محسن رضایی:آمریکا به نیروهایش دستور داده با نزدیک شدن نظامیان ایرانی، درگیر شوند

ایران اینترنشنال :محسن رضایی، فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی سخنانی در یک برنامه تلویزیونی با تاکید براینکه «کوچک‌ترین اقدام نظامی از سوی آمریکا، منطقه را به آتش می کشد»، گفت: «آمریکا به نیروهایش دستور داده به محض نزدیکی نیروهای نظامی ایران درگیر شوند»، به همین دلیل «ناو آبراهام لینکلن جلو نمی آید چون نمی خواهد درگیری ناخواسته‌ای ایجاد شود» و در جایی هم مستقر است که «نیازی نیست ما به آنها نزدیک شویم. الان قصد درگیری نظامی نداریم.»
 
محسن رضایی، فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: «آمریکایی‌ها می‌دانند که توانایی نظامی ایران به حدی رسیده است که اگر کوچک‌ترین اقدامی بکنند کل منطقه آتش خواهد گرفت.»
 
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه شنبه ۱۸ خرداد طی مصاحبه‌ای با شبکه یک تلویزیون صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: «ارتشیان آمریکایی خوب می فهمند که منازعه با ایران، منازعه نظامی با ایران، کل منطقه را به آتش می کشد. این را آقای ترامپ و حتی جان بولتون می دانند و برای همین هفته‌ای چندبار می گویند که ما قصد]درگیری[ نظامی با ایران نداریم.»
 
رضایی درعین حال گفت که «نیروهای مسلح ما آمادگی خودشان را حفظ کردند، ما هیچ وقت دشمن را دستکم نمی گیریم، این هوشیاری ما مهمترین عامل بازدارندگی است. ما هیچ وقت خودمان را به خواب نمی زنیم.»
 
رضایی با تاکید براینکه در حال حاضر «نیروهای مسلح ایران در حال رصد نیروهای آمریکایی هستند»، گفت: «نیروهای نظامی ما، تمام ناوهای آمریکا را زیر نظر دارند و آنها هم می فهمند که نیروهای مسلح ایران کاملا آماده هستند.»
 
فرمانده اسبق سپاه پاسداران همچنین در واکنش به سخنان فرمانده ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن که گفته بود قصد ورود به خلیج فارس را ندارد، گفت: «ناو آبراهام لینکلن جلو نمی آید، چون آمریکایی‌ها نمی خواهند درگیری ناخواسته‌ای به وجود بیاید. آمریکایی‌ها بارها از ما خواستند تلفن قرمز داشته باشیم، همان طور که بین روس‌ها و آمریکایی‌ها در سوریه تلفن قرمز وجود دارد» اما در حال حاضر بین نیروهای آمریکا و ایران «تلفن قرمز» نیست و این احتمال وجود دارد که «وقتی نیروهای دو طرف به هم نزدیک شوند هر آن بر اثر یک اشتباه آتشی شروع شود.»
 
رضایی گفت که «آمریکایی‌ها خودشان را دور نگه می دارند» چون «تلفن قرمز وجود ندارد» و «می خواهند از هر نوع درگیری حتی ناخواسته هم جلوگیری کنند، چه رسد به جاهای دیگر.»
 
فرمانده اسبق سپاه پاسداران البته تاکید کرد که آمریکایی‎ها «به نیروهای خودشان دستور داده اند که اگر نیروهای نظامی ایران به شما نزدیک شدند، شما درگیر شوید» اما همزمان گفت: «آمریکایی‌ها رفته اند جایی که نیازی نیست ما به آنها نزدیک شویم چون ما الان قصد درگیری نظامی با کسی را نداریم.»
 
رضایی در بخشی از این مصاحبه گفت که در دوره جنگ ایران و عراق برخی نیروهای حاضر در جنگ «اسلح برنو، متعلق به چهل،پنجاه سال قبل» داشتند اما «آن حسرت امروز به موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری تبدیل شده است.»
 
فرمانده اسبق سپاه پاسداران، گفت که در دوره جنگ با عراق «ما در خطوط مقدم فشنگ نداشتیم اما امروز وقتی داعش در ایران کار بکند فرماندهانش در ۲ هزار کیلومتر آن طرف تر وقتی اطلاعیه دادند بلافاصله با موشک‌هایمان همان نقطه را بمباران کردیم.»
 
اشاره محسن رضائی به حملات موشکی سال گذشته سپاه پاسداران به مناطقی در سوریه است به تلافی حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی انجام شد.
 
محسن رضایی در این مصاحبه تلویزیونی گفت که «فشار نظامی» بر جمهوری اسلامی تنها در دهه اول پس از انقلاب وجود داشت و در پایان جنگ ایران و عراق «فشار نظامی به پایان رسید و ۱۰ سال بیشتر ادامه پیدا نکرد» و بعد از آن «۳۰ سال است کشور ما در امنیت است و ملت ما از امنیت بی‌نظیر در منطقه برخوردار است» چون «با مقاومت خود فشارهای نظامی را تبدیل به بازدارندگی بزرگی کردیم.»
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس به «فشارهای اقتصادی» اشاره کرد و اروپایی‌ها را متهم کرد که در دوره قبل تحریم‌ها نقش اصلی را داشتند. رضایی گفت: «عمده این فشارها در محور اقتصاد بود؛ ما در این ۴۰ سال تحریم بودیم. هر چند امروز شدیدترین تحریم‌ها را داریم اما در سال ۹۱ هم تحریم‌های سنگینی شدیم که اروپایی‌ها در سال ۹۰ و ۹۱ گفتند ما شش ماهه کار ایران را تمام می کنیم. آن موقع اروپایی‌ها جلوتر از آمریکایی‌ها علیه ما میدانداری می کردند.»
+12
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  تو همونی نبودی که ادعا داشتی روح صدام و خواهر زاه صدام همراه با اسراییل و امریکا و۱۹۸ کشور دیگر پشت حملات به ایران بودند و ادعا داشتی دت جلسه ای که در اربیل تشکیل شده بود این طرحها برای اجرا برنامهریزی شده بودند،دست اخر هم اطلاعات سپاه وی هم وزارت اطلاعات گفتند رضایی علط زیاد خورده، جدی نگیرید این خل و چل مغزش یا اونچیزی که به ان منغز میگند در ماتحتشه.راستی محسن خلک و چل چرا برای کاندیدای ریاست جمهوری صبت و نام نمیکنی ،دفعه پیش فرستادنت جهلو که فرماندهی سپاه را از دستت در بیارن ،اینبار هم باید از مقام ابدارچی سپاه استفا بدی.
  2
  28
  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
  ۴۱
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان

  به خاطر دو تا ناو امریکا نمی انیم در کدام سوراخ موش قایم شدید. زنده باد ترامپ
  2
  25
  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  آمریکا به سربازان خود دستور داده. که به شدت با ایران درگیر شود. به همین دلایل ناو را عقب نگر داشته. تا درگیر نشوند.یکی‌ این را به فارسی برای حقیر ترجمه کند.طرز سخن سیاسی را از امامش یاد گرفت. " اسلام یک چیزی است. که چیز بود.شما این چیز را درک کند. عاقبت شما چیز میشود. هرکس دشمن اسلام است.چیز می‌‌شود. و سربازان اسلام آن‌ها را چیز می‌‌کنند."
  1
  13
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  ۲۹
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  ایا به چهار نفت کش عربستان حمله نکردید . ویک پایگاه نفتی رااتش نزدید ..
  0
  5
  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  نظر شما چیست؟