بعد از ۸ سال حصر ، اجازه استفاده محدود از موبایل و ماهواره به موسوی و رهنورد داده شد

عکسی که چند ماه پیش از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد منتشر شد بی بی سی :سایت کلمه که اخبار مربوط به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را منتشر می‌کند خبر داده است که هشت سال بعد از حصر خانگی این دو نفر محدودیت‌های شدید ارتباطی آنها اندکی کاهش یافته است.
 
بنا بر این گزارش به خانم رهنورد گفته شده که در صورت تمایل می‌تواند از تلفن همراه استفاده کند. همچنین ماموران امنیتی به این زوج گفته‌اند که آمادگی دارند با نصب ماهواره امکان دسترسی محدود به کانال‌های تلویزیونی را به آنها بدهند.
 
آقای موسوی و خانم رهنورد از بهمن سال ۱۳۸۹ و در پی اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ حصر شدند و محدودیت‌های شدیدی علیه آنها اعمال شد؛ از جمله تماس و دیدار آنها با اعضای خانواده که همچنان به صورت محدود امکان‌پذیر است.
 
این دو نفر و همین طور مهدی کروبی، که او هم از سال ۸۹ در حصر است، هنوز با اتهامی رسمی از سوی دادگاه روبرو نیستند و محاکمه نشده‌اند.
 
از آن زمان محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران و رهبر جریان اصلاح‌طلب در جمهوری اسلامی هم با محدودیت‌های شدید روبرو است.
 
سایت کلمه نوشته است که پیشنهاد تازه رفع محدودیت‌ها از سوی "ماموران کوچه اختر" مطرح شده است. خانه آقای موسوی و خانم رهنورد که در آن حصر هستند، در کوچه اختر در مرکز تهران واقع شده است.
 
چند ماه پیش هم نزدیکان آقای موسوی از اجازه محدود برای رفت‌ و آمد کنترل شده او و خانم رهنورد به منزل بستگان نزدیکشان خبر دادند.
 
پایان دادن به حصر خانگی رهبران جنبش سبز از جمله وعده‌های حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و اصلاح‌طلبان در چند انتخابات اخیر بوده، اما آنها همچنان در حبس خانگی هستند.
+3
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  پس اگر این کامنت من رو خوندی موسوی، توف به روت بیاد بیشرم چون گفتی جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش، نه یک کلمه کم و با این کارت قیام مردم رو شکوندی.
  1
  32
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
  ۳۱
  گل میرزا - فرانسه، فرانسه

  نگا کن ما هنوز دلمون به کیا خوشه. خدا وکیلی دیگه خیلی عقبیم از دنیا. این یارو با زنش فوقش بتونن یه بقالی رو بچروخن نه اداره یک کشور ۸۰ میلیونی جهان چهارمی!
  0
  31
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
  ۵۲
  Hatef - پاریس، فرانسه

  فرافکنى رژیم ورشکسته ادامه دارد، ولى مطمئن باشند که حتى اگر به خود امام زمانشان هم اجازه ظهور بدهند، باز هم رفتنى هستند.
  0
  28
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  [::گل میرزا - فرانسه، فرانسه::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. درود بر شما عزیزان که حرف نه تنها دلم را بلکه حرف دل میلیونها ایرانی ستمدیده را بسسسیار شیوا بیان فرمودید! به آنان موبایل و ماهواره دادند دو وسیله که تا به امروز مظهر فساد و هرزگی از چشم رژیم بود به آنان هدیه دادند خیلی دوست دارم بنویسم، ولی اجازه بمن نمیدهند فضول باشی های بیمزه سایت! به درود عزیزان
  1
  15
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
  ۵۰
  آقا فدام - دوسلدورف، آلمان
  حیف نون , قربون عمامت برى
  0
  13
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  قیافه این دو دیدنی است حتی دیدنیتر از این خبر؟ چی مثنوی< میترا و برادر میترا، پسر میترا و شپهر میرا ،بابای میترا،مامان میترا و کشتن میترا ته کشید باز دوباره شروع کردید لنجزار موسوی< و ،زیفه کپک زدش و را بهه هم بزنید
  0
  6
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
  نظر شما چیست؟