خامنه‌ای: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم

رادیو فردا :آیت‌الله خامنه‌ای روز پنج‌شنبه، ۲۳ خردادماه، در دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، پیشنهاد مذاکره با دولت دونالد ترامپ را که آبه حامل آن بود رد کرد. او تاکید کرد که به «صداقت» آمریکایی‌ها باور ندارد.
 
در وب‌سایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی اشاره شده است که آقای آبه حامل پیام رئیس جمهور آمریکا برای آیت‌الله خامنه‌ای بوده است.
 
از دست‌کم دو هفته پیش این گمانه مطرح شده بود که نخست وزیر ژاپن حامل پیامی برای حکومت جمهوری اسلامی خواهد بود و قرار است نقش میانجی را میان تهران و واشینگتن بازی کند.
 
در گزارش این وب‌سایت رسمی به متن دقیق پیام رئیس جمهور آمریکا اشاره نشده، اما آمده است که دونالد ترامپ در این پیام تاکید کرده است که آمریکا «قصد تغییر رژیم در ایران را ندارد».
آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به این پیام گفته است که «من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم».
 
آیت‌الله خامنه‌ای گفت: «اینکه ترامپ می گوید قصد تغییر رژیم را ندارد یک دروغ است زیرا اگر می توانست این کار را انجام دهد، انجام می داد اما نمی تواند.»
 
ایالات متحده پیشتر هم تاکید کرده بود که به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست.
 
رهبر جمهوری اسلامی در ادامه با اشاره به این که «آمریکا زیر این توافق و قرارداد قطعی زد»، تکرار دوباره مذاکره با آمریکا و رسیدن به برجامی دیگر را منتفی دانست.
 
او گفت: «جمهوری اسلامی ایران به مدت پنج، شش سال در موضوع هسته ای با آمریکا و اروپایی ها در قالب ۱ + ۵ مذاکره کرد و به یک نتیجه هم رسید، اما آمریکا زیر این توافق و قرارداد قطعی زد، بنابراین کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق ها زده، مذاکره کند؟»
 
او در ادامه در صداقت دولت آمریکا برای مذاکراتی دیگر ابراز شک و تردید کرده و گفت: «ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با آمریکا را تکرار نخواهیم کرد.»
 
آن طور که از گزارش وب‌سایت رسمی خامنه‌ای برمی‌آید، نخست وزیر ژاپن بر عزم آمریکا برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی تاکید کرده است.
 
در پاسخ به این گفته، آیت‌الله خامنه‌ای گفته است: «ما با سلاح هسته ای مخالفیم و فتوای شرعی من حرام بودن ساخت سلاح هسته ای است اما این را بدانید که اگر ما قصد ساخت سلاح هسته ای داشتیم، آمریکا هیچ کاری نمی توانست بکند»
 
‌شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز چهارشنبه برای سفری دوروزه وارد تهران شد و همان روز اول با حسن روحانی، رئیس جمهور دیدار کرد.
 
رئیس‌ جمهوری ایران روز چهارشنبه، ۲۲ خرداد، در نشست خبری مشترک خود با شینزو آبه تاکید کرد که تهران خواستار جنگ با آمریکا نیست، ولی به هر حمله‌ای از سوی این کشور «پاسخ قاطع» خواهد داد.
+57
رأی دهید
-88

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان

  این بدبخت از اون سر دنیا اومده یه جمله از دهنش در هیچ رسانه ایران منتشر نشده. انگار حیوونی نخست وزیر ژاپن لال بوده یا آقایون انقدر زر زدند که خوابش برده
  29
  85
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  مثل سگ دروغ میگه ، شنیده شده که خامنه ای دارد مذاکره میکند ولی برای خوراک داخلی این چرندیات را بیان می کند،اسلام و اسلامیان فقط دروغ تو ذاتشان است و بس
  38
  94
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  مثل سگ دروغ میگه ، شنیده شده که خامنه ای دارد مذاکره میکند ولی برای خوراک داخلی این چرندیات را بیان می کند،اسلام و اسلامیان فقط دروغ تو ذاتشان است و بس
  33
  55
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این مزخرفات فقط برای بازی دادن من و شماست. پشت پرده برای هم هدیه هم میفرستند. تا وقتی خود ما حرکتی نکرده ایم به چاپیدن کشور ادامه خواهند داد.
  28
  90
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  شما 40 سال هست با امریکا در حال مذاکره هستید. پس برجام چی بود که ظریف با کِِری پالوده میخورد؟ اما سیدعلی استاد جر زنی هست و اینبار پای خودش را در ماجراها دراز کرده اند و با کادر کاخ سفید چاره ای جز مذاکره و تسلیم ندارد چون گروه ترامپ میدانند که شما چه مارموزهائی هستید
  29
  62
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  ۳۵
  karaji - کرج ، ایران

  اینا همگی بازی امریکا - روس برای چاپیدن ملتهاست و اخوند هم فقط ابزار تعلیم دیده هست !!
  17
  51
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  درود بر خامنه ای
  62
  24
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  ۳۹
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  دمت گرم
  41
  23
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  ۵۰
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  خوب این جوابت بدرد جناب دربان و قاطی کماندو و باور عق وقوچعلی ها و سلمان ۱۴۰۴ ها میخوره برای امریکاییها که دستشونو از روی گلوت بردارن چیه. خودتی و انهایی که ساندیسحورتن.
  14
  29
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  ۳۴
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  کاش همون جور که دستت فلج شد زبانت هم فلج میشد . آن وقت دنیا در آرامش قرار میگرفت
  14
  34
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اونوقت دقیقا چرا!؟
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. گزتو خوردی گزنده؟خخخخخ
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر در کاری یا معامله ای و یا اینکه مذاکره ای برای بار اول شکست خوردید یا به نتیجه ای نرسیدی اگر بار دیگر این کار یا معامله و مذاکره را برای بار دوم انجام دهید یعنی اینکه احمقید چون باز شکست می خورید و یا نتیجه مثبتی نخواهد داشت. حضرت حضرتان خامنه ای چولاق هم نمیخواهد برای بار دومی مذاکره کند چون اگر مذاکره کند انگاه برای ترامپ و دولتش ثابت خواهد شد رهبر معظم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران احمق تشریف دارند !
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا
  افتخار میکنم به همچنین رهبری با عزت و شجاع که کفار برای دستمال کشی هی مستشار میفرستند برای متقاعد کردن آقا ولی برحق فقیه. آقا ترامپک رو شست، آویزون کرد.
  9
  8
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  مردم ایران به این رهبر افتخار میکنند. و ترامپ تا نگه جانم فدای رهبر خبری از مذاکره نیست.
  5
  5
  جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
  ۳۷
  rahjoo - بابل، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. بعضیها بنده و برده به دنیا میان و بعضیها هم آزاد!تو جزو دسته اولی،بنده پول،بنده معامله ،که راهشو از طریق سجده بر الله و رهبرش پیدا کردی!اینهم یجور زندگیه.بهت برنخورد که. کلا دین اسلام دین معامله هست.نیست؟
  2
  1
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
  نظر شما چیست؟