وزیر نفت: امروز هیچ نفتی به اسم ایران نمی‌توانیم بفروشیم

ایسنا :وزیر نفت درباره وضعیت امروز کشور گفت: شرایط کنونی از نظر فروش نفت، مبادلات تجاری و انتقال ارز از زمان جنگ بسیار سخت‌تر است اما اگر مسائل داخلی درست شود، مسائل خارجی و بین‌المللی هم حل خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه امروز بعدازظهر در مجمع عمومی تشکل مردم نهاد "مجمع وزیران ادوار" در سازمان مدیریت صنعتی، اظهار کرد: شرایط امروز از زمان جنگ سخت‌تر است چرا که آن زمان می‌توانستیم نفت صادر کنیم و امروز هیچ نفتی به اسم ایران نمی‌توانیم بفروشیم و در زمینه انتقال ارز هم با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.
 
وی افزود: امروز نه‌تنها فروش نفت با سختی‌های بسیاری مواجه شده بلکه نمی‌توانیم حتی اگر نفت را فروختیم، پول آن را به راحتی وارد کشور کنیم در حالیکه آن زمان این مشکل وجود نداشت و هم‌اکنون برای خرید و فروش کالاهای دیگر نیز از جمله فرآورده‌های نفتی، با مشکل مواجه هستیم.
 
وزیر نفت ادامه داد: آمریکا در شرایط کنونی در هیچ زمینه‌ای علیه ملت ایران کم‌کاری نکرده و کم نگذاشته است و تنها تفاوت شرایط امروز با شرایط جنگی ابتدای انقلاب این است که دود و آتش و خون در کار نیست و به همین دلیل آنطور که آن زمان احساس می‌شد، امروز قابل درک نیست اما با تمام توان و قدرت در حال تلاش و کار هستیم تا بتوانیم از شرایط سخت کنونی عبور کنیم و اگر مشکلات در داخل کشور حل شود، مسائل خارجی و بین‌المللی قابل حل است.
+70
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  ایران هیچ غلطی نمی تواند بکند!
  10
  47
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بمیرم براتون‌. دیگه نمیتونین بچاپین و پولش رو به اسم آقازاده ها بریزین تو بانکهای خارج؟ مواجب باور و میرزاده و زال چطور میشه؟
  3
  60
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
  ۷۲
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  مگه المانی ها یا ژاپنی ها نفت دارند بیچاره های دزد بیسواد چاقوکش خائن بیشعور غارتگر
  4
  57
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  ۱۰۲
  منوچهری - کرمان، ایران

  بعد از چهل سال که آب و برق را مجانی میکنیم و, به این مقدار دلخوش نباشید و (>_<)!! به درجه ای از خودکفایی رسیدیم که اگه نذارن نفت بفروشیم, از گشنگی میمیریم!! خسته نباشید بی پدران!!
  5
  60
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۳۲
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  یعنی حتی اگر جنگ بود و ما فقط می توانستیم نفت بفروشیم، خوب بود! مگر نفت که فروخته شود پولش نباید صرف مردم شود؟! این ادم فقط به فروش نفت فکر می کند!
  1
  29
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  نظر شما چیست؟