انقلاب در تایر خودروها

 تصویر این تایر برگرفته از کانال یوتیوب شرکت میشلن شرکت میشلن و جنرال‌موتورز در یک طرح خلاقانه قصد دارند تایر خودرو را به گونه‌ای متحول کنند که دیگر نیازی به باد کردن آن نباشد. در این طرح لاستیک‌ها پنجر نمی‌شوند و فرسایش کم‌تری هم دارند.
 
انقلاب در تایر خودروها
 
این انقلاب قرار است از جنرال‌موتورز و میشلن آغاز شود. این دو شرکت با همکاری هم تایر بدون باد را به‌صورت آزمایشی در شورولت بولت استفاده خواهند کرد و اگر همه چیز خوب پیش رفت از سال ۲۰۲۴ به بعد این محصول تجاری خواهد شد.
 
آنگونه که شرکت سازنده ادعا می‌کند لاستیک‌های بدون هوا، دارای مزایایی هستند؛ مثلا پنچر نمی‌شوند و لازم نیست لاستیک‌ها را باد کرد و نگران خالی شدن باد لاستیک‌ها بود.
 
میشلن می‌گوید این محصول، که اسم صنعتی آن UPTIS است، دوستدار محیط زیست نیز خواهد بود و در آن کمتر از مواد نفتی استفاده خواهد شد.
 
پیش‌بینی می‌شود سالانه نزدیک به ۲۰ درصد تایر خودروها به دلیل فرسایش دور ریخته می‌شود که این تایرهای جدید این مشکل را کاهش خواهد داد.
+29
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