۲ نفتکش در نزدیکی تنگه هرمز منفجر شدند

منابع خبری ادعا کردند که دو نفت‌کش بزرگ حامل نفت خام در دریای عمان هدف حمله قرار گرفته‌اند.
 
به گزارش «انتخاب»، منابع خبری از وقوع دو انفجار مهیب در داخل دریای عمان خبر دادند.
 
شبکه خبری «العالم» به نقل از «منابع محلی عمان» اعلام کرد که این دو انفجار به صورت پیاپی رخ داده است.
 
این منابع تأکید کردند که بر اساس تحقیقات صورت گرفته، دو نفت‌کش بزرگ حامل نفت خام هدف حمله قرار گرفته‌اند و این صداهای انفجار، ناشی از این حمله بوده است.
 
العالم به نقل از منابع محلی پاکستان نیز گزارش داد که این منابع نیز صدای این انفجارها را شنیده‌اند.
 
به گفته منابع پاکستانی، دو نفت‌کش مذکور، اعلام کردند که در دریای عمان مورد حمله قرار گرفته‌اند و درخواست کمک دارند.
 
خبرگزاری «یونیوز» هم گزارش داد که خدمه‌های این دو نفت‌کش، از بندرگاههای پاکستان و عمان درخواست کمک کرده‌اند.
 
تا لحظه تنظیم خبر، جزئیات بیشتری درباره این حمله یا انفجارها و نفت‌کشها منتشر نشده است.
 
یکی از دو نفتکش هدف قرار گرفته در دریای عمان در حال غرق شدن است
 خبرگزاری یونیوز در خبری فوری اعلام کرد داده هایی دریافت کرده است مبنی بر این که یکی از دو نفتکش هدف قرار گرفته در دریای عمان به زودی غرق می شود.
 
همچنین بلومبرگ از آتش سوزی در یک نفتکش در دریای عمان خبر داد و گفت: این نفتکش از ابوظبی نفت بارگیری کرده بود. به گفته بلومبرگ، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، حادثه پیش امده برای دو نفتکش را "حمله" توصیف کرده است.
 
بر اساس گزارش ها، نفت‌کش‌های حادثه‌دیده «FRONT ALTAIR» با پرجم جزایر مارشال و «Kokuka Courageous» با پرچم پاناما بوده‌اند. خدمه این نفت‌کش‌ها در حال تخلیه هستند.
 
بلومبرگ اعلام کرد که  قیمت نفت، ۲ دلار افزایش یافته است.
 
۴۴ ملوان نفتکش های حادثه دیده در دریای عمان توسط شناورهای ایرانی به بندر جاسک منتقل شدند
 خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که ۴۴ ملوان نفتکش های حادثه دیده در دریای عمان با شناورهای ایرانی به بندر جاسک منتقل شده اند.
 
به گفته وی اولین کشتی ساعت ۸ و۵۰ دقیقه صبح در فاصله ۲۵ مایلی جاسک و دومین کشتی در ساعت ۹ و۵۰ دقیقه در فاصله ۲۸ مایلی جاسک دچار حریق شد. او افزود که کشتی اول از میانه دچار حریق شد. بنا به اعلام این منبع آگاه ۲۳ خدمه کشتی اول و ۲۱ خدمه کشتی دوم خود را به آب انداختند و در نهایت با شناورهای ایرانی به بندر جاسک انتقال یافتند.
 
نیروی دریایی آمریکا: در حال امدادرسانی هستیم
 نیروی دریایی امریکا اعلام کرده است که از «گزارش حمله» به دو نفتکش در دریای عمان آگاهی دارد و در حال امدادرسانی به آنها است.
 
شبکه «العالم» منبع خبری خود را منابع محلی عمان اعلام کرده است. یک گروه بریتانیایی فعال در امر امنیت دریاها نیز از وقوع «حادثه ای نامشخص» در دریای عمان خبر داده است. این گروه همزمان با تنش های موجود بین ایران و آمریکا خواستار «احتیاط شدید» کشتی ها در آبهای منطقه شده است.
 
برخی گزارشها حاکی است که یک نفتکش آتش گرفته در دریای عمان پیام درخواست کمک به یکی از بنادر امارات عربی متحده فرستاده است.
 
همزمان با انتشار گزارشهایی از حمله به نفتکش ها در دریای عمان قیمت نفت افزایش یافت. بهای نفت خام برنت با چهار درصد افزایش به بشکه ای ۶۲ دلار رسید.
 
وزیر تجارت ژاپن: به ۲ کشتی تجاری مرتبط با ژاپن در نزدیکی تنگه هرمز حمله شده
 
وزیر تجارت ژاپن روز چهارشنبه به شبکه «ان اچ کی» این کشور گفت که به دو کشتی مرتبط با این کشور در نزدیکی تنگه هرمز حمله شده است. مشخص نیست منظور وزیر کابینه شینزو آبه دو نفتکش فرونت آلتر و کوکوکا کوریجوس است یا به دو کشتی دیگر اشاره دارد.
 
