را می‌بینیم؛ بنابرین درک ما از شاخص‌های ظاهری قدرت عینی است و می دانیم کدام قدرت با گذشت زمان فرسوده می‌شود.
 
وی با اشاره به برگزاری آئین ملی استاد تراز انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اساتید بسیجی به عنوان سازندگان اصلی ایمان، فضیلت و علم جوانان هستند و در واقع سازندگان اصلی سازه‌های قدرت انقلاب‌اند.
 
فرمانده کل سپاه با اشاره به خاطرات مشترک خود با شهید طهرانی مقدم، گفت: ۱۲ سال پیش با شهید طهرانی مقدم به دنبال راهی برای پایان دادن به داستان ناوهای هواپیمابر آمریکا در منطقه بودیم و می بایست موشک های بالستیک این کار را می کردند زیرا موشک های کروز به دلیل سرعت و مسیر حرکت در نزدیکی زمین آسیب پذیری داشتند، اما موشک های بالستیک با سرعتی چند برابر صوت به هدف برخورد می کنند و هدف قرار دادن آنها با موشک های ضد موشک کار دشواری است، اما نیازمند فناوری بودیم که اهداف را با دقت صددرصد هدف قرار دهد، در ۱۵ سال پیش دستیابی به این فناوری یک آرزو بود.
 
سرلشکر سلامی ادامه داد: اگر به این فناوری دست می یافتیم می توانستیم ناوها را هدف قرار دهیم، آزمایش های بسیاری انجام داده و شکست می خورد، اما این شهید بزرگ ناامید نشد تا یک روز ما صفحه ای را در ابعاد دو سوم یک ناو را در دریا قرار دادیم تا موشک دقیقا به هدف اصابت کرد و آن روز توانستیم توازن قدرت را تغییر بدهیم. این تاثیر علم و تفکر با  روحیه جهادی است. امروز موشک های نقطه زن که هدف های متحرک را می زنند بسیار پیشرفته تر شده اند. 
 
فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما می خواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی در مرجعیت علمی عالم بایستیم به شرط اینکه ما بخواهیم. ما برای عبور از چالش های سخت در مقابل هیچ بن بستی زانو نزده ایم. از آن روز جنگ با ما بر سر الگو شدن آغاز شد و اصل تقابل با ما بر این بود که ایران نباید به یک نظام ولایی قدرتمند تبدیل شود و ما هم ایستاده بودیم تا به جهان ثابت کنیم که با الگوی حکومت اسلامی می توان قدرتمند شد و آسیب هم ندید. 
 
وی ادامه داد: دشمن تمام عناصر قدرت خود را علیه ما در حد اشباع تهدید به کار گرفت اما ما قدرتمند تر شدیم چون منبع قدرت ما به گونه ای بود که پایان نمی یافت. تمام آرزوی دشمن خلع سلاح بخشی از توان دفاعی ما است. ما امروز در گام دوم در جای خوبی ایستاده ایم. ما دیگر در چهل سال قبل نیستیم و دشمنان ما هم به اندازه کافی شکست خورده و رو به زوال هستند زیر ا آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست خورده است. 
 
سرلشکر سلامی با بیان اینکه فلسفه سیاسی آمریکا بر مبنای غارت ملت‌ها است، عنوان کرد: به همین دلیل آنها در فلسفه سیاسی خود شکست خورده اند و این فلسفه دشمن آفرین است. امروز آمریکا قادر نیست به انتخاب های سیاسی درست دست بزند. ساز و کار تبدیل قدرت نظامی به قدرت سیاسی از کار افتاده است و این یعنی یک برآیند منفی از قدرت و این عامل اصلی شکست آمریکا است. 
 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز قلب سیاست در عراق از منطق انقلاب اسلامی تاثیر می پذیرد. هیچ سازگاری بین منابع قدرت آمریکایی ها و میدان عمل وجود ندارد. ما خشکیده شدن آمریکا در جهان اسلام را می بینیم. آنها نتواستند با سختی ها ملت ایران را تسلیم کنند زیرا ملت ایران به فراخوان های آنان پاسخ نداد. 
 
