دادستانی مازندران از دستگیری گردشگران جنجالی سد لفور خبر داد

صدای آمریکا :تنها پس از یک روز از انتشار تصاویری در رسانه‌های ایران و شبکه‌های اجتماعی که چند نفر را مشغول تفریح در سد لفور مازندران نشان می‌داد، دادستان مازنداران از دستگیری این افراد با عنوان «هنجارشکن» خبر داده است.
 
خبرگزاری ایرنا به نقل از دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران روز شنبه ۱۸ خرداد اعلام کرده است که تصاویری مبنی بر حضور گردشگران با «وضعیت هنجارشکنانه» در سد البرز واقع در منطقه لفور سوادکوه شمالی «هنجارشکنان» و افراد دخیل در این کار شناسایی و دستگیر شدند.
 
جزئیات بیشتری از این دستگیری اعلام نشده است.
 
پیش از این برخی رسانه های داخل ایران گزارش داده بودند که پلیس قایق‌های این گردشگران را توقیف کرده است.
 
همچنین تصاویری منتشر شده که ماموران پلیس در حال جمع آوری جلیقه‌ها و قایق گردشگران نشان می دهد.
 
پیشتر خبرگزاری تسنیم گزارش داده بود که مسئول بخش خصوصی که حضور گردشگران در آب مربوط به آن‌ها بوده، شناسایی شده و این فرد به «دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه شمالی» احضار شده است.
 
برخی از کاربران شبکه های اجتماعی به سرعت عمل پلیس در برخورد با بی حجابی اشاره کرده و گفته اند که این سرعت عمل در موضوعات دیگر وجود ندارد. از جمله پرونده اسیدپاشی اصفهان که با گذشت ۴ سال از این اتفاق حتی یک مظنون نیز بازداشت نشده است.
 
یکی از کاربران هم به بی نتیجه ماندن شکایت خود در پرونده سرقت از خانه‌اش اشاره کرده و این موضوع را با نوع عملکرد پلیس با موضوع حجاب مقایسه کرده است. پیش از این یونس حسینی‌عالمی، دادستان عمومی و انقلاب مازندران، به فارس گفته بود که به دنبال دستور رئیس کل دادگستری این استان، «به صورت ویژه» به این مسئله رسیدگی خواهد شد.
 
طی روزهای اخیر تصاویری از چند زن و مرد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که مشغول تفریح در آب‌های سد لفور در مازندران هستند.
 
​در این تصاویر، مردان مایوی شنا بر تن دارند. زنان حاضر در تصویر نیز حجاب خود را برداشته‌اند.
 
در توضیحاتی که همراه این تصاویر منتشر شده، آمده که این افراد در روز عید فطر مشغول تفریح بوده‌اند.
+2
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  مثل همیشه شگفت انگیز! اما خواهشی که از مسافرین در شمال ایران دارم، اینکه، آت و آشغالها را جمع کنند زیرا وقتی عید میشه، همه میگن بریم شمال، عزا میشه، بریم شمال، تاسوعا و عاشورا و آخر هفته هم میگن بریم شمال، پس شمال به همه متلعق میباشد و در پاکیزگی آن بکوشید تا منم وقتی آمدم شمال، جنگ ناپاک و زشت نبینم، حالا نسل آینده جای خودش! راستی، همانطوریکه متوجه شدید، مردم شمال بسیار خاکی هستند و به آنان احترام بگذارید و مهمان با ادبی باشید، همانطوریکه از مهمان خودتان انتظارات خود را دارید! سفر خوش و به امید دیدار
  2
  13
  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۳
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  خریت تا کجا آخه چرا مردم نباید تفریح کنند وای ما چقدر بدبختیم آخه خداوندا چرا ما را از شر این طرفداران الاغ بی شعور عقب مانده پوفیوزت نجات نمیدی
  1
  4
  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  این همه روی مردم اسید پاشیدن هنوز بعد از گذشت چند سال هنوز نتونستن گیرشون بیارن چند نفر دارن تفریح میکنند را یک شبه دستگیر میکنند آورین آورین لطفا کشش ندید
  0
  4
  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
  نظر شما چیست؟