فرمانده ناوگروه آبراهام لینکلن: برخورد ایرانی‌ها تا الان حرفه‌ای و ایمن بوده

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در دریای عرب بی بی سی :فرمانده ناوگروه آبراهام لینکلن که در دریای عرب در شرق دریای عمان مستقر شده می‌گوید از زمان حضور آنها در منطقه برخورد ایرانی‌ها "حرفه‌ای" بوده است.
 
دریابان جان وِید به خبرنگاران گفته است که از زمان فعالیت آنها در منطقه در چندین مورد با طرف ایرانی ارتباط داشته‌اند که همه آنها "حرفه‌ای و ایمن" بوده است.
 
دریابان وید گفته است که ایرانی‌ها هیچ کاری نکرده‌اند که قدرت مانور و حرکت ناوگروه را محدود کنند یا "به طریقی عمل کنند که ما مجبور به در نظر گرفتن تدابیر دفاعی شویم."
 
فرمانده ناوگروه آبراهام لینکلن گفته است که فعالیت قایق‌های تندرو سپاه پاسداران در آبراه‌های منطقه همچنان ادامه دارد.
 
دولت آمریکا حدود یک ماه پیش اعلام کرد که ناوگروه یواس‌اس آبراهام لینکلن را به دلیل "افزایش تحرکات ایران در منطقه" به خلیج فارس می‌فرستد.
 
آمریکا ایران و گروه‌های وابسته به جمهوری اسلامی در منطقه را متهم به تدارک حمله به منافع آمریکایی‌ها کرد ولی ایران با رد این اتهام اقدامات آمریکا را "جنگ روانی" خواند.
 
این ناوگروه وارد منطقه خلیج فارس نشده و در حال حاضر در دریای عرب در شما غرب اقیانوس هند لنگر انداخته است.
"ژست و مانور"
بعضی مقام‌های ایرانی وارد نشدن ناو آبراهام لینکلن به خلیج فارس را نشانه عقب‌نشینی آمریکا و تاثیر هشدارهای ایران دانسته‌اند.
 
از جمله محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده پیشین سپاه پاسداران، اعزام ناو هواپیمابر آمریکا را "ژست و مانور" خوانده و گفته است که آنها در عمل قصد درگیری نداشتند.
 
آقای رضایی گفته که محاسبات آمریکایی‌ها به هم ریخته و "اکنون هم از ما بسیار فاصله گرفته‌اند تا از درگیری ناخواسته هم جلوگیری کنند."
 
اما ژنرال فرانک مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) روز شنبه هشت ژوئن (۱۸ خرداد) به خبرنگاران گفت "بنا بر ارزیابی من اگر ما نیروهایمان را تقویت نکرده بودیم، کاملا محتمل بود که تا الان حمله‌ای رخ داده باشد."
 
اشاره آقای مکنزی به ادعای آمریکا درباره برنامه‌ریزی ایران و گروه‌های وابسته به آن برای حمله به منافع ایالات متحده است.
 
آقای مکنزی پیش از این هم گفته بود که اعزام ناوگروه به منطقه باعث شده که حکومت ایران "قدری عقب برود" و در محاسبات تاکتیکی خود تجدید نظر کند.
+7
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  فرمانده ناوگروه آبراهام لینکلن:دیشب در مهمانی سپاه شرکت کردیم وبرخورد ایرانی‌ها تا الان حرفه‌ای و ایمن بوده ، آمین دریابان جان رید
  4
  19
  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
  نظر شما چیست؟