قصد آمریکا برای استفاده از سپر لیزری برای مقابله با قایق های مهاجم

یورونیوز :نیروی دریایی آمریکا قصد دارد برای مقابله با تهدیدات مختلف از جمله قایق های کوچک، پهپادها و موشک های کوتاه برد از سامانه ای لیزری استفاده کند.
 
از این سامانه لیزری که هلیوس (ایزد و نماد خورشید در اساطیر یونانی) نام گرفته قرار است در ناوشکن ها استفاده شود. این «سپر لیزری» از سال ۲۰۲۱ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 
قرار است ناوشکن های سری «آرلی برک» (Arleigh Burke) نیروی دریایی ایالات متحده به سامانه لیزری با انرژی بالا (سیستم لیزری ناتیلوس) و سامانه نظارتی «اوپتیکال دزلر» (Optical-dazzler) مجهز شوند.
 
ناوشکن های سری «آرلی برک» قدرتمندترین ناوشکن نیروی دریایی ارتش آمریکا هستند. سامانه لیزری قرار است جایگزین سیستم های دفاعی موجود ناوشکن های سری «آرلی برک» شود.
 
بنا به گزارش ها از «سپر لیزری» برای مقابله با خطر قایق های کوچک، پهپادها و موشک های کوتاه برد استفاده خواهد شد.
 
انرژی این سامانه لیزری از نیروگاه ناوشکن تامین خواهد شد.
 
علاوه بر نیروی دریایی دیگر بخش های ارتش آمریکا نیز در نظر دارند استفاده از سامانه های لیزری را گسترش دهند.
+53
رأی دهید
-15
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  زبون بسته ها. اسراهیل در مرز جولان سپاه شخم می‌‌زند. حالا کنار مرز خودمان. انکل سام قسط دارد. بسیجی‌ کباب می‌‌کند. و ما هنوز منتظر، تنگه را ببندند. ماه می هم تمام شد. نه تنها نفت نمی‌‌فروشند. بلکه پترو شیمی‌ را هم آوردند. توی تحریم. از ما که گذشت. شاید نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه ما قسمت باشد . بیند. ولی‌ گارانتی نیست.قول است. قول هم که در دین مبین. پشمک
  2
  9
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
  نظر شما چیست؟