وزارت دفاع آمریکا: ۱۰۰۰ نیروی جدید به منطقه خاورمیانه اعزام می‌شوند

 پاتریک شاناهان می‌گوید، پس از مشورت با کاخ سفید با اعزام هزار نیروی جدید به خاورمیانه موافقت کرده است رادیو فردا :سرپرست وزارت دفاع آمریکا دوشنبه ۲۷ خرداد اعلام کرد با درخواست سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موافقت شده و یک هزار نیروی جدید در راستای اهداف دفاعی به منطقه خاورمیانه اعزام خواهند شد.
 
پاتریک شاناهان در بیانیه ای گفته است: بنابر درخواست سنتکام و پس از رایزنی با ستاد کل نیروهای مسلح و مشورت با کاخ سفید با اعزام یک هزار نیروی جدید به منطقه موافقت کردم.
 
سرپرست وزارت دفاع آمریکا تصریح کرده است که «ایالات متحده به دنبال درگیری با ایران نیست» و اعزام نیروهای تازه در راستای حصول اطمینان از امنیت و سلامت نیروهای نظامی آمریکایی است که در سراسر منطقه جهت حفاظت از منافع ملی آمریکا حضور دارند.
 
پاتریک شاناهان اضافه کرده است: حملات اخیر ایران تاییدی است بر اطلاعات معتبر و قابل اعتمادی که ما در خصوص تهدیدهای نیروهای ایرانی و همچنین نیروهای نیابتی آنها علیه پرسنل و منافع ایالات متحده در سراسر منطقه داشتیم.
 
یک مقام امنیتی آمریکا که خواست نامش فاش نشود هم به رویترز گفته است، نیروهای اعزامی تازه در حوزه‌هایی مانند تجسس و جمع آوری اطلاعات هوایی،‌ نظارت و شناسایی هستند که می توانند به تشخیص تهدیدها و برداشتن تصاویر و اطلاعات حساس کمک کنند. همچنین شامل نیروهایی خواهد بود که حفاظت از نیروهای آمریکایی در منطقه را تقویت خواهد کرد.
 
آمریکا سوم خرداد سال جاری هم از اعزام یک هزار و ۵۰۰ نیروی تازه به خاورمیانه خبر داده بود.
 
رویترز می‌گوید، نگرانی ها در خصوص درگیری احتمالی ایران و آمریکا به دنبال حمله به دو نفتکش در دریای عمان در پنجشنبه تشدید شده است. آمریکا ایران را متهم می‌کند که مسئول حمله به این دو نفتکش است.
 
این در حالی است که محمد حسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، دوشنبه نقش داشتن جمهوری اسلامی در حمله به دو نفتکش در دریای عمان را رد کرد.
 
در همین زمینه، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفته، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده با مقامات مقامات سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، چین، کویت، کره جنوبی، بریتانیا و دیگر کشورها صحبت کرده و شواهد و اطلاعات دست داشتن ایران در حملات به تانکرهای نروژی و ژاپنی را در اختیار آنها قرار داده است.
 
سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، هم روز دوشنبه عکس های جدیدی منتشر کرده و می‌گوید این عکس ها نشان می‌دهند که نیروهای ایران در حمله به این دونفتکش در دریای عمان دست داشته‌اند.
 
آمریکا اردیبهشت سال گذشته از توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام خارج شد و تمامی تحریم های تعلیق شده علیه جمهوری اسلامی در چارچوب این توافق را بازگرداند.
 
ایران هم روز دوشنبه اعلام کرد تا ده روز دیگر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده که در برجام تعیین شده بود، عبور خواهد کرد.
 
آمریکا، اتحادیه اروپا و شمار دیگری از کشورها به این تصمیم واکنش نشان داده‌اند.
+19
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  همیشه گفتم و اعتقادم اینست که ملت ایران تنها نیرویی است که میتواند رژیم دیکتاتوری آخوندی را بپایان برساند این آمریکا و انگلیس و روسیه وووو بدنبال منافع کشور خودشانن دلشان نه برای من نه برای شما میسوزد ما سپری هستیم که از ما استفاده می کنند اگر دقت کرده باشید از اسرائیلی که دو ماه پیش مردم ایران ایران می کرد نیست شده آمریکایی که مردم در عذابن وووو خبری دیگر نیست ما و ما خودمان باید متحد شویم و پیروز از میدان خارج شیم فقط اتحاد و همدلی. در ضمن اکانت آنتی خرافات خود من هستم از محل کارم نمیتونم با ایدی مهدی صدیق وارد شم
  1
  11
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
  ۵۱
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  مرگ و نابودی حـ... ترین حکومت فرارسیده.هموطن ایرا فردا ایرانی دموکراتت و ازاد خواهد بود.دین امری شخصی خواهد شد نه ننگ بشریت.هر چند دین دکان حکومت و وسیله چپاوله.خدا را در درون خود بایستی پیدا کرد.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
  نظر شما چیست؟