سبیل مانعی برای ابتلا به سرطان پوست

دانشمندان دریافتند که سبیل در مردان می تواند از ابتلا به سرطان پوست جلوگیری کند.
 
به گزارش اسپوتنیک، محققان دانشگاه کانزاس بر این باورند، مردانی که ضخامت سبیل آنها کمتر از 9 میلی متر است، خطر ابتلا به سرطان پوستی سلول سنگفرشی در لب پایین در آنها کمتر است.
 
این بیماری به دلیل حضور طولانی مدت در معرض نور خورشید و در اطراف لب، گوش، پوست سر و همچنین شانه های مردان 50-60 ساله ظاهر می شود. گاهی اوقات کراتوز (زگیل) به سرطان تبدیل می شود.
 
کراتوز بزرگترین خطر برای پوست نازک لب محسوب می شود. از اینرو سبیل می تواند به عنوان یک نوع محافظ در برابر کراتوز و عواقب آن عمل کند.
 
دنیل آیرس، متخصص پوست گفت: متخصصان در تحقیقات جدید خود، مردانی که سبیل دارند و به سن بلوغ رسیده و از 20 سال به بالا را مورد بررسی قرار می دهند.
 
وی افزود: به طور یقین نمی توان گفت که سبیل گذاشتن مردان در سنین بالا می تواند آنها را در برابر این بیماری محافظت کند، اما فکر می کنم که مضر نباشد.
+5
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  اتفاقا در جنگ ویتنام، پژوهشگران آمریکایی به این پدیده پی بردند و آن اینکه، سرخپوستان که در ردیابی متخصص بودند، بعد از تراشیدن مو سر، نمی توانستند آنطور که میبایستی رد پای دشمن را پیدا کنند، و بعد از تحقیقات متوجه این امر شدند که آنان میتوانند با موی بلند ویژه سرخپوست در ارتش خدمت کنند و و و ! و اگر شهامت داشته باشیم، بخاطر مد روز که همه دارای موی کوتاهی هستند، از دنیای معنوی که هنوز کشف نشده "دور" هستند و اگر توجه کرده باشیم که خودم خوشبختانه فاقد ریش هستم، افراد و جوانان با ریش و پشم یک ابهت دیگری دارند تا من و و و! گفته های اسلامی نیست بلکه گفته های مسیحیان! شایدم آنان هم .‌‌.
  5
  1
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۷
  ۴۰
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  یعنی تو کرمونشاه کسی سرطان پوست نمی گیره؟!
  0
  6
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
  نظر شما چیست؟