یک پژوهش جدید: وضعیت روانی می‌تواند بر آلرژی تاثیر بگذارد

دویچه وله :تحقیقات یک تیم علمی آلمانی نشان می‌دهد که حساسیت‌ فصلی به گرده‌های علف‌ها و درختان بیشتر گریبان‌گیر افراد مبتلا به اختلال اضطراب می‌شود، در حالی‌که بیماران افسرده معمولا از آلرژی مداوم، مثلا به موی حیوانات، رنج می‌برند.
 
یک گروه پژوهشی در دانشگاه فنی مونیخ در تحقیقی که به تازگی انجام داده به این نتیجه رسیده است که افراد مبتلا به اختلال اضطراب بیش از دیگران از حساسیت (آلرژی) فصلی به علف‌ها و دیگر گیاهان رنج می‌برند. حساسیت فصلی از آلرژی‌های شایع است که بخصوص در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز که گیاهان گرده‌افشانی می‌کنند مشاهده می‌شود.
 
پژوهشگران دانشگاه فنی مونیخ همچنین می‌گویند که بیماران مبتلا به افسردگی اغلب در تمام طول سال از آلرژی، برای مثال به موی گربه، شکایت می‌کنند. 
 
محققان یادشده نتیجه تحقیق خود را در مجله "International Archives of Allergien and Immunology " منتشر کرده‌اند که مجله‌ای تخصصی در زمینه آلرژی و ایمونولوژی (ایمنی‌شناسی) است.
 
محققان برای انجام این پژوهش با حدود هزار و ۸۰۰ نفر در آگسبورگ مصاحبه کرده‌اند که سن‌شان بین ۳۹ و ۸۸ سال بوده است. آنها طی مصاحبه از جمله درباره آلرژی‌ها و مشکلات روانی‌این افراد اطلاعات به دست آورده‌اند.
 
این پژوهشگران ارتباطی قابل اثبات میان آلرژی به مواد غذایی و داروها و بیماری‌های روانی-اجتماعی نیافتند.
 
به گفته پژوهشگران مزبور، روشن نیست که آلرژی‌ها باعث تشدید افسردگی می‌شوند یا افسردگی آلرژی‌ها را تشدید می‌کند.
 
هنوز باید تحقیقاتی در این زمینه انجام شود تا بتوان به این پرسش‌ها پاسخ داد.
+4
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