آیا گیتار پرنده انقلابی در صنعت هوانوردی ایجاد می‌کند؟ + ویدیو

العربیه :تصاویری از یک هواپیمای جدید در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد دانشمندان در حال کار روی یک هواپیمای مسافربری منحصربفرد هستند که می‌تواند بسیاری از مفاهیم پایه در صنعت هوانوردی را دگرگون کند.این هواپیمای جدید بخشی از پروژه Flying-V است و به دلیل آنکه به شکل گیتار الکتریک ساخته شده، نام «گیتار پرنده» به خود گرفته است. بال‌های این هواپیما به شکل حرف V ساخته شده و کابین خلبان، مسافران، بارها و باک‌های بنزین را در خود جای داده‌اند ولی بر خلاف هواپیماهای فعلی که موتورهای جت زیر بال‌ها یا روی بخش‌های کناری نصب می‌شوند، موتورهای پرنده گیتار در بالای بخش انتهایی هواپیما تعبیه شده‌اند.
کارشناسان دانشگاه دلفت هلند که با این پروژه همکاری می‌کنند، می‌گویند که طراحی منحصر بفرد این مدل که می‌تواند 314 مسافر را جابجا کند، آن را به مدلی به‌صرفه‌تر و اقتصادی‌تر مبدل می‌کند. این هواپیما در مقایسه با هواپیماهای مسافربری دیگر که بتوانند این تعداد مسافر را جابجا کند، 20 درصد کمتر سوخت مصرف می‌کند.
پرنده گیتار 55 متر طول و 65 متر عرض خواهد داشت و خواهد توانست به مانند هواپیماهای فعلی از گیت‌های مرسوم فرودگاه‌ها مسافرگیری کند.
+10
رأی دهید
-1
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  سعی کردم شباهتش به گیتار رو متوجه بشم که نشد!
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  نظر شما چیست؟