ایران در بین کشورهای خاورمیانه بیشترین میزان شیوع بیماری ام.اس را دارد

رادیو فردا: دکتر عبدالحسین هوشمند، مدیرعامل انجمن ام.اس ایران، می‌گوید سالانه ۳ تا ۵ هزار بیمار جدید مبتلا به ام.اس در کشور ثبت می‌شود و «در انجمن ام.اس در هر روز کاری بین ۷ تا ۱۰ بیمار جدید ثبت‌نام می‌کنیم».
 
به گزارش ایسنا،‌ اظهارات آقای هوشمند و شماری دیگر از مقام‌های پزشکی ایران روز شنبه در نشستی همزمان با «روز جهانی ام.اس» ایراد می‌شد.
 
دکتر محمدعلی صحراییان، نایب رئیس انجمن ام.اس، نیز در این نشست گفت ایران در بین کشورهای خاورمیانه بیشترین میزان شیوع ام.اس را دارد اما «اینکه گفته می‌شود کشور ایران بالاترین شیوع ام.اس در جهان را دارد موضوعی غلط است».
 
بنابر همین گزارش، شیوع ام.اس در شهرهای بزرگ ایران ۱۲۰ نفر در هر صدهزار نفر است و در شهرهای کوچک نیز این رقم به ۷۰ نفر می‌رسد.
 
به گفته آقای صحراییان، تهران و اصفهان بیشترین میزان شیوع ام.اس را در ایران دارا هستند و زنان حدود سه تا چهار برابر بیش از مردان در معرض ابتلا به این بیماری هستند.
 
ام.اس یا «تصلب بافت چندگانه» یک بیماری التهابی است که غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند.
+14
رأی دهید
-2
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