دیدار چراغ خاموش وزیر اطلاعات ایران با اعضای ارشد حماس

 «صالح العاروری» نائب‌رئیس دفتر سیاسی حماس از جمله کسانی بود که با «محمود علوی» دیدار کرد. صدای آمریکا :برخی منابع از دیدار اعضای ارشد گروه حماس با وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران خبر داده اند. ایالات متحده و برخی کشورهای اروپایی حماس را یک گروه تروریستی می دانند.
 
سایت حماس با انتشار عکسی نوشت که محمود علوی وزیر اطلاعات ایران با «صالح العاروری» نائب‌رئیس دفتر سیاسی حماس، «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی این جنبش، «اسامه حمدان» مسئول روابط خارجی حماس و «احمد عبدالهادی» نماینده حماس در لبنان دیدار کرد.
 
به مکان این دیدار اشاره نشده اما صالح العاروری مقیم بیروت است و حضور عبدالهادی احتمال ملاقات در لبنان را افزایش داده است.
 
آمریکا در یکسال اخیر فشار بر جمهوری اسلامی را برای توقف حمایت از گروه های تروریستی مثل حماس و حزب الله لبنان را افزایش داده است.
 
وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.
 
برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.
 
آمریکا در ابتدای سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. این نخستین بار بود که ایالات متحده نیروی نظامی یک کشور را در چنین فهرستی در کنار گروه‌هایی چون القاعده و داعش قرار می‌داد.
+6
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  دارند خودشان را با مذاکرات ناموسی سرگرم میسازند!
  6
  24
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  دزدان دریایی برای دریافت پول به ایران آمده اند تا عملیات تروریستی انجام بدهند
  0
  12
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
  ۵۲
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  چه شباهتی به رابرت دنیرو داره.
  5
  1
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  نظر شما چیست؟