پیش به سوی جنگ!

شبکه رسانه ای بیان : گزارش‌ها نشان می‌دهند نخست‌وزیر ژاپن هم نتوانسته رهبر رژیم ایران را به مذاکره راضی کند. جمهوری اسلامی درهای دیپلماسی و گفت‌وگو را سه قفله کرده و حالا با توجه به حادثه دریای عمان، ایران و آمریکا عملاً در حال پیش روی به سوی یک جنگ ویرانگر در منطقه هستند.
 
به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» شیزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن وارد تهران می‌شود و با مقامات ارشد رژیم ایران گفت‌وگو می‌کند. آبه سپس به بیت علی خامنه‌ای می‌رود تا پیام دونالد ترامپ را به او برساند. هم‌زمان انفجارهای مهیبی در دو نفتکش در دریای عمان روی می‌دهد و قیمت نفت در بازارهای جهانی چهار درصد افزایش می‌یابد.
 
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است «با توجه به اطلاعات به دست آمده در مورد نوع سلاح به کار رفته در حمله و پیچیدگی عملیات» این نتیجه به دست آمده که رژیم ایران مسئول حمله به این نفتکش‌ها است.
 
گاردین روز پنجشنبه 23 خرداد در گزارشی نوشته است «در حال حاضر، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که نشان دهد طرفین حاضر و آماده برای توقف تنش‌ها هستند. آتش‌ بر روی نفتکش فرانت التیر در دریای عمان، می‌تواند به مثابه نشانه‌ای از حریق بزرگی در منطقه باشد که پیامدهای آن محدود به ایران نخواهد بود.»
 
بزرگی و اهمیت ابعاد حادثه در سطحی بود که شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه فوق‌العاده‌ای را تشکیل داد و این حادثه را محکوم کرد. به نظر می‌رسد این نهاد بین‌المللی به زودی جلسات دیگری را هم تشکیل خواهد داد و درباره حوادث اخیر در خلیج‌فارس و دریای عمان تصمیم خواهد گرفت.
 
اما چیزی که در این میان باید به آن پرداخت، هم‌زمانی انفجارهای دو نفتکش در دریای عمان با سفر شینزو آبه به تهران است. چندان بعید نیست که این حمله به دستور بخش تندرو سپاه پاسداران به فرماندهی قاسم سلیمانی انجام شده باشد. این حمله احتمالاً با این هدف انجام شده که تلاش‌های شینزو آبه برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا خنثی شود.
 
فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا موسوم به «سنتکام» فیلمی را منتشر کرده است که در آن یک قایق سپاه پاسداران دیده می‌شود که در حال جدا کردن یک مین عمل‌نکرده از یکی از نفتکش‌های آسیب‌دیده در دریای عمان است.
 
سنتکام در بیانیه‌ای حملات روز پنجشنبه را «تهدید روشن آزادی رفت‌وآمد و تجارت در آب‌های آزاد» دانسته و اعلام کرده است آمریکا و متحدانش «تمام تدابیر لازم را برای دفاع از منافع خود» اتخاذ خواهند کرد. این مرکز فرماندهی نظامی آمریکا تأکید کرده است که «جنگ با ایران در جهت منافع استراتژیک آمریکا و جامعه بین‌المللی نیست.»
 
اگرچه طرف آمریکایی و جمهوری اسلامی خواهان تقابل نظامی در خلیج‌فارس نیستند، جهت‌گیری‌های دو طرف به سمتی است که می‌تواند خلیج‌فارس را به صحنه یک نبرد تمام‌عیار تبدیل کند؛ چراکه رژیم ایران درهای دیپلماسی و گفت‌وگو را به روز خود بسته است و به جای تعامل با جهان در جهت رفع تحریم‌ها، رو به خرابکاری و انجام حمله‌هایی آورده است که می‌تواند امنیت جهانی را به خطر بیندازد.
 
