دانشمندان می‌خواهد لباسهایی تولید کند که در هوای آلوده تغییر رنگ می‌دهند

مهندسان در دانشگاه «تافت» ریسمانهای رنگی جدیدی تولید کرده اند که وقتی در معرض مونوکسید کربن و دیگر مواد خطرناک قرار می‌گیرند، رنگشان عوض می‌شود.
 
در دهه ۱۹۸۰ معدنچیان همراه با خود یک قناری را در قفس به معدن می‌بردند که اگر گاز مونوکسید کربن آنجا وجود داشت، به آنها هشدار دهد. قناریها نسبت به این گار بسیار حساس اند.
 
امروزه تکنولوژی فرصتهای بیشتری را در اختیار مردم قرار می‌دهد و یکی از آنها تنها با پوشیدن یک لباس مخصوص راه حل جدیدی برای این مشکل ارائه می‌دهد.
 
محققان دانشگاه تافت امیدوارند در مرحله بعد بتوانند از این ریسمانها لباس دوخته شود که به آن «لباس هوشمند» می‌گویند و کارگرانی که در اماکن خطرناک کار می‌کنند از آن بهره ببرند.
+5
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