ویدیویی از سنتکام: ایرانی ها، مین عمل نکرده را از بدنه نفتکش ژاپنی برداشتند

انتخاب: سنتکام ویدئویی را منتشر کرده و ادعا کرده است که نیروهای ایرانی به سوی کشتی kokuka رفته و مین عمل نکرده را از روی آن برداشته‌اند.
 
به گزارش «انتخاب»، در این ویدئوی بی کیفیت قایق گشتی بدون پرچمی را نشان می‌دهد که به کشتی چسبیده و به دلیل کیفیت پایین فیلم چیز خاصی دیده نمی‌شود.
 
انتشار فیلم بعد از اظهارات پمپئو علیه ایران صورت می‌گیرد که بدون مدرک و سند تهران را مقصر حادثه جلوه می‌دهد.
 
این در حالی است که در جلسه شورای امنیت پشت درهای بسته حمله به دو نفتکش محکوم شد و در بیانیه صادرشده از وقوع درگیری و تنش بیشتر در خلیج فارس ابراز نگرانی شده است.
 
راشاتودی گفته ویدئوی منتشر شده سنتکام با ادعای برداشتن مین عمل نکرده از نفتکش قابل اثبات نیست.
مالک کشتی ژاپنی «کوکوکا کارجس»: آنچه باعث انفجار نفتکش شد، مین نبود
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از شرکت کشتیرانی ژاپنی مالک کشتی کوکوکا کارجس (Kokuka Courageous) (یکی از دو کشتی ای که در دریای عمان آتش گرفت) خبر داد که ملوانان این نفتکش لحظاتی پیش از حمله، اجسامی را در هوا مشاهده کردند که این امر نشان می دهد نفتکش مزبور بر اثر برخورد به مین آسیب ندیده است.
 
آسوشیتدپرس نوشت که این اظهارات با فیلم ارتش آمریکا که نیروهای ایرانی را متهم به جداسازی مینی منفجر نشده از یکی از دو کشتی کرده بود، در تناقض است.
 
بر اساس این گزارش، نفتکش ژاپنی حامل فرآورده های نفتی به مقصد سنگاپور و تایلند بود و دو بار روز پنج شنبه به آن حمله شد که به علت خسارات وارده ۱۱ خدمه آن مجبور به ترک این شناور شدند.
 
یوتاکا کاتادا (Yutaka Katada) رئیس شرکت کشتیرانی ژاپنی امروز گفت که معتقد است اجسامی که ملوانان در هوا مشاهده کرده اند گلوله باشد. وی امکان دخالت اژدر و مین را رد کرد چرا که به گفته او خسارات وارد شده فراتر از خط تراز کشتی با سطح آب (واترلاین) است. وی گزارش های حاکی از برخورد مین با این نفتکش را "نادرست" خواند.
 
به گفته کاتادا، خدمه نفتکش مزبور شناور نیروی دریایی ایران را نیز در آن نزدیکی مشاهده کردند ولی مشخص نساخت که این اتفاق پیش از حادثه رخ داده و یا پس از آن. نفتکش ژاپنی از حمله اول که موتورخانه آن را هدف قرار گرفته بود جان سالم به در برد ولی حمله دوم به سمت راست بدنه آن آسیب زد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
+59
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  امریکای ترامپ گلوی اخوندها و طرفداران حسین تَشنه لب و شریعتی را گرفته و این ها مذبوحانه به هر طرف لگد میزنند در صورتیکه طرف مقابل احساساتی نشده و با دقت اهداف براندازی را جلو میبرد
  16
  54
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
  ۴۰
  Mirzadeh - آلمان، آلمان