رفتار ستیزه‌جویانه جمهوری اسلامی و دوری این رژیم از دیپلماسی به تدریج دولت ترامپ را به این نتیجه می‌رساند که باید از زبان دیگری استفاده کند. اگرچه واژه جنگ در دیکشنری ترامپ یافت نمی‌شود، افرادی چون جان بولتون و مایک پمپئو می‌توانند این واژه ترسناک و مخرب را به دیکشنری او اضافه کنند.
+42
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  ترامپ می خواهد کشورها را برای جنگ با ایران متحد کند، در طول ۸ سال جنگ همگیتان پشت صدام ایستادید تا قادصیه دیگر رقم بزنید، ولی نتوانستید. این بار همگیتان را نابود می کنند، و جنگ در ایران و محدوده ایران نخواهد بود
  77
  15
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  ما از تجهیزات جنگی دشمن هراس نداریم و با امکاناتی که در اختیار داریم به ویژه عزم و اراده جوانان این توانمندی را داریم که همان تجربه موفقی که در هشت سال دفاع مقدس در مقابل ماشین جنگی دشمن بعثی نشان دادیم اکنون نیز به نمایش بگذاریم. اینکه امروز دشمن نمی‌تواند در برابر ما تعرض کند به دلیل علاقه به ما نیست بلکه جرات آن را ندارد و این وحدت، انسجام، هماهنگی و پشتیبانی رزمندگان از مردم و عزم و اراده جوانان بر هر ماشین جنگی غلبه پیدا می‌کند و ایده و راه ما نیز این است. بنابر بیانات مقام معظم رهبری مظهر اقتدار مردم در دریا، نیروی دریایی است، هرجا که بخواهیم اقتدار مردم را نشان دهیم در آنجا حضور پیدا می‌کنیم و آب‌های آزاد متعلق به تمام ملت‌هاست و ما چون ملتی سرافراز، فرهیخته و دانشمند هستیم حضور در دریای آزاد را وظیفه خود می‌دانیم.
  55
  13
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
  ۳۷
  باور عمیق - قم، ایران

  پیش بسوی جنگ، بیاید ببینم شما نطفه باباتون که نیستید البته، اگه هستید بیاید ببینیم چطوری جرات میکنید با ما بجنگید
  45
  10
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. فعلاً که به جای دریای آزاد در عالم هپروت حضور دارید!
  5
  39
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. میگم ها، بگو پسرت بیل را از زیر زمین بیاره تو حیاط و صیقلش بدین. عنقریب دشمن از راه خواهد رسید و باید دفاع مقدس کنی. ولی یادت نره، تو قادسیه اجداد خودت پیروز شدند.
  8
  34
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
  ۹۹
  Moori - آلبرتا، کانادا
  دوستان خارج نشین توجه کنیم که جمهوری اسلامی ایران بهترین و ناب ترین حکومت برا یایران و ایرانیان است. به دو دلیل اول اینکه برای مردم ایران که از آگاهی دورند و مملو از احساسات , باور کنید که همین حکومت بهترین است. دست بهش نزیند که بوی گند همه عالم را خواهد گرفت. دوم اینکه لااقل بخشی از مردم هم که بدرد جامعه بشری میخورند به بهانه وجود مبارک آقایان میتونند بیان به دنیای متمدن و به بشریت خدمت کنند. وگرنه هیج دولت دمکراتیک و متمدن نمیتواند بر آن ملت حکومت کند. تاریخ بارها و بارها گواه است.
  1
  9
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
  ۱۰۲
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. والله خوب جرات دارید با حداکثر ۱۰ هزار تا نیرو رجز میخونین!! احتمالا ملت باید تاوان گندکاری های شما رو بده نه؟ مثل ایادی صدام, بعد از اشغال زیر بیست ثانیه غیبتون میزنه!! اخوی!!
  1
  16
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
  ۴۵
  فرامرز فهیمی صالح - لندن، انگلستان
  جنگ نمی شه خیالتون راهت
  9
  1
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
  ۲۱
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان
  بعد از 20 دقیقه از بمباران تاسیسات زیر ساختی جام زهر نوشیده می شود
  0
  9
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۸
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. معلوم هست چه کسی از مال عرب می خوره
  7
  0
  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  نظر شما چیست؟