دونالد ترامپ: ایالات متحده برای ایران کاملا آماده است

 رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید که کشورش روی ایران اشراف کامل دارد. رادیو فردا :رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد گفت که ایالات متحده برای ایران کاملا آماده است.
 
دونالد ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید اظهار داشت: باید دید چه اتفاقی خواهد افتاد.
 
وی افزود که ایالات متحده روی ایران اشراف کامل دارد.
 
آمریکا و برخی متحدانش ایران را عامل حمله پنج‌شنبه گذشته به دو نفتکش در دریای عمان معرفی کرده‌اند اما جمهوری اسلامی این اتهام را رد می‌کند.
 
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت، نگاه کنید آنها چه کار کرده‌اند.من تنها درباره اتفاقات هفته گذشته حرف نمی زنم. من دارم درباره (اقدامات آنها) طی سال های طولانی صحبت می‌کنم. آنها یک کشور تروریستی هستند.
 
به دنبال حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان و تشدید تنش در منطقه وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون روز گذشته اعلام کرد که با درخواست سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، برای اعزام یک هزار نیروی جدید به منطقه خاورمیانه موافقت شده است تا امور دفاعی تقویت شود.
 
مقام های آمریکایی می‌گویند، مدارک و شواهد موجود به روشنی دست داشتن سپاه پاسداران در حمله به دو نفتکش را نشان می‌دهد.
 
سنتکام هم روز گذشته با انتشار عکس‌های جدید از حمله به دو نفتکش، گفت: براساس شواهد در ویدئو و منابع و مهارت‌های لازم برای برداشتن مین عمل نکرده، ایران مسئول حمله (به نفتکش‌ها) است.
حمله به نفتکش‌ها «مساله‌ای جزئی بود»
آقای ترامپ پیشتر در گفت‌وگو با مجله «تایم» گفته بود که با ارزیابی نهادهای امنیتی ایالات متحده درباره نقش ایران در حمله به نفتکش‌های ژاپنی و نروژی موافق است، ولی این حملات «خیلی جزئی» بوده‌اند.
 
وی افزوده بود، کمتر کسی است که باور نداشته باشد این حملات کار ایران بوده است.
 
او همچنین درباره احتمال به کار‌گیری گزینه نظامی علیه ایران تصریح کرده بود که ممکن است برای متوقف کردن تلاش‌های ایران در راستای دستیابی به سلاح هسته‌ای، دستور عملیات نظامی را صادر کند ولی درباره «مسائل دیگر جای سئوال دارد».
 
حمله به دو نفتکش در دریای عمان واکنش‌های مختلفی در پی داشته است. بریتانیا و شمار دیگری از کشورها با ایالات متحده هم‌صدا شده‌اند. ولیعهد عربستان نیز گفته است ایران مسئول حملات است، ولی دبیرکل سازمان ملل خواستار انجام تحقیقاتی مستقل شده است.
 
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم روز سه شنبه گفت، ادعاهای آمریکا در مورد دخالت ایران در حمله به نفتکش ها را جدی تلقی می کند ولی خواهان یک راه حل صلح آمیز برای بحران است.
 
این در حالی است که محمد حسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، دوشنبه اتهامات مقامات آمریکا مبنی بر نقش داشتن جمهوری اسلامی در انفجارهای فجیره و حمله به دو نفتکش در دریای عمان را رد کرد.
 
