ظریف در عراق : آماده‌ایم با کشورهای حاشیه خلیج فارس معاهده عدم تجاوز امضا کنیم

یورونیوز :محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که همزمان با افزایش تنش میان ایران و آمریکا به عراق سفر کرده، در پایان دیدار با همتای عراقی‌اش، گفت که کشورش پیشنهاد امضاء یک معاهده عدم تجاوز با کشورهای حاشیه خلیج فارس را ارائه کرده است.
 
آقای ظریف با وجود اعلام آمادگی ایران برای امضاء این معاهده با هدف برقراری روابطی متعادل و متوازن با کشورهای منطقه از جزئیات آن و واکنش کشورهای حاشیه خلیج فارس به این پیشنهاد ایران سخنی نگفت.
 
وزیر خارجه ایران که در یک کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه عراق سخن می‌گفت، از کشورهایی اروپایی نیز خواست تا با پایان دادن حمایت‌های کلامی خود به تعهداتشان در قبال برجام عمل کنند.
 
او همچنین تاکید کرد که ایران در برابر هر جنگی، چه نظامی و چه اقتصادی با تمام توان از خود دفاع خواهد کرد.
 
در جریان این کنفرانس خبری که در بغداد برگزار شد، محمدعلی الحکیم، وزیر خارجه عراق هم گفت که کشورش به ایفای نقش میانجی در تنش رخ داده در منطقه خاورمیانه ادامه خواهد.
 
آقای الحکیم تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه ایران را بی فایده خواند و تاکید کرد که عراق همچنان در کنار ایران خواهد ایستاد.
 
وزیر خارجه ایران شنبه شب نیز با برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق در مورد دستیابی به راه‌حل‌های سیاسی برای بحران‌های جاری خاورمیانه گفتگو کرده بود.
+10
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  تجاوز؟ شما یه ذره دندون به جیگر بگیر کم کم حاضر میشی که زن و بچه ت مورد تجاوز قرار بگیرن ولی جنگ نشه . علم الهدی مخصوصاٌ . کسی که تبلیغ میکنه و مردای کثیف عراقی رو به خاطره پول میاره مشهد که با زنان و خواهران مملکتون هم بستر بشن . نوبته همتون میرسه کم کم
  5
  34
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
  ۳۵
  ali1g - اوسلو، نروژ

  یعنی تو بی شرافتی، جمهوری اسلامی دومی ندارند. از ی طرف کشتی ها رو توی خلیج فارس می زنند از طرف دیگه معاهده عدم تجاوز امضا می کنند. 40 سال دروغ، 40 سال جنایت، 40 سال دزدی و 40 سال آشوب در منطقه.
  4
  34
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ماجرای این ها هزار مرحله از چوپان دروغگو گذشته است. مذهب شیعه تنها باور و مکتب دنیاست که تقیه و دروغگوئی در بطنش خوابیده است. شما صد تا چاقو بسازید یکی دسته ندارد. وقتی خمینی ملعون دو هزارتا دروغ گفت و بعد گفت که خدعَه کرده است، تکلیف تمام پیروان آن عنصر پلید معلوم هست. شما قرار هم ببندید چون طرف به خواب برود چاقو میکشید
  4
  24
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  زپرشک ظریف! معلومه خیلی گریه کردی
  3
  28
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  ترسیدن هاااااااا،شما که میخواستید با موشک کشورهای حاشیه خلیج فارس را با خاک یکسان کنید رفتی عراق و ژاین بگی که ترا بخدا به آمریکا بگید بما حمله نکند
  2
  28
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  این یعنی به کشورهای دیگه تجاوز کردین. حالا کی به شما میتونه اطمینان کنه پای قولتون وایستین؟ مردم خودتون که اصلا! رفتنتون نزدیک است
  2
  22
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  معاهده عدم تجاوز رو با ملت ایران ببندید و گورتونو گم کنید. چرا حالیتون نیست شما دارید به ملت ایران تجاوز میکنید. عده ای غربتی هستید که مردم ایران حتی نمیخوان نگهبان توالتهای عمومی باشید چه برسه به حکومت به این کشور. این بی شرفها ایران رو به نام خودشون و خانواده هاشون زدن.
  2
  29
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  شما اگر مخالف تجاوز بودید اول طوسی را محاکمه و مجازات میکردید.
  2
  25
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  نظر شما چیست؟