هشدار به یهودیان آلمان: کیپا( کلاه سنتی یهودیان) را در اماکن عمومی بر سر نگذارید!

دویچه وله :فلیکس کلاین، مسئول مبارزه با یهودآزاری در آلمان به یهودیان ساکن این کشور هشدار داد از استفاده از کیپا یا کلاه سنتی اجتناب ورزند. او افزایش "خشونت اجتماعی" را علت این هشدار معرفی کرد و خواستار آموزش ویژه پلیس آلمان شد.
 
فلیکس کلاین، مسئول مبارزه با آنتی‌سیمیتیسم، یهودستیزی و یهودآزاری در دولت آلمان از یهودیان ساکن این کشور خواست به علت خشونت فزاینده و گرایش‌های نژادپرستانه از کیپا یا کلاه سنتی خود در مجامع عمومی استفاده نکنند.
 
سایت "تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان در گزارشی که روز شنبه چهارم خرداد (۲۵ مه) منتشر کرده به اظهارات فلیکس کلاین، مسئول مقابله با آنتی‌سیمیتیسم در دولت آلمان اشاره کرده است.
 
فلیکس کلاین در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی گفته است: «من نمی‌توانم به یهودیان توصیه کنم که در هر جایی و هر زمانی کیپا بر سر بگذارند.»
 
مسئول مبارزه با آنتی‌سیمیتیسم گفته است که او ناگزیر به تغییر باور پیشین خود در این زمینه شده است.
 
به باور کلاین، افزایش خشونت و کاهش حس رواداری در جامعه چنین توصیه‌ای را الزامی ساخته است. کلاین نقش اینترنت و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی را در شکل‌گیری این وضعیت موثر می‌داند و معتقد است که نیروهای افراط‌گرا با هجوم آوردن به آنچه به "فرهنگ ضدفراموشی" شهرت دارد، زمینه‌های چنین خشونتی را فراهم آورده‌اند.
 
کلاین گفته است که ۹۰ درصد بزهکاری‌ها و اقدامات مجرمانه علیه  یهودیان ساکن آلمان به فعالیت‌های گروه‌های راست افراطی باز می‌گردد. افزون بر آن، مسلمانانی که اقدام به حمله به یهودیان می‌کنند، عمدتا کسانی هستند که با تماشای تلویزیون‌های عربی در معرض نمایش تصویری منفی از اسرائیل و یهودیان قرار دارند.
آموزش ویژه نیروی پلیس
مسئول مقابله با آنتی‌سیمیتیسم در دولت آلمان با اشاره به افزایش موارد یهودآزاری در این کشور خواستار آموزش ویژه نیروی پلیس و همچنین مسئولان ذیربط شده است.
فلیکس کلاین، مسئول مبارزه با یهودستیزی در آلمان
او گفته است که «بسیاری از افراد وابسته به نیروی پلیس و مسئولان امور آموزشی و حقوقی به درستی نمی‌دانند که برای مقابله با موارد یهودستیزی چه اقدامی باید انجام دهند.»
 
کلاین تاکید کرده است که پلیس و نیروهای انتظامی به طور دقیق نمی‌دانند که برای مقابله با یهودستیزی در آلمان چه اقدامی مجاز و چه اقدامی ناصحیح است.
 
فلیکس کلاین گفته است که تعریف دقیقی از آنتی‌سیمیتیسم وجود دارد و پلیس آلمان باید این تعریف را بیاموزد. او همچنین خواستار آموزش آموزگاران و حقوق‌دانان شده است.
+13
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  گل پام چال - دانتس، آلبانی
  اقا مار تو استین پرورش دادیند.یه راه بیشتر نیست همه عربها را یواش یواش بر گردونیند . دوباره ملخ سرخ کند و نوش کنند.همش زیر سر این اخوند حرام لقمه هست.ارتجاع سیاه.
  6
  17
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  ۳۹
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::گل پام چال - دانتس، آلبانی::]. چه ربطی به اخوند داره ؟ شما ها هم دیگه شورشو در اوردین . هیچ معلوم نیست اصلا متن می خونی یا نه . فقط چش می بندی مثه چی فریاد می زنی
  6
  4
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
  نظر شما چیست؟