محمد حسین باقری تاکید کرد که اگر جمهوری اسلامی «اراده‌ای در بستن تنگه هرمز» داشته باشد، « آن قدر شجاعت داریم که مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیریم».
+63
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  دانولد ترامپ به عظما: گدا علی، چلاق علی، آماده ایم، آماده ایم!
  9
  56
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  زردک! ایران نه! جمهوری فسق و فجور که توسط کارتر بادام فروش سر کار آمد. اسم ایران را قاطی این اشغال ها نکنید. درضمن به ممد حسین بی قری بگید نه جونم شما شجاعت ندارید که حقیقت را بگید و مسولیتش را بعهده بگیرید. هیچوقت نداشتید حالا هم ندارد. شما مشتی تروریست اید که اسم ایران را بخاطر ایدولوژی فاسدتون بدنام کردید. مشتی دزد که جیبتون ته نداره هر چی تونستید بردید هر چه هم نتوانستید, فرستادید به کشورهای ابا اجدادتون لبنان, یمن, سوریه, عراق و ..
  9
  63
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Alphabet - پترس، یونان::]. شما حقیقت را بیان میکنید، اما واقعیت اینست که از نظر یک خارجی ملت ما هم مقصر هستند چون آنچنان تلاشی برای براندازی حکومتی که نماینده شان است نمیکنند. من و شما میدانیم که این رژیم به شدت سرکوب میکند، ولی ما هم باید به مرحله ای برسیم که متوجه شویم باید بها پرداخت تا به آزادی رسید. با تظاهرات نیم بند و پراکنده تغییر رژیم امکانپذیر نیست. متخصصین امور نظامی و اجتماعی بدفعات از رسانه ها ما را راهنمایی کرده اند که باید ملیونی در صحن خیابانها حاضر شد و دست نکشید تا به این ترتیب نیروهای سرکوبگر را فرسوده کنیم و اکثریت نظامیان را ترغیب به پیوستن به مردم نماییم.
  4
  31
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۶
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  ما هم خیلی وقته که آماده ایم! ما = مردم گرسنه، زندانی های سیاسی، مردم زلزله زده در نقاط گوناگون این سرزمین، شادی و آزادی و شخصیت اجتماعی و فرهنگی!
  3
  19
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۰
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  لعنت و نفرین خدا بر تو و هر چی آخوند و هر کسی که این روزهای سیاه رو برای ایران و ایرانی رقم زد
  4
  21
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. استاد گرامی، اصلا بفرما: خود ما چی که بمدت ۴۰ سال شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا سر میدهیم و نمی گوییم مرگ بر سیاست قوم بنی اسی و آمریکا! ایشان که پاسخشان را دادید، از روی میهن پرستی اینرا نوشته و همه میدانند که منظور ترامپ پهلوان کی بود!
  6
  6
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۳
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. رفیق این راه قدیمی شده، اخوندها خودشون اینجور سر کار امدند و تخصص کامل هم برای برخورد با ان را دارند!،در ضمن انهایی هم که برنامه به اخوند میدند و به اسم جراهی زیبایی یک میمون اخود جزایری را به بلاد فخیمه میبرند یا برای عمل زایمان فلان اخوند تشریف میبره بلاد فخیمه و اسمش هم میشه ترویج انقلاب، خوب میدونند نقاظ ضعف ملت ایران کجاست و چطور به اخوند اموزش سوارکاری روی یک الاغ نحیف و مریض را میدهند که نه بمیره و نه از کار بیفته که اخوند بی الاغ بمونه
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  یک بازی کثیف سیاسی که در سال۱۳۵۷ اغاز شد برنامه ی تحول از بین بردن کاستیهای جامعه قرار بود با بینش کافی در ۱۳۶۰ اغاز شود متاسفانه شاه دچار بیماری سرطان لا علاج شده بودو جمله ی۰۰۰۰۰صدای انقلاب شما را شنیدم۰۰۰ نتیجه ی ان بود۰۰غرب برنامه ی فاجعه ی امروز را ریخت البته اجرای ان بوسیله ی یک مشت توده ای خائن با مکه ی انها شوروی و پیغمبر شان استالین و مجاهدین تروریست بافریب بی سوادان با شعار اسلام دیگر بودو این شدکه تاریکترین دوران سیاسی تاریخ ایران اغازو۴۰ سال است که هست و ادامه دارد با این سناریوها
  6
  13
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  چته هی ور ور میکنی زردنبو نجس؟ قشونت رو آوردی خلیج فارس، یه چند تا سیلی جانانه هم خوردی، هنوز روت کم نشده؟
  11
  11
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  آخه با ارتش همه جنس باز و بنگى چه غلطى میخواى بکنى
  8
  7
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::scandal - برلین، آلمان::]. شما چر گرسنه ستی مگه 41 یورو پول خورک نمیگیری.
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
  نظر شما چیست؟