مشاور عالی سپاه: میتوانیم ناوهای آمریکا را با «دو سلاح جدید و به کلی سری» به قعر دریا بفرستیم

رادیو فردا : در حالی که دستیار فرمانده ارتش ایران گفته است امکان وقوع جنگ در منطقه «مطلقا وجود ندارد»، مشاور فرمانده سپاه می‌گوید جمهوری اسلامی «دو سلاح جدید و به کلی سری» در اختیار دارد که می‌تواند در صورت «حماقت ناوهای آمریکا در منطقه» آنها را به قعر دریا بفرستد.
 
مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران، در گفت‌وگویی که روز شنبه، چهارم خرداد، در خبرگزاری میزان منتشر شد گفت: «دشمن در صورت انجام کوچک‌ترین حماقتی در آب‌های خلیج فارس، می‌فهمد که ما او را چه کار خواهیم کرد.»
 
این مقام ارشد سپاه پاسداران با اظهار این که «آمریکایی‌ها از این فیلم‌ها برای ما بازی نکنند که مثلا دو ناو جنگی وارد منطقه کردند» گفت: در صورتی که این ناوها «کوچک‌ترین حماقتی» بکنند «با همه خدم و حشم و هواپیماهایش، با دو موشک یا دو سلاح جدید و به کلی سری به قعر دریا می‌فرستیم.»
 
پیش از این و به ویژه در هفته‌های اخیر که تنش لفظی بین مقام‌های آمریکا و ایران افزایش یافته، مقام‌های جمهوری اسلامی بارها بر «آمادگی نظامی – تسلیحاتی ایران» و «ترس آمریکا از توان بالای نظامی ایران» تأکید کرده‌اند، اما این نخستین بار است که یک مقام نظامی از «دو سلاح جدید و به کلی سری» یاد می‌کند.
 
همچنین روشن نیست که منظور این مقام سپاه از «سلاح‌های جدید» اشاره به نسل جدیدی از موشک‌های ایران دارد یا وی به توان هسته‌ای جمهوری اسلامی اشاره کرده است.
 
ار سوی دیگر یک مقام دیگر سپاه پاسداران نیز «قدرت موشکی و مستقل» جمهوری اسلامی را موجب نگرانی دشمنان دانسته است.
 
سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید، فرمانده «قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا»، روز شنبه در مجلس شورای اسلامی گفت: «نگرانی و فشار دشمن و بهانه‌جویی در برابر موشک‌های 
این فرمانده ارشد سپاه همچنین هشدار داد که «دشمن» در خلیج فارس و تنگه هرمز «دچار اشتباه در محاسبه نشود که پرهزینه خواهد بود».
 
موشک‌های بالیستیک ایران همواره با مخالفت شدید آمریکا و اروپا روبه‌رو بوده و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و برخی از مقام‌های دولت او نیز بارها تأکید کرده‌اند اجازه نخواهند داد جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای دست یابد.
 
در خبری دیگر، یک مقام ارتش ایران نیز گفت که امکان وقوع جنگ بین ایران و آمریکا به هیچ عنوان وجود ندارد.
 
حسن سیفی، دستیار فرمانده ارتش ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر هدف از حضور ناو آمریکایی در منطقه را «ایجاد ترس» و «یارگیری» دانست و گفت: «امکان وقوع جنگ به هیچ عنوان وجود ندارد.»
 
دستیار فرمانده ارتش ایران در گفت‌وگویی که روز شنبه در خبرگزاری مهر منتشر شد مدعی شده است که حضور نظامی آمریکا در منطقه به این دلیل صورت گرفته که «آنها می‌خواهند با ایجاد ترس درون جامعه ما، برای خود یارگیری کنند و ملت ایران را بترسانند».
 
این مقام ارشد نظامی با تأکید بر این که «آمریکایی‌ها اگر می‌توانستند با ایران وارد جنگ شوند، نیازی به آمدن در خلیج فارس نبود» گفت امکان وقوع جنگ وجود ندارد، «اگر هم وجود داشته باشد، نیروهای مسلح در آمادگی کامل به سر می‌برند و پاسخی پشیمان‌کننده به دشمن می‌دهند».
 
اظهارات مقام‌های نظامی جمهوری اسلامی در حالی ایراد شده است که تنش در منطقه خلیج فارس افزایش یافته و شماری از کشورها، از جمله عمان، عراق و ژاپن، برای تنش‌زدایی و میانجیگری بین ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
ایران هجدهم اردیبهشت، در نخستین سالگرد خروج آمریکا از برجام، برخی تعهداتش در ذیل برجام را متوقف کرد و به اروپا ضرب‌الاجلی ۶۰ روزه داد؛ هرچند این کشورهای اروپایی تأکید کردند هیچ ضرب‌الاجلی را نمی‌پذیرند.
 
