«در شرایط بحرانی خلیج فارس، ماهواره‌ها حتی نوع تمساح زیر کشتی‌ها را تشخیص می‌دهند »

انتخاب: وائل قندیل در العربی الجدید نوشت: مشخص است که آب‌های بین المللی و منطقه‌ای و حرکت کشتی‌ها و نفت کش‌ها در شرایط عادی تحت نظارت ۲۴ ساعته ماهواره‌های آمریکایی قرار دارند و در زمان‌هایی که تنش ایجاد شده و ابر‌های جنگ بارانی می‌شود، نظارت مذکور چند برابر می‌شود؛ به نحوی که واشنگتن از اسم و شکل هر جنگنده‌ای که روی کشتی‌های نفت کش پرواز می‌کند و یا حتی نوع تمساحی که زیر کشتی‌ها قرار دارد، آگاه است.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: بر این اساس، باید گفت: دولت ترامپ به خوبی می‌داند کدام طرف دو نفت کش در دریای عمان را هدف گرفته است؛ همانطور که به یقین از حوادث پشت پرده مربوط به انفجار در بندر اماراتی و حادثه برای دو نفت کش سعودی در ماه گذشته نیر مطلع است.
 
واشنگتن همچنین می‌داند که کدام طرف خواستار جنگی جنون آمیز در منطقه است و با استفاده از تمام وسایل و ابزار‌ها برای فعال کردن آتشفشان در منطقه تلاش می‌کند.
 
حادثه دریای عمان چند ساعت بعد از هدف گرفتن فرودگاه أب‌ها در جنوب عربستان، با استفاده از موشک‌های کروز حوثی‌های یمن اتفاق افتاد؛ حمله‌ای که نوعی تحول مهم در دایره بازی بین عربستان و امارات از یک سو و حوثی‌ها از سوی دیگر، محسوب می‌شود.
 
در تراژدی یمن، بسیاری از ما اعراب فریب عناوین پر زرق و برقی نظیر «طوفان قاطعیت» که ریاض از آن سخن می‌گفت: را خوردیم؛ عنوانی که با استفاده از آن، سعودی‌ها تلاش کردند دو جهان عربی و اسلامی را به همراهی و ائتلاف با خود دعوت کنند. اما بعد از گذشت چند سال مشخص شده است که عربستان در واقع با حوثی‌ها نمی‌جنگد، بلکه در حال مبارزه با هر فرصتی است که به یمنی‌ها فرصت انقلاب و دفاع از حقوق خود در تعیین حکومت را می‌دهد.
 
در واقع ائتلاف سعودی - اماراتی تصور می‌کند جلب رضایت اسرائیل از طریق ایجاد خلل در روند به نتیجه رسیدن انقلاب‌های تغییر در برخی کشور‌های عربی، با دشمنی مشترک آن‌ها با تهران و تلاش برای به راه انداختن جنگ علیه آن، متناسب است. غاقل از اینکه این جنگ در صورت وقوع، بیش از هر چیز، خود این دولت‌های حقیر را در آتش خود می‌سوزاند و حال آنکه این دولت‌ها گمان می‌کنند می‌توانند بدون سوخته شدن از بازی با آتش به سلامت خارج شوند.
 
هیچ عرب اصیل و عاقلی تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند از بمباران ابها، سوختن صنعاء، نابودی تدمر و طرابلس، حلب و ادلب خوشحال شود. اما متاسفانه برخی از حاکمان عرب وجود دارند که تصور می‌کنند بقای آن‌ها در گرو مشتعل ماندن این جهنم است.
+61
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران

  ننگ بر انریکا
  55
  21
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان

  تمساح مگه زیر کشتی میره ؟ مگه اینکه آیت الله تمساح یزدی باشه
  15
  55
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  تنها اختراع و خدمت إعراب به بشریت فلافل بوده
  20
  36
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  باز هم یک ادعای دروغ و احمقانه برای عوامفریبی ساده لوحان..پس چرا این ماهواره ها هنوز نفهمیدن کی یا چی نفتکشها رو منفجر کرد؟ حالا نژاد تمساح زیر کشتی فدای سرشون، هنوز نمیدونن ازدر بوده،مین بوده،پهلاد بوده جه برسه به حزئیات..یا اصلا بوئینگ مسافربری غول پیکر مالزی که ناپدید شد چی؟ نه عزیزان تکنولوژی خیلی هنوز عقب هست از اینجور ادعایی فوقش میتونن ۴ تا عکس تار سیاه سفید با وضوح بسیار پایین بگیرند اونهم از نقاطی که انتخاب و روش تمرکز کرده باشن و همه جا رو اصلا پوشش نمیده.
  19
  10
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  ۵۰
  کاکوشیرازی - شیزاز، ایران

  این مطلب کاملا درسته. مینها چطوری میتونن به بدنه کشتی بچسبند؟ مسلما در این شرایط ماهواره ها و رادارها هر چیزی را در دریا و زمین رصد میکنند حتی غواصان را . ضمنا دوربینهای هواپیماها و هلیکوپترها و ماهواره ها فوق پیشرفته هستند که میتوانند با کیفت بسیار عالی و از فاصله خیلی دور با وضوح کامل هم عکس بگیرن و هم فیلم پس به نظر شما چرا اون فیلم ارایه شده توسط امریکا که از شناور به اصطلاح ایرانی گرفته شده اینقدر بی کیفیت و نا واضح هست؟ راستی دوستان بالاخره تکلیف اقا زاده های مقیم امریکا چی شد؟ اگر امریکا راست میگه چرا اخراجشون نمیکنه؟ مطمین باشین هر وقت چنین اتفاقاتی میافته یا امریکا و کشورهایی مانند امریکا میخوان یه چیزی را پنهان کنن و یا اینکه اسلحه بفروشن.
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  این نویسنده یابو داره علنا تهدید میکنه : (هیچ عرب اصیل و عاقلی تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند از بمباران ابها، سوختن صنعاء، نابودی تدمر و طرابلس، حلب و ادلب خوشحال شود. ) بعد حتما تروریست منم !؟
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۹
  نظر شما چیست؟