جان بولتون: اطلاعات دریافتی آمریکا در مورد تهدیدات ایران عمیق و جدی است

صدای آمریکا :مشاور امنیت ملی کاخ سفید در توکیو،گفته است که اطلاعات ایالات متحده در مورد تهدیدات از سوی ایران عمیق و جدی است.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، جان بولتون در توکیو پیش از سفر چهار روزه پرزیدنت ترامپ به ژاپن روز جمعه ۳ خرداد گفت که حملات اخیر در خلیج فارس، عربستان سعودی و عراق نمادی از نگرانی درباره ایران و گروه‌های نیابتی‌اش است.
 
آقای بولتون اعلام کرده است که موضوع تنش‌های شدید با ایران یکی از محورهای گفت‌وگو رهبران آمریکا و ژاپن خواهد بود،
 
طی یک ماه گذشته تنش‌ها میان جمهوری اسلامی و ایالات متحده، افزایش پیدا کرده است. مقام‌های ایالات متحده می‌گویند اطلاعاتی دارند که نشان می‌دهد خطر تهدیدهای ایران جدی‌تر از گذشته است.
 
اواسط اردیبهشت، چهار کشتی در بندر فجیره امارات هدف خرابکاری قرار گرفتند و بعد به تاسیسات نفتی عربستان سعودی هم حمله شد. برخلاف خرابکاری در بندر فجیره که هویت عاملان آن در حد گمانه زنی ماند، حوثی‌های یمن که از حمایت ایران برخوردار هستند، مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفتند.
 
شامگاه یکشنبه ۲۹ اردیبهشت به وقت محلی عراق اعلام کرد که یک فروند راکت پرتاب شده به سمت منطقه به شدت محافظت شده «سبز» در بغداد، به نزدیکی سفارت آمریکا اصابت کرد.
 
آمریکا می‌گوید جهت آمادگی برای واکنش در صورت حمله احتمالی ایران یا عوامل نیابتی آن به منافع آمریکا و متحدانش، اقدام به افزایش نیروهای رزمی دریایی و هوایی آمریکا در خلیج فارس کرده است.
 
ایالات متحده با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن‌های ب۵۲ به خاورمیانه، آرایش نظامی‌اش در منطقه را در پاسخ به آنچه نشانه‌های نگران‌کننده از قصد و تدارک احتمالی ایران برای حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی عنوان شده، تقویت کرده است.
+49
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  امریکا ارایش جنگی ندارد و نیروهایش بازدارنده هستند. از انجا که در غرب اهداف دراز مدت وجود دارد این ها میتواند برای اقدامات بعدی باشد که الزاما حمله ی نظامی نیست
  4
  21
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  بولتون خوش تیپ و خوش سبیل، اگر جدی و عمیق هم نیست و یا نباشد، ما مشکلی با جدی و عمق آن نداریم! پس بزن و ترتیب شان را بده! بعد بیا رشت، سلمانی های معروفی داره، که بهت یک تیپ بزنه و سبیلت را چرب کنند که نگو و نپرس!
  9
  21
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه
  از آن جدی تر ژرفای بلاهت و حماقت تو .
  18
  4
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  چون در حیطه کف بینی اطلاعات خاص دارم. کف دستش این احتمال رو میدم که خبر #آیا خودارضایی، نیاز طبیعی است یا گناه کبیره؟# رو مطالعه کرده.
  18
  3
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. گفتگوگر شما یکی از افسران سنت‌کام در فارسی نیستید؟. چهره شما برام آشناست...
  10
  3
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. نه عزیزم. من از نظامی گری بیزارم. فقط در مدت سپاه دانش چند روز به اجبار تفنگ دست گرفته ام. از 15 سالگی شاعری و نویسندگی پیشه کردم و هنوز که 76 ساله هستم اینکاره هستم. گناهم اینست که هرگز خودم را نه به شاه فروختم و نه خمینی. 25 سال هست که بعد از فرار از ایران در امریکا مقیم هستم
  1
  12
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. اگر در حیطه کف بینی اطلاعات داری به ما بفرما نظرت در مورد انگشترش چیه؟
  5
  0
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. با عرض سلام و خسته نباشید. انگشت چهارم: انگشت انگشتری دست چپ به قلب رابطه مستقیم دارد. به خاطر همین است که حلقه ازدواج در این انگشت انداخته می شود. اینان گشت همچنین نشان دهنده احساسات و خلاقیت در فرد است. انداختن انگشتر در انگشت چهارم دست راست به شما کمک می کند در زندگی خود خوشبین تر باشید. موفق و پیروز باشید.
  4
  0
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  نظر شما چیست؟