همسر نازنین زاغری مقابل سفارت ایران در لندن اعتصاب غذا کرد

بی بی سی :ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران مقابل سفارت جمهوری‌ اسلامی ایران در لندن اعتصاب غذا کرده است.
 
خانم زاغری دیروز (شنبه ۱۵ ژوئن/۱۵ خرداد) به خانواده‌اش تلفنی اطلاع داد که در اعتراض به "بازداشت ناعادلانه" و در پنجمین سالگرد تولد دخترش بار دیگر اعتصاب غذا کرده است. اکنون همسرش هم در این اعتصاب غذا به او پیوسته است.
 
آقای رتکلیف دیشب را در چادری مقابل سفارت ایران در لندن گذارند و قصد دارد چند شب دیگر نیز به نشانه اعتراض مقابل سفارت بخوابد.
پدر ریچارد رتکلیف و دارن ناییر، فعال حقوق بشر که او نیز شب را مقابل سفارت ایران گذراند همزمان حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن، در چند توییت به فارسی و انگلیسی از جمله نوشت: "علیرغم هشدارهای متعدد به پلیس و وزارت امور خارجه انگلیس، چند نفر با مسدود کردن مسیر، دیروز و دیشب را جلوی سفارت سپری کردند. امروز علاوه بر افراد، رسانه‌ها برای تهیه گزارش جلوی سفارت اجتماع کرده‌اند. کماکان پیاده روی جلوی سفارت مسدود است و امکان تردد دیپلمات‌ها وجود ندارد." نازنین زاغری نوروز سه سال پیش برای دیدار و آشنایی بیشتر دختر خردسالش با خانواده مادری، به ایران سفر کرده بود اما هنگام خروج از فرودگاه امام خمینی، بازداشت شد. مقام‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران گفته‌اند دادگاه او را به اتهام جاسوسی محکوم به پنج سال حبس کرده است. خانم زاغری این اتهام را رد می‌کند.
 
تلاش‌های دیپلماتیک بریتانیا برای آزادی خانم زاغری تاکنون به نتیجه نرسیده است.
باربارا مادر ریچارد رتکلیف
+65
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  coco - تورنتو، کانادا

  یکی نیست به این گوساله بگه حریم سفارت اگه باید مصون از هر مانع باشد چرا وقتی یه مشت دیوانه از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند و کارمندارو چشم بسته دستگیر کردن اونوقت نیومدی زر زر کنی؟
  6
  39
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
  ۳۹
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  زن ذلیل
  45
  5
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  ۳۲
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  من از جرم این خانم خبری ندارم، ولی ملت بزرگ و رئوف ایران اورا بخشیده اند، اگر گناهی کرده، مردم مهربان ایران می خواهند که هر چه زودتر کودک دلبندش را در اغوش بگیرد، بخاطر کودکش اورا ازاد کنید، مردم این را می خواهند، راس هرم چیز دیگری می خواهد
  13
  7
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
  ۳۵
  خان بختیاری - ریو، برزیل

  ببین کی حرف از مصونیت حریم سفارت و دیپلمات میزنه ...سفیر جمهوری فاشیست اسلامی ,حکومت کثیفی که هر چند سال یه بار آدمهاش میریزن تو سفارت یه کشور دیگه و اشغالش میکنن
  3
  40
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان
  من میخوام بدونم شغل این آقا چی هست که 24 ساعت وقت دارند در این لندن که بدون کار کردن زندگی تعطیل هست - بنشینند لب جوی سفارت ایران و حرافی کنند.
  18
  3
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  نظر شما چیست؟