مانتوفروش ایرانی به خاطر «تابلوی ورود اتباع افغانی ممنوع» دادگاهی شد

 تصویر اطلاعیه یک مانتوفروشی در نظرآباد برای جلوگیری از ورود اتباع افغانستان یک مانتوفروش در نظرآباد استان البرز که از ورود افغان‌ها به مغازه خود جلوگیری می‌کرد به عذرخواهی، تخفیف به اتباع افغان و انجام پژوهش درباره روابط تاریخی دو کشور ایران و افغانستان محکوم شد.
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد در استان البرز خبر داد که این فرد به مدت یک روز بازداشت شده و «با ابراز پشیمانی و ندامت، مدعی شد که نسبت به جبران عمل زشت خود اقدام خواهد کرد». به گفته روح‌الله احمدی، برای این فرد به جای حبس مجازات‌های تکمیلی صادر شده است.
 
بر اساس این گزارش، این فرد به عذرخواهی کردن از اتباع افغان در فضای مجازی، ارائه تخفیف ویژه به اتباع این کشور ظرف مدت سه ماه و نصب پلاکارد در این باره و انجام پژوهش درباره تاریخ رابطه دوستی بین ایران و افغانستان محکوم شده است.
 
اخراج اتباع غیرقانونی افغان، ممنوعیت حضور آنها در برخی از استان‌های ایران و دیگر محدودیت‌ها، اعتراضاتی را در افغانستان و ایران به دنبال داشته است.
+58
رأی دهید
-6
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بهترین تنبیه این میبود که یک سفر کوتاه به کابل میفرستادنش.
  5
  21
  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  ۴۰
  behran - کردستان، ایران

  صدور چنین حکمی که مشابهت زیادی با نظامهای مردم سالارانه و خشونت پرهیز دارد، از سوی دستگاه قضایی خشن و متحجر حکومتی، بعید است!
  2
  29
  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
  ۳۹
  mahdi moud - تهران، ایران
  پس تکلیف اون مغازه که نوشته بود بهایی نیاد تو چون خوشم نمیاد چی شد
  0
  11
  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
  نظر شما چیست؟