واکنش سخنگوی سپاه به خبر فرار و دستگیری چند فرمانده سپاه پاسداران

رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران رادیو فردا :سخنگوی سپاه پاسداران گزارش‌ها از بازداشت یا فرار چند نفر از فرماندهان ارشد این نهاد را «تاکتیک نخ‌نماشده دشمنان» خواند و اظهار داشت که این فرماندهان «در جایگاهی جدید در سپاه فعال» هستند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، رمضان شریف روز سه‌شنبه، ۲۱ خرداد، گفت: «دشمنان... به تاکتیک نخ‌نماشده‌ای متوسل و درصدد برآمدند با بهره‌گیری از رسانه‌های وابسته و شبکه‌های اجتماعی تبهکار پس از تغییرات و تحولات اخیر در سطح فرماندهی سپاه و برخی دیگر از فرماندهان، به شایعه‌پراکنی پیرامون سرداران و مسئولین و بعضاً خانواده آنان در سپاه بپردازند و در همین راستا به طرح اکاذیب مشمئزکننده‌ای مانند فرار از کشور یا دستگیری چند تن از سرداران سپاه از جمله سرداران نصیری، ربیعی، تولایی و… مبادرت ورزیدند.»
 
وی گفت که این افراد «در جایگاهی جدید در سپاه فعال و با جدیت به ایفای مأموریت‌ها و مسئولیت‌های محوله، اشتغال به خدمت دارند و حتی اخباری از حضور آنان در محافل منتشر شده است».
 
در هفته‌های گذشته گزارش‌هایی درباره بازداشت یا فرار چند فرمانده ارشد سپاه پاسداران منتشر شده است.
محمد تولایی، معاون سابق امور راهبردی سپاه، ​از جمله در آخرین مورد برخی وب‌سایت‌ها خبر داده بودند که محمد تولایی، معاون سابق امور راهبردی سپاه، در حال خروج از کشور بازداشت شده است.
 
​ این وب‌سایت‌ها مدعی شده بودند که او در ارتباط با خروج اسناد اتمی ایران توسط اسرائیل بازداشت شده است.
 
سردار ربیعی، معاون سابق بازرسی سپاه، دیگر فرماندهی است که گزارش‌هایی از بازداشتش منتشر شده است. روز ۱۸ اردیبهشت خبر برکناری آقای ربیعی و انتصاب رضا سلیمانی به جای او منتشر شده بود.
 
در هیچ گزارشی به نام کوچک آقای ربیعی اشاره نشده است.
 
پیش از آن نیز گزارش‌هایی درباره فرار علی نصیری، فرمانده سابق سپاه حفاظت انصار، منتشر شد.
علی نصیری، فرمانده سابق سپاه حفاظت انصار، آقای نصیری در اردیبهشت‌ماه سال جاری برکنار و فتح‌الله جمیری جانشین او شد.
 
در سال‌های گذشته نیز گزارش‌هایی درباره دستگیری برخی از مقامات امنیتی ایران به اتهام جاسوسی برای اسرائیل منتشر شده است.
 
از جمله رضا علیجانی، فعال ملی- مذهبی، در مصاحبه با رادیوفردا گفته بود که دو مسئول میز اسرائیل در وزارت اطلاعات و همچنین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به اتهام جاسوسی برای اسرائیل بازداشت و اعدام شده‌اند.
 
وی همچنین گفته بود که فردی در ازای دریافت حدود ۶۰ هزار دلار در یک سال اطلاعات و نقشه کل پادگان‌های سپاه در تهران را به اسرائیلی‌ها داده است.
مصطفی ربیعی، فرمانده سابق بازرسی سپاه پاسداران، تغییرات در سپاه پاسداران پس از انتصاب حسین سلامی به عنوان فرمانده جدید این نهاد آغاز شده است.
 
رهبر جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه، ۲۶ اردیبهشت در دو حکم جداگانه، علی فدوی را به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و محمدرضا نقدی را به عنوان معاون هماهنگ‌کننده این نیروی نظامی منصوب کرد.
 
درباره جزئیات برخی تغییرات در سپاه پاسداران از جمله تغییر در ساختار سازمان یا معاونت اطلاعات این نهاد همچنان ابهام وجود دارد.
+5
رأی دهید
-58

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  در جایگاه جدید ؟ مثلا کانادا مشغول به کار هستند
  3
  86
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  جایگاه دیگر شاید در اتوبوس راهیان نور رفته ته دره، یا در حین تمیز کردن سلاح شخصی اش یک خشاب کامل به پشت سر و گردن خودش شلیک کرده، یا سکته قلبی کرده، یا بخاطر جراحات ناشی از جنگ تحمیلی به شهادت رسیده.محل جدید هم میگن رفتن بهشت و مسئول امور هوریهای بهشت شدن
  3
  55
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من نمیدانم چرا هیچکدام از این ها شمایل یک انسان پیشرفته را ندارند و نسلی بین میمون و انسان هستند
  1
  55
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
  نظر شما چیست؟