وی با بیان اینکه ما در منطق سیاسی پیروزیم، عنوان کرد: منطق ما آفرینش گر قدرت است زیرا با فطرت ملت ها سازگار است. باید برای شکستن قدرت های بزرگ، قدرتی بزرگ ایجاد کرد و ما برای نفوذ اعتقادی دارای منطق هستیم.
 
سرلشکر سلامی ادامه داد: امروز مقاومت راهکار و منطق ما است و دشمن می خواهد در مذاکره ما را تسلیم کند. ما تا زمانی‌که از نفت و دشمنان‌مان مستقل نشویم موفق نمی شویم. ما اثر تحریم ها با مقاومت از بین می بریم. وقتی از مقاومت روی می آورید این نشان عقب نشینی است و هنگامی که دشمن چنین وضعیتی را در ما ببیند تحریم ها را تشدید می کند.
 
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما دشمنانمان را در رفتار و تفکر می شناسیم و مدل رفتار آنها را آزموده ایم، خاطرنشان کرد: مذاکره آنها برای این است که ما قدرت بازدارندگی مان را از دست بدهیم آنها ما را می زنند. امروز ما گزینه عملیات نظامی دشمن را خنثی کرده ایم و دشمن تنها منطق قدرت را می شناسد. دیپلماسی بدون قدرت شناخته شده نیست و ما وقتی قدرتمندیم امن هستیم. 
 
وی گفت: ایستادگی ما بر اساس منطق است، چراکه پشت سر منطق مذاکره، جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است. ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است که بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است.
 
سرلشکر سلامی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان ما سست و‌ خسته شده اند و از درون در حال پوک شدن هستند و دیگر عصر آمریکا پایان یافته است.
+21
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  واقعا همین طوره انریکا هم مثل عثمانی شد این همه سال تمرکز کردند روی ایران و از اون ور چین و روسیه به شکل هیولا واری داشتند پیشرفت میکردند حالا میخواد تمرکز کنه روی چین و روسیه اما نمیدونه منطقه رو چکار کنه
  25
  12
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان

  15 سال آرزوتون این بود که یک سیبل رو تو دریا با موشک بزنید. آفرین زدید. مرحبا. بیایید و یک بار هم به آرزوهای ملتتون توجه کنید!
  5
  35
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
  ۳۴
  ایتالیا ایتالیا - میلان، ایتالیا

  در دین اسلام پیروزی یعنی شهادت ، مبارکتان باد . شماره های سلاح های دشمنان هم نگهدارید از اون دنیا زنگ بزنید فووووت کنید . خداوند همه ما رو آدم کند ( خمینی صغیر )
  10
  35
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  پس دارید به واشینگتن و حسینه نزدیگ میشد، راستی پس آنهمه مدارک سریتان را چگونه اسرائیل آنهم با وانت با خودش برد اسرائیل؟البته سوال بود ها
  8
  22
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
  ۳۹
  mahdi moud - تهران، ایران

