نگرانی اسلام آباد از بروز جنگ؛ نخست وزیر پاکستان به طرفین هشدار داد

یورونیوز :نخست وزیر پاکستان نسبت به تبعات سنگین وقوع درگیری نظامی در منطقه خاورمیانه به طرفین درگیر هشدار دارد.
 
عمران خان، نخست وزیر پاکستان جمعه شب و در جریان دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که به پاکستان سفر کرده، گفت که نگران تنش در خلیح فارس است.
 
او که طرفدار بهبود روابط با ایران است، بدون این که به طور مستقیم از عربستان سعودی و آمریکا نام ببرد، تاکید کرد که جنگ راه حل هیچ مشکلی نیست.
 
نخست وزیر پاکستان همچنین ضمن یادآوری این امر که افزایش تنش در منطقه به نفع هیچ‌کس نیست از طریفین درگیر خواست تا در شرایط فعلی حداکثر خویشتن‌داری را به خرج دهند.
 
در جریان این دیدار که در پایان دومین روز سفر آقای ظریف به پاکستان انجام شد، وزیر خارجه ایران طرح ادعاهای آمریکا علیه تهران را علت اصلی افزایش تنش در خاورمیانه عنوان کرد و خاطرنشان کرد که رفتارهای آمریکا تهدیدی برای صلح جهانی است.
 
روابط ایران و پاکستان با وجود اختلاف‌هایی در مورد نحوه برخورد با گروه‌های تروریستی فعال در مرز دو کشور، طی ماه‌های اخیر و به ویژه پس از سفر اخیر نخست وزیر پاکستان به تهران در حال بهبود است.
 
همزمان با ادامه رایزنی‌های بین‌المللی برای کاهش تنش در خلیج فارس، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه از اعزام حدود ۱۵۰۰ نیروی نظامی به منطقه خاورمیانه خبر داد. همزمان ارتش آمریکا روز جمعه سپاه پاسداران ایران را به دخالت «مستقیم» در حمله به چهار نفتکش در ساحل امارات عربی متحده متهم کرد.
+9
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  حالا دیگه این غربتیهای مشنگ هم به ما هشدار میدن. خوبه اون یارو عبدالسلام طرح ساخت بمب اتم رو دزدید آورد اینا یه چیزی ساختن والا نمیدونم این عقب موندگی فرهنگی و اقتصادی و صنعتیشونو با چی میخواستن پوشش بدن. ما دلمون میخواد جنگ بشه و حکومتمون هم عوض بشه. توروسنه نه. وقت کردی سالی یه بار حموم هم برو
  3
  10
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
  نظر شما چیست؟