خبر وقوع انفجار در دریای عمان در حالی منتشر می شود که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در ایران به سر می برد. شینزو آبه صبح روز پنجشنبه با رهبر ایران دیدار کرد.
 
دو نفتکش عربستان، یک نفتکش امارات و یک نفتکش نروژی روز ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) در نزدیکی بندر فجیره امارات عربی متحده مورد حمله قرار گرفتند.
 
گزارش انفجار دو نفتکش و حمله به آنها در دریای عمان در حالی منتشر شده است که هنوز هیچ مقام رسمی یا شرکت نفتی وقوع این حوادث را تائید نکرده است.
+70
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  مدیونید 1 درصد فکر کنید کار جمهوری اسلامیه
  9
  74
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  احتمالا شینزو آبه اخبار خوبى براى اشرار نداشته و آب پاکى روى دستهایشان ریخته، که اینچنین آشفته حال شده اند.
  8
  62
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  معلوم نیست ناو های خارجی برای چه در منطقه میپلکند که حتی جلوی همچون حملاتی عاجز بنظر میرسند.
  3
  71
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
  ۴۱
  KTLIEBE - کاونتری، انگلستان

  دو سناریو محتمل هستند:. سناریو اول اینکه اسراییل و امارات و عربستان با همراهی امریکا دنبال بهانه تراشی برای حمله به ایران هستند. سناریوی دوم اینکه سپاه قصد خرابکاری در هر نوع امکان مذاکره را دارد. شاید به این نتیجه رسیده اند که حمله آمریکا محدود خواهد بود ولی از آب گل آلود حمله بسیاری را سر به نیست خواهند کرد. و اما نتیجه: بوی جنگ و خونریزی می آید و تنها مردم ایران تاوانش را خواهند داد.
  5
  61
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  این هم حکایت دزدی است که در حال سوراخ کردن دیوار یک مغازه بوده و یکی ازش میپرسه چکار میکنه،دزد جواب میده طبل میزنم و صادس هم فردا شنیده میشه، ناوگانهای امریکا در منطقه در حال طبل زدن هستند و متاسفانه صداش موقعی در خاور میانه شنیده میشه که کل ایران مثل عراق زیر بمباران امریکا و همپیمانهاش باشه.این جمله که نفت ۲ دلار افزایش یافته،همه فکر میکنند که اینجور به امریکا ضربه میخوره، ولی اگر حقیقت قضیه را نگاه کنی میبینید اولا اکثر شرکتهای نفتی امریکایی یا قسمت بزرگی از انها وابسته به امریکاست،بعد هم نفت با دلار مبادله میشه یعنی هر لیتر نفت قبل از انکه به فروش برسه امریکا حق الزحمه استفاده از دلار را کم میکنه ،بگذریم از اینکه کشورهای اروپایی که به اصطلاح میخوان سازکار مالی با ایران راه اندازی کنندیا به اصطلاح به امریکا بگن ما هم هستیم، با افزایش بهای نفت و مشکلات تردد ان بیشترین صدمه را خواهند دید، خلاصه کلام نفت اگر ارزان بشه و اگر گران بشه در هر دو حال سودش به جیب امریکا میره.خلاصه کلام این قایم موشک بازی امریکا هم چیزی جز بازارگرمی برای کارخانههای سلاحسازی ان نیست.
  4
  9
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::].کی گفته که امریکا ناوهاش را برای حفاظت از کشتیهای کشورهای دیگر فرستاده،در ضمن هر چه تنور داغتر بشه بیشتر به نفع امریکاست، در حال حاضر کشورهای مثل انگلیس و فرانسه و المان ادعا دارند که به برجام پایبند خواهند بود و مخالف جنگ هستند، سوال اینجاست که اگر کشورهای اروپایی دچار صدمه بشن ایا باز هم در موضع پایبندی به برجام و مخالفت با اعتلاف با امریکایها برای جنگی دیگر در خلیج فارس خواهند ماند، مسلما نه!
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  غلط نکنم کار کار خودیه .. خدا نابودشون کنه تا دنیا را به آتش نکشند دست بردار نیستند
  8
  16
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  ببین کارتر کثافت, چه گندی بدنیا زدی؟
  3
  28
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  ۳۵
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  مسلما همه فکر میکنند کار جمهوری اسلامیه که هزار دلیل و تحلیل هم میشه براش آورد. ولی من به تجربه میگم هر جا دیدن اسرائیل ساکته بدونین قضیه خیلی پیچیده ست.
  2
  0
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
  نظر شما چیست؟