۳میلیارد برای بخشیدن پیرمرد جـنایتکار

سرهنگ «ساواک» که در جریان درگیری خانوادگی و در اوج جنون پس از کشتن پسر خوانده و عروسش آنها را به آتش کشیده بود صبح دیروز هنگام محاکمه در دادگاه کیفری تهران، وقتی با درخواست دیه از طرف خانواده عروسش، روبه‌رو شد، گفت: من 3 میلیارد تومان برای جلب رضایت این خانواده ندارم که به آنها بدهم کاش برایم درخواست مجازات اعدام می‌کردند.
 
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، در تابستان 96 با پیدا شدن سرهای بریده زن و مردی جوان کنار خیابان تلاش پلیس برای شناسایی آنها آغاز شد. مأموران ضمن جست‌و‌جو بدن بی‌سر همان زن را در میان زباله‌های منطقه کهریزک پیدا کردند.

کارآگاهان در ادامه تحقیق موفق به شناسایی پیرمردی 75 ساله در منطقه امیرآباد شدند که به گفته همسایگانش با همسر، پسرخوانده و عروسش زندگی می‌کرد اما از چند روز پیش پسر خوانده 38 ساله‌اش بهرام و عروس 35 ساله‌اش به نام نسرین در محل زندگی‌شان دیده نشده است. با گذشت چند روز، سرانجام روشن شد که این پیرمرد پس از کشتن ناپسری و عروسش سر هر دو قربانی را جدا کرده و به آتش کشیده است.پرونده این جنایت روز گذشته در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور یک مستشار تحت رسیدگی قرار گرفت و محاکمه پیرمرد آغاز شد.در ابتدای جلسه خانواده عروس درخواست سه میلیارد تومان دیه کردند و سپس متهم با بیان اینکه چهار مدرک لیسانس دارد و قبلاً سرهنگ ساواک بوده است گفت کاش اولیای دم درخواست قصاص من را می‌کردند چون من چنین پولی ندارم.

این مرد سالخورده گفت: از مدت‌ها قبل با پسرخوانده‌ام بهرام اختلاف داشتیم چون او بشدت معتاد به شیشه و کراک بود و تمام وسایل زندگی را می‌برد و می‌فروخت؛ ما بچه‌دار نمی‌شدیم و بهرام فرزند خواهر همسرم بود که ما از کودکی او را به خانه آورده و بزرگش کرده بودیم.از چند روز پیش از جنایت، تنش و درگیری بین ما بیشتر شده بود و بهرام حتی همسرم را کتک می‌زد. به همین علت زنم را برای حفظ جانش به خانه خواهرش فرستادم و من با بهرام و همسرش در خانه ماندیم.

روز حادثه بهرام شروع به فحاشی و شکستن در و پنجره کرده بود که به طرفش تیراندازی کردم بعد تیر دوم را به سرش شلیک کردم. زن بهرام با شنیدن صدای تیراندازی آمد که ببیند چه شده؛ تا از لای در بیرون آمد یک تیر به سینه‌اش شلیک کردم که افتاد روی تخت؛ بعد تیر دوم را به سرش زدم و کارش تمام شد.
پس از پایان اظهارات متهم، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
+7
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