ترامپ: ایران با مشکلات زیادی روبه رو شده ، کسی نمی تواند نان بخرد ، می خواهم به حل مشکلاتشان کمک کنم

 ترامپ می‌گوید «ایران، به‌خاطر همه تحریم‌ها و چیزهای دیگر، اکنون کشوری‌ست، به‌مراتب متفاوت از آن‌چه پیش از آمدن من بود». رادیو فردا :دونالد ترامپ می‌گوید به‌خاطر سیاست‌های او، ایران اکنون «کشور بسیار متفاوتی است» و با مشکلات زیادی روبه‌رو شده، به‌طوری‌که «کسی نمی‌تواند نان بخرد» و او مایل است به حل این مشکلات کمک کند.
 
رئیس‌جمهوری آمریکا ۲۱ خرداد ماه، پیش از عزیمت به کاخ سفید در جمع خبرنگاران به برخی پرسش‌های آن‌ها پاسخ داده‌است؛ از جمله یکی از پرسش‌ها که مربوط به ایران و احتمال انجام «مذاکرات مسالمت‌آمیز» با تهران می‌شد.
 
ترامپ در پاسخ گفته «امیدوارم همه چیز در مورد ایران درست شود. ایران، به‌خاطر همه تحریم‌ها و چیزهای دیگر، اکنون کشوری‌ست، به‌مراتب متفاوت از آن‌چه پیش از آمدن من بود».
 
رئیس‌جمهوری آمریکا افزوده «وقتی آمدم، آن‌ها همه‌جا مشغول ترور و ایجاد مشکل بودند. آن‌ها دیگر این کارها را نمی‌کنند. من فکر می‌کنم به حق آمریکا خیلی بیشتر از هر زمان دیگری احترام می‌گذارند».
 
به گفته آقای ترامپ ایران با مشکلات «بسیار زیادی» روبه‌رو شده‌است: «من مایل هستم در [حل] این مشکلات به آن‌ها کمک کنم».
 
رئیس‌جمهوری ایالات متحده در توصیف این مشکلات به «تورم وحشتناک» و سقوط ارزش پول ملی اشاره کرده‌است.
 
او می‌‌گوید «دیگر نمی‌توانی نان بخری، در ایران مشکلات خیلی زیاد است».
 
به گفته رئیس‌جمهوری ایالات متحده یکی از مهم‌ترین مسائل تحریم‌ها علیه تهران بود، اما «مهم‌ترین مسئله» خروج دولت او از توافق اتمی با جمهوری اسلامی بود، که آقای ترامپ مجددا تاکید کرده از دید او «توافقی ناکارآمد» بود.
 
دولت ترامپ سال پیش از توافق اتمی شکل‌گرفته در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما خارج شد. واشینگتن اکنون خواستار دستیابی به «توافقی جامع» با ایران است که گستره‌ای وسیع از مسائل مانند موشک‌های بالیستیک، حضور و نفوذ در کشورهای منطقه، حمایت از شبه‌نظامیان و مسائل دیگر را در برگیرد.
 
دولت دونالد ترامپ می‌گوید برای «تغییر رفتار» جمهوری اسلامی، رو به کارزار «فشار حداکثری» آورده‌است و در همین راستا نیز قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند. نفت و گاز مهم‌ترین کالای صادراتی و مهم‌ترین منبع درآمد در ایران است.
 
صندوق بین‌المللی پول می‌گوید نرخ تورم در ایران در سال گذشته به بیش از ۳۱ درصد رسید و در سال جاری میلادی به بیش از ۳۷ درصد اوج خواهد گرفت.
 
با وجود خروج دولت ترامپ از «برجام» دیگر طرف‌ها، از جمله متحدان اروپایی واشینگتن، بر «کارایی» و حفظ آن تاکید کردند.
 
تهران، تحریم‌ها و کارزار فشارها را «جنگ اقتصادی» یا «تروریسم اقتصادی» از سوی آمریکا توصیف کرده‌است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، می‌گوید این تحریم‌ها «مردم عادی را هدف قرار داده است».
 