  به قنبل (دادن هوا ) کردن بیشتر نزدیکید
  10
  35
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  پوشاک بسته ای چند؟ و چند وعده غذار در روز میخوری، میخوام بدونم اگر به یک وعده در روز رسیدی باز هم همینطور کرکری میخونی،شماها دیگر چقدر بدبختید
  4
  26
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  اتفاقا اونها هم میگن اینقدر به دوشمن نزدیک شدیم که صدای بادی که از ترس ول میدن را میشنویم
  3
  27
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. بحث های فرعی به کنار،اگر خوب به سیر حوادث تاریخی نگاه کنیم،در می یابیم که هر سی صد و اندی سال یکبار قدرت به مشرق زمین،اعم از فلات ایران و سرزمین خُتن بازمیگردد.
  23
  6
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. تا رسیدید. شروع به تحریف تاریخ؟ این منبع شما کجاست؟ هر ۱۰۰ سال قدرت به مشرق زمین؟ از قیمت روز دلار درک کردی ؟ یا اقتصاد آخوندی؟ از شاه عباس تا پایان قجر. ۳ بار.مشرق زمین قدرت نبود ولی‌ دست کم .از ایران حساب می‌‌بردند. خود شاه عباس. که جانشینانش را آخوند‌ها فاسد کردند.وسط شاه عباس آقا محمد خان قاجار.یک نادر شاه بود. بی‌ شانس بودیم. یک مقدار دیگر نادر شاه. از فلاکت آخوند رها می‌‌شدیم.آخری هم که آقا محمد خان قاجار بود.آخر شاه ایرانی‌ که روسا را شکست داد. بعد از آن هم که فقط آخوند فاسد. از زمان آقا محمد خان تا به امروز می‌‌کند. ۲۷۷ سال. یعنی‌ دست کم دوباره ۱۷۷ سال دروغ گفتی‌. قبل اسلام شاپور ساسانی "معروف به شاپور زلکتاف" عربی‌ که بلدی. شاپور کتف دوز. دومی‌ ولی‌ بهتر بود. ۳ برادر بویه. که بغداد را فتح کردند. آخرین خلیفه مسلمان را کشتند.استخوان او را در زیر پله خاک کردند. می‌‌بینی‌ که قدرت ایران همیشه ریشه در مقابله با اسلام دارد. اگر منظور شما آقا است، اون ربطی‌ به ایران ندارد. برای همین است. که ۴۰ سال است ،اسراهیل. در کنار جولان سپاه شخم می‌‌زند.
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه با شنیدن این مضخرفات. توهم به حد المپیک
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  عرعر ۱۴۰۴ باز به نفع بابا جان ملاو جیره ی ماهیانه کامنت نوشت۰ پارس ۱۴۰۴جوک سال
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
  ۳۴
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  بجای اینکه این همه به دشمن نزدیک باشید و دنبال جنگ و شرارت باشید بهتر نیست کمی به مردم و کشور برسید اقتصاد کشور رونق بدین چند تا جوون مشغول کار کنین به مناطق مجروم کشور رسیدگی کنین جاده مرمت کنین و غیره . چرا همش جنگ ؟ چرا همش دشمن ؟ چرا کشورهای پیشرفته دیگر دشمن ندارند ؟
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دوست عزیز ولی نادان من. درود برتو که خوب گفتی ولی کمی شُل گفتی.تاریخ تکرار می شود .مثال می زنم:فاصله زمانی تولد ناپلئون و هیتلر 120 سال است و فاصله زمانی بقدرت رسیدن آنها هم 120 سال است. آیا اینها چیزی را به شما نمی گوید؟هرسیصد و خُرده ای سال یکبار قدرت از غرب به شرق منتقل می شود."ابن سینا" و "ابن خلدون"هردو، اولی بروش علمی-طبی و دومی بروش تاریخی،گفته اند که مزاج طبیعت این است که چرخه روخود را بازتولید میکند. ،که صدالبته مزاج و طبیعت انسان نیز ازاین قاعده مستثنی نیست.
  8
  2
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. دوست عزیز و نادان من.هیچ می دانید کانادایی های اروپائی تبار چطور صاحب آن کشور وسیع با مناطق بکر طبیعی اش شدند؟با دوست شدن ظاهری و در باطن دشمنی با بومیان ساکن آن مناطق ! به بومیان کانادائی پتوهای آلوده به باکتری های کشنده دادند.دوستی آنها دقیقا همینگونه است.
  8
  2
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  اونا هم اینقد به شما نزدیک هستن که رنگ شورت مامان دوزتون رو میبینن
  3
  5
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۸
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  همه اینها بازی است فکر کنید امریکا نمیتونست اینجا که همه ارازل نظام جمع شدن یک موشک کروز بزنه همشون دود بشن برن هوامیتونست ولی چرا نمیکنند ؟
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
  ۴۹
  savash1398 - آمستردام، هلند
  کفتار عزیز مراقب باش انقدر نزدیک میشی ، سر اسلحه تیزه درون فیهاخالدونتون نره .شما کفتاران عوضی انقدر بی ناموس هستید که فقط بلدید بعد از استعمال تریاک ناب اراجیف بلغور کنید وبه خورد مردم بدبخت بدید. تف به نطفه شما حرامزادگان .( بهار خواهد آمد / زمستان رفتنیست )
  2
  3
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا::]. آفرین ... مشخصه سوزش شدیدی داری خب همه میدونند شماها از عرعرستان هستید و چون ذات میمون مانندی دارید تقلید میکنید.
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. از یک... بیشتر از این انتظار نیست.
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. مزدور جیره یی ملا پولیکه بتو مزدور پرداخت می شودپول خون فقرای داخل است پس۰۰۰.
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
  نظر شما چیست؟