پشت پرده ماموریت وزیر اطلاعات در سفر به لبنان

ایران بریفینگ: وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در سفر به بیروت با اعضای ارشد شبه‌نظامیان حماس دیدار و به نوشته خبرگزاری‎های رسمی داخلی «در مورد راه‌های مقابله با تهدیدات و توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه منطقه بطور عام و فلسطین بطور خاص» گفتگو کرده است.
 
این دیدار، یکشنبه ۲۶ خرداد، صورت گرفته است  و در خبری که رسانه‎های داخلی ایران منتشر کردند عنوان شده است که  سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات با صالح عاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس به همراه هیأتی از حماس راه‎های تقویت روابط دوجانبه را بررسی و بر ضرورت تداوم این دیدار‌ها برای مقابله با خطرات و تهدیدات ناشی از اصرار آمریکا در پروژه موسوم به «معامله قرن» گفتگو کردند.
 
صالح عاروری ساکن بیروت است. طبق اعلام وبسایت حماس، حسام بدران عضو دفتر سیاسی این جنبش، اسامه حمدان مسئول روابط خارجی حماس و احمد عبدالهادی نماینده حماس در لبنان دیدار کردند.
 
علوی در شرایطی به لبنان سفر کرده که پنج روز پیش از آن یعنی، ۲۱ خرداد، نزار زکا شهروند لبنانی- آمریکایی پس از نزدیک به چهار سال زندان در ایران آزاد شد.
 
زکا پس از ورود به خاک لبنان مواضع بسیار تندی علیه جمهوری اسلامی گرفت و در مصاحبه با شبکه العربیه گفت در آغاز بازداشتش با انواع شکنجه روبرو شده و در مراحل بعدی هم حبس او در زندان اوین که آن را یکی از مخوف‌ترین زندان‌های جهان توصیف کرده، مصداق شکنجه روحی بوده است. پس از این اظهارات مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای نزار زکا خط و نشان کشیدند. به این ترتیب وی حالا پس از سفر علوی به بیروت نمی‌تواند نگران نباشد!
+8
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  فقط قیافه ها و پوشش مایه ی ننگ ایران و ایرانی مرگ بر ع ۰ع ع۰ قلاب شکوهمندتان که فضولات سوسمار عر عرستان را به این سرزمین هدیه دادید و اکثرا راهی غرب۰۰ انتقادتان به شاه ارتباط با غرب بود حال خودتان در غرب و مریم لچک با حجاب کوفتی و توده ایها به دنبال ویسکی ارزان۰۰۰ و همان تزار روسیه که با دختران زیر سن و پسر ده ساله اش بوسیله ی کمونیستها تیر باران شدند اکنون استخوانهایشان در یک ارامگاه با شکوه انتقال داده شدند یعنی....خوردیم
  2
  20
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
  ۳۶
  RedBull - تهران، ایران
  رفته یک مغازه فلافل تو محل بچگی‌‌هایش باز کند که دوباره به سر حرفه اولیش برود
  1
  16
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  این با همین تریپ وارد یک غار بشه از اون طرف هرچی خفاش و جگ و جونوره فرار میکنن. یه خرس هم خودشو از کوه پرت میکنه. رفته لبنان چکار؟
  1
  20
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
  نظر شما چیست؟