کمیته المپیک با سرمربیگری فرهاد مجیدی در تیم ملی امید مخالفت کرد

دو ماه پس از برکناری زلاتکو کرانچار، فدراسیون فوتبال ایران فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی امید انتخاب کرد اما گزارش شده که کمیته المپیک با این انتخاب مخالفت کرده است.
 
پیشتر یحیی گل‌محمدی، امیر قلعه‌نویی، افشین قطبی، مهدی مهدوی‌کیا و جواد نکونام پیشنهاد هدایت تیم امید را رد کرده‌اند و فدراسیون فوتبال سرانجام فرهاد مجیدی را برای این سِمت برگزید.
 
با وجود این، خبرگزاری ایسنا به نقل از کمیته المپیک ایران نوشته است: «انتخاب مجیدی بدون اطلاع و هماهنگی انجام شده و مورد تایید کمیته المپیک و وزارت ورزش نیست».
 
سرپرست دبیرکلی این کمیته هم در مصاحبه‌ای رادیویی گفت: «مسیر انتخاب مجیدی طبق روال خودش طی نشده؛ مجیدی را دوست داریم اما مراحل سیستمی باید رعایت شود».
 
آخرین باری که فوتبال ایران در المپیک بازی کرده، دیدار با لهستان در المپیک ۱۹۷۶ مونترال است. اگر این تیم به المپیک توکیو راه پیدا کند به طلسمی ۴۴ ساله خاتمه داده است.
 
فوتبال ایران به المپیک ۱۹۸۰ مسکو هم صعود کرد اما شورای انقلاب رأی به تحریم المپیک داد. تصمیمی که به تایید آیت‌الله خمینی رسید و خطاب به ورزشکاران معترض گفت: «کسی شما را بابت نرفتن به المپیک شماتت نخواهد کرد».
 
مجیدی که پس از اخراج وینفرید شفر، سرمربیگری موقت استقلال در پنج بازی آخر فصل را به عهده داشت تیمش را در این دیدارها بدون شکست نگه داشت.
 
در مسابقات گزینشی المپیک تیم‌های قطر، بحرین، عراق، امارات، اردن، ازبکستان، کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن، چین، ویتنام، استرالیا، سوریه، تایلند و عربستان به همراه ایران حضور دارند.
 
فقط سه تیم از این جمع به المپیک صعود می‌کنند. بازی‌ها در چهار گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود.
 
خبرگزاری ایرنا با اشاره به انتصابات قبلی استیلی و مشکلاتی که پیش روی مجیدی است، نوشته: «رنگی شدن کادر امیدها از اصلی‌ترین مشکلات مجیدی است. شکستن حلقه مدیریت رفاقتی و رنگی، ممکن است دو دستگی را بین نفرات این تیم ایجاد کند».
 
فرهاد مجیدی پشت سر خود نام مربیان پر تعداد داخلی و خارجی را می‌بیند که هر کدام در دوره‌های مختلف برای راهیابی امیدها به المپیک ناکام بوده‌اند یا پیش از پایان ماموریت‌شان برکنار شده‌اند.
 
چهره‌هایی چون برادران پیروانی، مایلی‌کهن، خاکپور ، منصوریان، افاضلی، فرکی، یاوری، قاسم‌پور، مناجاتی و ... همراه با سرمربیان خارجی مانند وینگادا، یورگن گده، ​بگوویچ، نیکولیچ، سیموئز، کوردس، انور پدیچ و آخرین‌شان هم کرانچار.
 
حمید استیلی مدیر تیم امید به ورزش سه گفته: «تاج در جریان کل اتفاقات قرار داشت. همه چیز نهایی شد و مجیدی را به عنوان سرمربی معرفی کردیم. از کادر قبلی رضا شاهرودی و سهراب بختیاری‌زاده فعلاً در تیم می‌مانند. اگر مجیدی بخواهد نفرات جدیدی را اضافه می‌کنیم.»
 
خبرگزاری تسنیم در گزارشی با عنوان «دعوای سئول جنوبی - شمالی» که اشاره به موقعیت مکانی فدراسیون و کمیته المپیک است، می‌نویسد: پس از اظهار نظر تاج درباره اینکه عملکردش از برخی نهادهای دولتی بهتر بوده، کمیته المپیک انتخاب مجیدی را به رسمیت نشناخت.
 
در گزارش تسنیم آمده است: آتش اختلافات بار دیگر بالا گرفته و ساکنان فدراسیون فوتبال با وزارت ورزش و کمیته المپیک وارد چالشی جدید شده‌اند.
+6
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  از اولش هم مشخص بود که کمیته المپیک مخالفت میکنه . اینا انسان های پاک و رد گو نمی خوان .متآسفانه فوتبال ایران پر از رشوه و گنده کاری هایی مافیایی است
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  نظر شما چیست؟