معاون وزیر خارجه کویت :به نظر می‌رسد مذاکرات میان واشینگتن و تهران آغاز شده است

العربیه :رورنامه «الشرق الاوسط» روز شنبه 25 ماه مه در شماره [14788] گزارشی داد، خالد الجارالله، معاون وزیر خارجه کویت از آغاز مذاکرات میان آمریکا و ایران خبر داده و گفته:« به نظر می‌رسد مذاکرات میان واشینگتن و تهران آغاز شده است».
 
بنا به گزارش این روزنامه وزیر خارجه کویت سخنان خود درباره آغاز مذاکرات میان آمریکا و ایران را شامگاه پنج‌شنبه 23 ماه مه و در پاسخ به سئوال خبرنگاران در حاشیه مراسم افطاری که وزارت خارجه کویت به مناسبت ماه رمضان و به افتخار نمایندگی‌های دیپلماتیک در این کشور تدارک دیده، مطرح کرده است.
 
الجارالله در این مراسم خطاب به خبرنگاران و ضمن اشاره به سفر یوسف بن علوی، وزیر خارجه سلطنت عمان به تهران، توضیح داد:« آن طور که به نظر می‌رسد، مذاکرات میان دو طرف آغاز شده و تحرکات و ارتباطاتی در این زمینه در حال انجام است».
 
این مقام کویتی گفت کشورش اطمینان دارد که در این میان حکمت و عقل حکمفرما خواهد شد تا آرامش در منطقه برقرار شود و در غیر این صورت منطقه شاهد جنگ خواهد بود.
 
الجارالله افزود:« ما در این دایره قرار داریم و بر این باوریم که امید و خوش‌بینی به کنترل اوضاع به شکلی که خطر یا تهدیدی را برای امنیت منطقه باعث نشود، همچنان وجود دارد».
 
الجارالله در ادامه گفت: «کویت همواره این آمادگی را دارد و حاضر است تا هر گونه تلاشی را برای ایجاد آرامش، ثبات و پیش‌گیری از وقوع جنگ مبذول دارد».
 
الجارالله افزود که «این اطمینان خاطر برگرفته از اظهارات دو طرف آمریکایی و ایرانی است که هر دو عدم تمایل خود به جنگ را ابراز کرده‌اند».
 
وی در ادامه گفت:«ما در این دایره قرار داریم و بر این باوریم که امید و خوش‌بینی به کنترل اوضاع به شکلی که خطر یا تهدیدی را برای امنیت منطقه باعث نشود، همچنان وجود دارد».
 
در پی خروج ایالات متحده آمریکا از توافق هسته‌ای 2015 امضا شده میان غرب و ایران و نیز ازسرگیری و تشدید تحریم‌های واشینگتن علیه تهران، تنش‌های میان ایران و آمریکا بالا گرفته است.
+4
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این مذاکرات چهل ساله که در جریانه. شما فکر میکنید که آخوند پاپتی بدون حمایت و راهنمایی اجنبی میتونست چهل سال این ملت رو سرکوب و کنترل کنه؟
  3
  50
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
  ۳۲
  ایکیوسان - زوریخ، سوییس

  باید آغاز شود ج .ا توان جنگ با آمریکا را ندارد باید خاورمیانه جدید شکل بگیرد .چه با جنگ چه با مذاکره یا معامله قرن.
  6
  26
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مذاکرات پشت پرده که 40 سال هست ادامه دارد. مهم اینست که سطح مذاکرات به وزارت امور خارجه ی طرفین بینجامد و گر نه خیلی وقت هست که این ها با کِری ساده لوح داد و ستد دارند. کری دامادی دارد از فرهیختگان ایرانی و نمی تواند تصور کند که هنوز اکثریت ایرانیان عقب افتاده و امام زمان پرست برای قاتل نیاکان خودشان بطرف کربلا سینه و زنجیر میزنند.
  5
  22
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  حتی با مذاکره این رژیم رفتنی است.
  0
  2
  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۴
  نظر شما چیست؟