محمدعلی نجفی ۵ روز بعد از شهردار شدن برادر میترا استاد را استخدام کرده بود

با ادامه بررسی پرونده قتل میترا استاد در دستگاه قضایی، اخبار منتشرشده نشان می‌دهد که محمدعلی نجفی پنج روز پس از انتخاب شدن به عنوان شهردار تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۶، اقدام به استخدام برادر میترا استاد، همسر خود، کرده است.
 
وبسایت رویداد ۲۴، سه‌شنبه ۲۸ خردادماه، در همین مورد نوشت که مسعود استاد پس از استخدام با عنوان کارشناس به جایگاهی مدیریتی ارتقا پیدا کرد‌ه و در جلسات مدیران و معاونان ارشد شهرداری تهران نیز شرکت کرده است.
 
یک هفته پس از قتل،‌ برادر همسر مقتول نجفی خواستار حکم اعدام برای او شده و گفته بود ناگفته‌هایی دارد که پس از تایید حکم نجفی، آن‌ها را بیان خواهد کرد.
 
استاد، پیش از انتقال به شهرداری، در آموزش و پرورش مشغول بوده و بعد به عنوان کارشناس خدمات شهری به شهرداری انتقال یافته است.
 
او در توضیح سابقه کار خود اعلام کرده که به تدریس در دانشگاه نیز پرداخته است.
 
بنا به این گزارش، او اندکی پس از استخدام در شهرداری به عنوان مدیر پروژه پارک حاشیه‌ای مشغول به کار شده است. این پروژه مربوط به کنترل پارک در کنار خیابان با دستگاه خودپرداز هوشمند و بدون‌نیاز به پرداخت نقدی است.
 
محمود میرلوحی،‌ عضو شورای شهر تهران، در این باره به تلاش مسعود استاد برای «ایفای نقش در کارهای اقتصادی»‌ اشاره کرده و گفته با این‌حال هیچ‌گاه شاهد صدور حکمی برای او نبوده است.
 
سه‌شنبه هفتم خرداد، میترا استاد از سوی نجفی هدف دو گلوله قرار گرفت و به قتل رسید. ساعاتی پس از آن، شهردار پیشین تهران با معرفی خود به پلیس آگاهی، مسئولیت این قتل را برعهده گرفت.
 
زمان تشکیل اولین جلسه محاکمه نجفی دهم تیرماه در دادگاه کیفری استان خواهد بود.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  خب الان با این خبر باید چکار کنیم ؟ چهل سال است که فک و فامیلی رختن برای چپاوول جان و مال مردم ایران
  1
  50
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
  ۳۳
  ارشک110 - مشد، ایران
  باید به والدین اینها برای تربیت چنین گلهای شکفته ای تبریک گفت یکی پرستو دیگری سپاهی
  1
  4
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
  نظر شما چیست؟