شلیک ۳ راکت به پایگاه نظامی محل استقرار نیروهای عراقی و آمریکایی در شمال بغداد

 نیروهای آمریکایی در حال آموزش نیروهای عراقی در پایگاه نظامی التاجی (عکس ژانویه ۲۰۱۵) رادیو فردا :گزارش‌ها حاکی است که پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد که نیروهای عراقی و آمریکایی در آن مستقر هستند، شامگاه دوشنبه ۲۷ خرداد با راکت مورد حمله قرار گرفت.
 
به گزارش رویترز، ارتش عراق در بیانیه ای اعلام کرده است،پایگاه نظامی التاجی در ۲۷ کیلومتری شمال بغداد با سه راکت هدف قرار گرفته است.
 
یک منبع نظامی هم به این خبرگزاری گفته است، دو خمپاره به بخش نیروهای عراقی پایگاه التاجی اصابت کرد و دیگر خمپاره بیرون از پایگاه فرود آمد.
 
این منبع اضافه کرده است، کسی در این حمله زخمی یا کشته نشد و به هنگام اصابت این خمپاره در بخش آمریکایی ها این پایگاه آژیر خطر به صدا در آمد.
 
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
 
طبق این گزارش این دومین حمله از این نوع طی یک هفته اخیر است و پایگاه هوایی «بَلَد» در شمال بغداد، که محل استقرار جنگنده‌های اف ۱۶ آمریکا است بامداد شنبه هدف سه خمپاره قرار گرفت.
 
ارتش عراق در همین زمینه اعلام کرده بود که سه خمپاره به سوی این پایگاه هوایی که محل آموزش مربیان آمریکایی به سربازان عراقی ست، شلیک شده است.
 
بنابر بیانیه ارتش عراق، شلیک خمپاره‌ها بامداد شنبه صورت گرفت و باعث آتش‌سوزی کوچکی در محل شد اما آسیبی به کسی نرسید.
 
روز شنبه همچنین گزارش‌هایی درباره اصابت یک گلوله کاتیوشا به منطقه سبز بغداد منتشر شد اما «کمیته امنیت شورای بغداد» این گزارش‌ها را تکذیب کرد.
 
این در حالی ست که تنش بین ایران و آمریکا در منطقه در هفته‌های اخیر تشدید شده و مقام‌های آمریکایی حملات روز پنج‌شنبه به دو نفتکش در دریای عمان را به ایران نسبت داده‌اند؛ جمهوری اسلامی این اتهام را رد کرده است.
+33
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  ذوقمرگ نشی میرزاده!
  0
  12
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. تا حالا سه دفه ...شده! هر ٣٠ ثانیه یه بار
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. احتمالاً داره دنبال زندگینامه خلخالی میگرده که مطالعه کنه و برامون از اعمال نیک اون “مرحوم” بنویسه!
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
  نظر شما چیست؟