روزنامه اسرائیلی معاریو : آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای جنگ محدود علیه ایران

آفتاب نیوز : همزمان با طرح ادعای آمریکا درباره نقش داشتن ایران در حملات اخیر علیه نفتکش‌ها در دریای عمان، رسانه‌ها به گمانه‌زنی درباره احتمال رویارویی نظامی تهران – واشنگتن پرداخته‌اند.
 
به گزارش آفتاب‎نیوز؛ روزنامه اسرائیلی "معاریو" به نقل از منابع دیپلماتیک در سازمان ملل متحد مدعی شده که ایالات متحده آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای انجام حمله تاکتیکی علیه ایران در واکنش به آن چیزی است که واشنگتن مدعی شده است تهران در حملات اخیر علیه نفتکش‌ها در دریای عمان نقش داشته است.
 
این شبکه خبری در ادامه با اشاره به اینکه این منابع آگاه ناشناس در سازمان ملل متحد به روزنامه اسرائیلی "معاریو" این خبر را اعلام کرده‌اند، می‌نویسد: "به نقل از این منابع، مقام‌های دولت ترامپ مذاکرات بی وقفه‌ای را با فرماندهان نظامی ارشد امریکایی داشته‌اند. این منابع آگاه گفته‌اند که مذاکرات درباره راه‌اندازی حمله نظامی هوایی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران بوده است. یک دیپلمات غربی نیز گفته است که این بمباران گسترده اما محدود شده و برای نابودی یک یا چند هدف خاص خواهد بود".
 
این روزنامه می‌نویسد ظاهرا تصمیم برای اقدام نظامی پیش از اعلام نظر ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم در واکنش به تشدید تنش در روابط تهران و واشنگتن بوده است.
+26
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  همه چه از ضحاکعلی و چه از آمریکا و اسرائیل مشتاق محک زنی همدیگر هستند که "اگر" جنگ کوچولویی رخ دهد، چه واکنشی از طرف مقابل به انتظار است! ترس رژیم بیشتر از یورش مردم بهنگام جنگ است و بی صبرانه منتظر دیدن این واکنش ها میباشد و به همچنین قوم بنی اسی هم که گروگان جغرافیایی این رژیم میباشد، بی صبرانه منتظر واکنش ایران است که آیا به اسرائیل حمله میکنند و یا واکنش رژیم همانند قتل همدانی ها ساکت باقی مانده و آنرا زیر سبیلی رد میکند! پس هر چه زودتر بهترتر دست بکار شوید!
  5
  11
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان
  جنگ محدود کجا بود. هیچ جنگی نخواهد شد. ترامپ به صراحت اعلام کرد که به نفت خاورمیانه هم نیازی ندارند. آمریکای امروز آمریکای جورج بوش نیست. حمله به ایران یک عمل سراسر اشتباه و ضرر و بدون یک دلار خروجی برای اقتصاد آمریکاست. ترامپ هرگز به ایران حمله نخواهد کرد. اما با جنگ زرگری که با بالا رفتن قیمت نفت چین و اروپا را له میکند مشکلی ندارد.
  5
  7
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
  نظر شما چیست؟