آمریکا: جمهوری اسلامی است که باید بین مانند یک کشور عادی رفتار کردن و فروپاشی اقتصادش، یکی را انتخاب کند

 مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا صدای آمریکا :مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می گوید که ایالات متحده آماده مذاکره با ایران است، اما این جمهوری اسلامی است که باید بین رفتار کردن به عنوان یک کشور عادی و فروپاشی اقتصادش، یکی را انتخاب کند. وی گفت که ایالات متحده به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد که در موارد مشمول تحریم، با ایران معامله کند.
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۰ خرداد و در جریان یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تحریم اخیر شرکت پتروشیمی خلیج فارس و شرکت‌های وابسته به آن گفت: «ایران یا باید مانند یک کشور عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد. تنها راه حل، رسیدن به توافقی جامع با ایران و رسیدن به ۱۲ شرطی که گذاشته‌ایم، است.»
 
خانم اورتگاس در مورد خبر شدت گرفتن فعالیت‌های اتمی ایران گفت: «مشخص است که روش اشتباهی است. ما معتقدیم جامعه جهانی باید ایران را پاسخگو قرار دهد و در جریان مذاکرات اروپایی با وزیر خارجه آمریکا، همه با ما هم‌عقیده بودند... ما آماده‌ایم با رژیم ایران صحبت کنیم. آنها خودشان خوب می‌دانند چطور با ما تماس بگیرند.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد ساز و کار تبادل خاص میان اروپا و ایران گفت: «پرداخت خاص به ایران از سوی اروپا اگر مرتبط با فهرست موارد مشمول تحریم‌ها نباشد، اشکالی ندارد. ولی اگر این روش بخواهد به دور زدن تحریم‌ها تبدیل شود مشکل ایجاد کرده و قابل قبول نیست.»
+32
رأی دهید
-19
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  agha_ehsan - تهران، ایران
  این سخنگوی وزارت خارجه بیل کلینتون رو لازم داشت تا عمق مطلب رو عمیقا در ایشون برافراشته کنه . ترامپ به دردش نمی خوره
  18
  8
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
  ۱۰۲
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::agha_ehsan - تهران، ایران::]. از خون شماها باید واکسن بی میلی جنسی ساخت! دوتا سور به حشرالاصوات زدید!! بگو چرا اینقدر حجاب, حجاب میکنید!! نسوان منزلتون چه زجری میکشن, بدبختها !!!
  3
  12
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
  ۳۹
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  هیج غلطى نکردید و نخواهید کرد.
  10
  7
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
  ۲۷
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::منوچهری - کرمان، ایران::]. داداش اینجا تجربه داره حرف میزنه . فقط من میدونم این سخنگو چه هنروریه و بیل کلینتون
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶
  نظر شما چیست؟