  چقدر مشخص و واضح بود.چیزی توو مایه های سلاح های abc عراق.فقط ایران فرق زیادی با عراق داره.از جولان تا عدن نیروی تحت فرمان داره.مثل صدام فقط بندر ام القصر رو توو خلیج فارس نداره.هزاران کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس وهرمز داره.از همه مهمتر به مراتب از ویتنام قو تره
  44
  8
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کاری به سناریوی این نمایش ندارم اما تعجب میکنم که چرا از پشکل انداختن پشه روی کره مریخ! فیلم های واضحتری موجود هست تا این عملیات بغل گوش خودمان. از طرفی با وجود اینهمه متخصص نظامی چرا بین انفجار مین و اژدر و یا پرتاب موشک شک و شبهه پیدا شده و بین علما ! اختلاف نظر هست.
  5
  41
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. ایران به مراتب از خیلی جاها قویتره ولی نه به خاطر سردار های افیونی و مافنگی ویا جیره خورهای مزدور. ایران قوی هست چون هزاران ساله که در رگهای جوانانش خون پاک ایرانی در جریانه.
  9
  28
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  ۴۰
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. یک بار که توو عمرت عقلت رسید ودوتاکامنت درست وحسابی گذاشتی نتوونستی از لجن پراکنی دست برداری.
  20
  5
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. من کِی تورو پراکندم؟!
  5
  16
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. ایران کجاش از صدام قوی تر بود؟ الز هایمر؟ ۷ سال جان کندید.آخر آمریکا آمد .در عرض هفت روز راه قبر سالار شهیدان را برای شما باز کرد. دروغ به خود و تاریخ .دست کم جریانی که ۵۰۰ سال پیش اتفاق افتاده. همه ما زمان جنگ زنده .عمه ما بود؟ که زهر خورد؟ عجب از دست این پس مانده بشقاب آخوند. که ما را به چه ذلتی انداخته. حالا گیر نده .ما از وطن دفاع کردیم. تشریف برید جلوی محبت خانه آقا رضا. بعد بگوهید .ما از وطن دفاع کردیم. شاید آنجا باشی‌. دکه دارید؟دفاع از وطن انی‌ بود. که مهرما ۱۳۵۲ اتفاق افتاد. حمله اول عراق در مرز قصر شیرین. زمانی‌ که بکر عراقی با کمک همین بابای اسد شما می‌‌خواست .از خوزستان فلسطین کند.۴ صبح حمله. ۱۰ صبح ۱۲۰ کیلومتر به خاک عراق عقب زدن. ۱۱ صبح شکایت عراق به سازمان ملل. که ایران خاک ما را اشغال کرده.این را می‌‌گویند .دفاع از وطن.آن زمان آقات می‌‌گفت. حمله اعراب به ایران در ۱۵۰۰ سال پیش یک نعمت باری ما ایرانی‌‌ها بود.پس مانده بشقاب آخوند دوست داری .ملالی نیست. هرکسی شیوه زندگی‌ خود. ولی‌ کوشش نکن .قورباغه رنگ کنی‌. و به اسم ولکس واگن به ما فروشی.
  3
  17
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز هیچ کسی‌ نمی‌‌دند. چه کسی‌ پشت این کار است. این ارگاسم برادران اسلامی را جدی نگیر. این‌ها موشک دوست دارند. اسم موشک که می‌‌یاد. خاطرات مکتب قرهان بیدار می‌‌شود. شما می‌‌بینید. هر کسی‌ یک زرمی زند.زالشان می‌‌گوید. دروغ است. ما نبودیم. این میرزاده از خوشی‌ قش کرده. باور می‌‌گوید. این حکمت آقا است. سروان هم "با‌ها ها ها" معروف. دولت ایران خودش روزی ده بار می‌‌گوید ما نبودیم.همه چیز ممکن است.یاد آوری. ۱۹۵۵ آمریکا یک تورپدو به یک کشتی در خلیج چین زد. و گفت کار ویتنام است. با دلیل جنگ ویتنام شروع شد. "برادران ارشادی مثبت ندهند.اگر نمی‌‌دانستید" من بدم نمی‌‌ید.آمریکا یک تورپدو وسط اونجا اقاتون. به هرحال آمریکا چه خوب .چه بعد.با شکست عراق راه قبر سالار شهیدان را برای ما باز کرد. افسوس که تخم و ترکه صدام به ایران فرار کردند.و امروز پست و مقام دارند.
  1
  13
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
  ۴۰
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دلیل پایان جنگ چراغ سبز دادن آمریکا وغرب به صدام برای استفاده از بمب شیمیائی وورود مستقیم آمریکا به جنگ علیه ایران تحریم شده وتحلیل رفته وزدن اسکله های جنوب وهواپیمای مسافربری بود.وگرنه ما بعد از گرفتن فاو ام القصر عملا تنها راه ارتباطی عراق با خلیج فارس رو بسته بودیم وپیروز جنگ بودیم.
  6
  0
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
  ۴۰
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. الان دیگه اون ایران تضعیف شده وشیمیائی خورده ودست وپا بسته اواخر جنگ نیستیم و عراق زیر نظر ما اداره میشه؟فقط عراق؟سوریه لبنان یمن وووو .نیروهای تحت فرمانمون منتظر گرفتن فرمانن.
  5
  1
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. چه زیبا جواب دندان شکن به این.. دادید. اینا انقدر وقیح هستند که با کمل بیشرمی حقایق تاریخی رو هم کتمان میکنند و فکر میکنند ای کیو تمام افراد دیگه در سطح خودشون هست
  1
  5
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. و عراق کجا ما شما است؟ حتا شیهه عراق به خیابان آمد.و تظاهرات بر ضد ایران. که ما را وارد این جنگ نکنید.خرید نفت. گاز و برق راه از ایران توقف کردند. همین دو روز گذشته نخست وزیر عراق اعلام کرد . که بجای ایران کشور دیگری را باری تامین پیدا کرده. سیلی‌ از این بیشتر؟ "مال خودمان" این نیست. شما نفت را در بازار سیاه ترکیه فروشید. دلار را در گونی و از لبنن تا عراق رشوه دهید. تا دو تا سیاست مدار دست سوم به دیدار ریش مقدس آقا آیند. مال خودمان آن است .که ترامپ می‌‌گوید. و انجام هم می‌‌دهد. مگر مجبورت کرده. با ۹۰ سانت قد و روزی ۳ بار نان و پیاز. با کسی‌ در افتید.که ۲۱۰ سانت دارد و روزی ۳ بار استیک می‌‌خورد. شده مثل لات کتک خورده. روزی ۳ بار سیلی‌ می‌‌زنند. بلند می‌‌شوی با دماغ خونین. "من هیچیم نیست".آخر چه دارید.که در سیاست جهانی‌ نقشی‌ بازی کنید؟ آقات می‌‌گوید. عصبانی کنید ولی‌ جری نکنید. این با ادبانه‌ترین "گ...خوردن" ۴۰ سال اخیر بود،
  1
  5
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Mirzadeh - آلمان، آلمان::]. بدو باور رو بیار اینجا. تنهایی زورت به جناب زرتشت نمیرسه! گرچه میدونم همینجا میپلکه ولی جرات نمیکنه بنویسه.
  1
  3
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
  ۴۰
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. آفرین.انقلاب تو وزدشت پیروز شد.ایران هم در جنگ شکست خورد.ادامه بدید به براندازی و .... فکری.
  2
  1
  دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
  ۴۰
  Mirzadeh - آلمان، آلمان
  نکنه باورت شده اینقدر بدتر از شما بیکار وعلافم که بیام با درمانده هایی مثل شما بحث کنم عراق زیر نظر ما اداره میشه یا آمریکا؟
  2
  1
  دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
  نظر شما چیست؟