محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر با حضور خانواده اش در قاهره دفن شد

یورونیوز :محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین مصر روز سه‌شنبه به خاک سپرده شد. آقای مرسی عصر دوشنبه و در جریان برگزاری محاکمه در سالن دادگاه درگذشت.
 
جسد تنها رئیس جمهوری غیرنظامی تاریخ مصر، در قبرستانی در منطقه مدینه‌النصر در شرق قاهره در کنار دیگر چهره‌های مهم جنبش اخوان المسلمین و با حضور خانواده‌اش دفن شد.
 
فرزند محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین مصر، خبر داد که جسد پدرش در شهر قاهره، پایتخت مصر، و در کنار محل دفن برخی از اعضای بلندپایه اخوان المسلمین به خاک سپرده شد.
 
به گزارش رویترز، فرزند رئیس جمهوری سابق مصر اعلام کرد که مقام‌های این کشور با دفن محمد مرسی در زادگاه او، مخالفت کردند.
 
آقای مرسی از حزب آزادی و عدالت (بازوی سیاسی جنبش اخوان‌المسلمین) در سال ۲۰۱۳ و تنها یک سال پس از به قدرت رسیدن، با تظاهرات مخالفان و مداخله نظامیان از مقام خود خلع و زندانی شد. ارتش مصر در روزهای پس از کودتا،صدها نفر از هوادران رئیس جمهوری اسلام‌گرای سرنگون شده را در قاهره و اسکندریه قتل عام کرد.
صفحه رسمی محمد مرسی در فیسبوک عبدالفتاح سیسی را قاتل مرسی معرفی کرده است. محمد مرسی از رهبران نزدیک به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری کنونی و نخست وزیر وقت ترکیه به شمار می‌رفت. رجب طیب اردوغان، در واکنش به خبر درگذشت محمد مرسی او را «شهید» نامید و به وی ادای احترام کرد.
 
گروه اخوان‌المسلمین با انتشار بیانیه‌ای مرگ رئیس‌جمهور سابق مصر را «قتلی حساب‌شده» خوانده و از شهروندان این کشور خواسته بود به طور گسترده در تشییع جنازه او شرکت کنند؛ امری که عملا محقق نشد.
+6
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  اینگور بگور شده جزو اخوان المسلمین مصر بود که همتای انها فدائیان اسلام در ایران بلا زده بودند که یک مشت تروریست اسلامی که گور بگور شدند و ۱۳۵۷ از قبر زنده در امدندو تفریحشان اعدام شکنجه و سنگسارمثل رهبرانشان از عرعرستان ۱۴۰۰ سال پیش
  1
  15
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  ۳۹
  Liberte - ارومیه، ایران
  فرجام هر فرعون.
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
  نظر شما چیست؟