شکایت از یک خروس فرانسوی به دادگاه

العربیه :اگر در روزهای آینده با یک صفحه اینستاگرام با چند میلیون فالور مواجه شدید که متعلق به خروسی به نام موریس است، خیلی تعجب نکنید. موریس حالا معروف‌ترین خروس فرانسه و شاید همه دنیا باشد؛ خروسی که شاید لازم باشد در روزهای آینده در دادگاهی در سان پییر فرانسه در جایگاه متهم قرار گیرد.
 
به گزارش اودیتی سنترال، قوقولی قوقوهای موریس جنجال‌ساز و به یکی از مهم‌ترین موضوعات فرانسه تبدیل شده است. او با صدای بلندش توجه همه اهالی روستا، شهر، کشور فرانسه و حالا کل جهان را به خود جلب کرده است.
 
این خروس متعلق به خانواده‌ای در یکی از دهکده‌های سان‌پییر دورون فرانسه است که صدای بلندش موجب آزار همسایگان شده و آنها شکایتی علیه او به یکی از دادگاه‌های فرانسه ارائه کرده‌اند.
 
مالک موریس می‌گوید که آنها در یک محیط روستایی زندگی می‌کنند که صدای حیوانات از جمله قوقولی قوقوی خروس بخشی از طبیعت این زندگی است، اما افزایش حضور گردشگران به این منطقه، آرامش را به هم زده و رفتارهای حیوانات و پرندگان، واکنش طبیعی آن‌ها به حضور غریبه‌هاست.
 
مالک موریس گفت که هر روز این خروس را تا ساعت 8:30 در مرغدانی زندانی می‌کند و این بیشترین کاری است که از دست او بر می‌آید. با این حال او تاکید می‌کند که موریس یک خروس است و یک خروس باید بتواند قوقولی قوقو کند.
 
همسایگان اقدامات و توضیحات مالک موریس را کافی ندانسته و علیه این خروس و مالکش به دادگاه شکایت بردند.
+21
رأی دهید
-7
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  چه سرنوشت ترسناک و غم انگیزی دارند این خروس های اروپایی!؟ امروز در آلمان از طریق قانون به این مشکل میپردازند که آیا جوجه خروس را یک روزه است بخاطر تولید کمتر از گوشت مرغ با گاز خفه کنند و یا نه!؟ من اگر خروس بودم، تغییر جنسیت میدادم و یا همجنسگرا تا قانون از حقم دفاع کند!
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۸
  ۵۳
  gholi.irani11 - ایران، ایران

  پس اینها صدای بلند گو های ازان ایران را نشنیدن که گوش فلک را کر میکند اون هم ساعت 4 صبح همه را از خواب هراسان بیدار میکند که فقط چندنفر مسجد میروند.!!
  5
  34
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۱
  ۷۱
  hassan5 - تهران، ایران
  اگر در ایران اسلامی بود بعلت بیدار کردن مردم باید سرش بریده میشد.
  3
  15
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
  نظر شما چیست؟