ترامپ در هفته‌های گذشته چند بار تمایل خود به گفت‌وگو با طرف‌های ایرانی را ابراز کرده و گفته حاضر است «بدون پیش‌شرط» وارد مذاکرات شود. رهبر جمهوری اسلامی، که تصمیم‌گیرنده نهایی در مورد سیاست‌های کلانی مانند مذاکره با آمریکا است، تا کنون تمایلی نشان نداده و می‌گوید «موضوعات ناموسی و اساسی انقلاب» نمی‌توانند موضوع مذاکره باشند.
+62
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  واقعا حال میکنم با ترامپ باهاشون نشست سر میز قمار بسرعت براشون پشت سر هم بیست و یک اورد و خودش شد بانکدار بازی ، الان هم درست مثل برنده ای که میخواد همه دار و ندار بازنده رو ازش بگیره میگه بیا عزیز بهت قرض میدم تا بتونی بازی کنی . دست بعد ظریف عبا و عمامه و شورت خامنه ای ررو هم میبازه.
  13
  63
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  نگران نباش! این فرقه تبهکار پرورش یافته حوزه و حجره هستند. مطمئن باش با پاى خود خواهند آمد و با طیب خاطر، تن به هر ذلتى خواهند داد و نه تنها آنرا توجیه میکنند، که بعنوان پیروزى بزرگ نیز آنرا به مردم حقنه خواهند کرد.
  8
  57
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  نه دیگه، قرار نبود برای این قشر نقش پهلوان را بازی کنی! پهلوان آنان همان مزدوران ساندیسی و فاطی کماندوهاست که با این کارت آنها را عقده ایی میکنی! و اگر پهلوان آنان شدی، من با تو قهر میکنم و بهت زردنبو صدا خواهم کرد!
  9
  25
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد

  مردم نمیتوانند نان بخرند ولی فرزندان و بستگان همین رژیم مخفوف با عالیترین شرایط توی همون امریکا زیر پوشش و حمایت شما دارند زندگی میکنند و ککشون هم نمیگزه.بنا به ادعای تو مردک ....ایران، به‌خاطر همه تحریم‌ها و چیزهای دیگر، اکنون کشوری‌ست، به‌مراتب متفاوت از آن‌چه پیش از آمدن من بود. میشه بفرمایی ملت جز فقر و نداری وبدبختی و ترورهای روانی بیشتر چه چیزی حاصلشان شد
  10
  33
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  طایفه آخوند نه فقط نان میخرند، بلکه خاویار هم با همان نان میخورند. اگر سو نیتی در بین نیست ثروت ایرانی هایی که طی چند سال اخیر به غرب مهاجرت یا سرمایه گزاری کرده اند را زیر سوال ببرید.
  5
  27
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  آقای ترامپ شما دمباله بیسینس خودتی واگر نه ملت ایران حاضرند گرسنگی بکشند تا این رژیم پولی‌ برای دادن به مزدورانش نداشته باشه رهبران ایران دورغ میگن ملت ایران از شما ناراحتند نه همه خوشحال هستند که شما به تحریمها ادامه بدهید
  6
  17
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  رئیس‌جمهوری آمریکا افزوده «وقتی آمدم، آن‌ها همه‌جا مشغول ترور و ایجاد مشکل بودند. آن‌ها دیگر این کارها را نمی‌کنند. من فکر می‌کنم به حق آمریکا خیلی بیشتر از هر زمان دیگری احترام می‌گذارند».................اره ارواح پدرت
  8
  15
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  وقتی که میگم آقا امام زمان عج خودش حافظ و بانی ولایتش است، هی شماها مسخر کنید. ولی روزی خواهد آمد که از کرده خود پشیمان خواهید شد. هنوز شاید برای توبه و بخشش دیر نشده باشد.
  22
  10
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  تو مردک شغال(چون واقعا برادر سگهای هار و تروریست اشغالگر ایران هستی)لازم نیست دلت برای مردم ایران بسوزه،بجای تحریم کردن ملت ایران تروریستها و دزدهای رژیم را تحریم کن که با پول این ملت تو کشور تو و همقگله ایهای انسان دوست تو جا خوش کردند.اگر یک ایرانی عادی بخواد ویزای امریکا را بگیرد،خود خودا باید دستشو بگیره اوینو ببره تو یک کنسولگری امریکا، دست اخر هم یک معجزه طرف احتیاج داره تا ویزا بگیره، ولی تروریستهای رژیم و کسانیکه که تو از انها به اسم تروریست هر روزیاد میکنی راحتر از خانه خاله میان مملکت تو.
  8
  15
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  طرفدار مخفیهای این حکومت از هر فرصتی برای پاچه گیری ترامپ استفاده میکنن و از وقتی احساس کردن حمله ای در بین نیست در حد خری که بهش یه کامیون تیتاپ دادن خوشحالن. به وقتش تیتاپها میمونه تو گلوتون.
  9
  6
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. امیدوارم منظورتان من نباشم!
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  جماعت مشرکین نیت یورش رو داشتن. ولی فهمیدن که موشک‌های ولایت ناواشون رو خیلی راحت میزنه. بخاطر حفظ آبرویی که تازه ندارن هم، مجبور شدن که زیرسیبیلی سر و تش رو بند بیارن. مشتاقانه منتظر فرمایشات رهبر معظم انقلاب ولی برحق فقیه هستیم.
  8
  3
  ‌چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. نه بابا. تو کجات طرفدار مخفیه آخه
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. آفرین که منو خوب شناختید!
  0
  1
  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۰
  نظر شما چیست؟