یک مُلا در فراه افغانستان ۱۱ نفر را کشت

سخنگوی والی گفته که این قتل به دلیل خصومت خانوادگی بوده است غلام فاروق بارکزی، سخنگوی والی فراه به بی‌بی‌سی گفت که یک ملا در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه در غرب افغانستان یازده نفر از بستگان و همسایگان خود را که شامل زنان و کودکان هستند، "تیرباران" کرده است. او افزود که در این حادثه دستکم چهار نفر نیز زخمی شده‌اند.
 
به گفته سخنگوی والی فراه این حادثه به دلیل خصومت‌های خانوادگی رخ‌داده است.
 
شاه محمود نعیمی، سرپرست شورای ولایتی فراه، نیز گفته که این فرد ساکن ولسوالی خاک سفید بود و روز گذشته، یکشنبه (۱۹خرداد) این زنان و کودکان را در ولسوالی خاک سفید "تیرباران کرده" و وقتی همسایه‌ها دخالت کردند، آنان را نیز به گلوله بست.
 
او نیز تایید کرده که در این حادثه ۱۱ نفر کشته شده و فقط دو عضو خانواده که در خانه حضور نداشتند، زنده مانده‌اند و افراد طالبان قاتل را دستگیر کرده‌اند.
 
منطقه‌ای که این حادثه در آن رخ داده، تحت کنترل طالبان است. فراه از ولایت های نا امن افغانستان است و چند بار طالبان توانسته به مرکز این ولایت رخنه کند.
 
یک منبع محلی نیز که نخواست از او نام برده شود، گفت این روحانی حدود شصت سال سن دارد و اخیرا زن جدید گرفته بود و دختر خود را نیز به عقد یک عضو خانواده پدر زن جدیدش درآورده بود.
 
او گفت که به خاطر همین موضوع با خانواده قبلی‌اش مدام جنجال داشت و قبلا هشدار داده بود که همه را خواهد کشت.
 
این ساکن محل گفت که این روحانی دختر دوازده ساله‌اش را "داده" و در بدل او زن جدید گرفته بود.
+11
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  با عرض پوزش از افغان های دانا و فهیم .بیشتر افغان ها چه ملا و چه غیره کم سواد و کم شعور و بسیار سنگ دل هستند و انسان کشی براشون مثال حیوان که چه عرض کنم مثال حشره کشی براشون معنی میده . امید که این نسل جدید بتونند همه چی را بدست بگیرند و افکارهای نو را در جامعه شون حکمفرما کنند
  1
  12
  ‌سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
  نظر شما چیست؟