آمریکا نیز با اشاره به «تهدیدهای جدید از سوی ایران» ناو آبراهام لینکلن، بمب‌افکن‌های بی ۵۲ و سامانه ضدهوایی پاتریوت را به منطقه اعزام کرده است.
+21
رأی دهید
-111

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  خنگعلی، بعدش چی!؟ آمریکا میشند و به دست و پا تو می افتد!؟ حتی مرغ زنده هم مثل خر از هوش تو شیون می‌کشد و قدقد میکند! فقط با یک سوم بمب هیروشیما تهران را دود میکند، پس از این بلوفها برای زال پشت ما بلغور کن.
  20
  128
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  اگر میتوانی دشمنت را نابود کنی ولی نمیکنی درغگو هستی ولی اگر نمیتوانی ولی میگیی میتوانم شارلاتان هستی اگر میتوانی ولی خودت میدانی که نمیتوانی پوفیوز هستی
  7
  105
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان

  از آن قیافه ترسان و چشمان گریانت مشخصه که تو راست میگی ! !حیف از آن درجه ها که روی شانه شما بی ارزش شد !
  8
  89
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  کى به کیه؟! لاف در غربت و گ.ز بازار مسگرها!
  5
  65
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یک نگاه به زیر چشم بکنید. لکه زیر چشم. این اثر تریاک شاه عباسی است. می‌‌زنند. مثل اقاشون . بعد همه می‌‌گویند. ما ما جان ما صیغه حمزه شیر کش بود. من از نسل حمزه شیر کش هستم.خماری که آمد. همه دبه می‌‌اورند. خیر ما نفگتیم. ما مان ما صیغه امام حسن بود. نرمش نرمش قهرمانانه. آائ بچه ذال کجاهی ؟ بیا این بینی‌ را پاک کن.
  7
  66
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
  ۵۴
  oghabe - بازل، سوییس

  2 سلاح سری 1_قیافه منحوس وکریه 2_رایحه و بوی تعفن وگندش که از300 متری فیل و بپرواز درمیاره.
  7
  74
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  اول از هر چیزی با صدای بلند به سردار عزیز عرض کنم :«زرشک» دوم این لاتهای شیشه ای دور و بر خامنه ای هر چی بیشتر قدقد میکنن بیشتر نشون میدن که چقد ترسیدن و اماده پابوسی ترامپ هستن.
  5
  61
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  از اون ادعاهای مسخره و چال میدونی که بیشتر شبیه عربده کشی است، اینها اینقدر وضع اقتصادیشون خراب خواهد شد که به علف خوردن بیافتند، تو این چهل سال فقط یک مشت آشغال بی سواد خرافاتی دزد اختلاسگر عربده کش مملکت رو به خاک سیاه نشاندند بعد صحبت از سلاح سری میکنند شماها خبر ندارید که چند درصدتون دارند پنهانی با آمریکا و اروپا همکاری اطلاعاتی میکنند بعد اسم اینو میگذاره سری؟ به جای باد روده.
  5
  51
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  ۴۵
  david1980 - لندن، انگلستان

  ای بنازم قدرت ماورایی جمهوری اسلامی رو، فقط یه سوال، چرا فقط زر زر میکنین و هیچ اقدامی نمیکنین؟ تنها اقدامتون به دار کشیدن جوونای مردمه؟ عجباااا
  6
  61
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  ۵۱
  آقا فدام - دوسلدورف، آلمان

  حق با تو یابو، قیافه کریه المنظرت نشون میده دو تا مواد جدید و به کلى سرى زدى تو رگ برو قیافه نجس خودت رو تو آینه نگاه کن ببین چه هیولایى میبینى
  1
  56
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  امریکا هیچوقت شروع کننده جنگی نبوده و همیشه پایان دهنده بوده . به جنگهای گذشته اش توجه کن و ببین که تا اون کشور رو از هستی نابود نکرده ول کن نبوده و بعد از اتمام جنگ هم چندین سال میمونه تا تمام هزینه های جنگش رو برگردونه .
  5
  31
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  [::حسین سلطانزاده - برلین، آلمان::]. جانِ دایی، این سخنان گوهربار شما از امام صندوق که نبود!؟ و یا از کدام حزب آلمانی میتونه باشه!؟ بهرحال میخواستم بگم، قشنگ بود، فقط همین، نه کم و نه زیاد! به درود همشهری!
  1
  24
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  ...«دشمن در صورت انجام کوچک‌ترین حماقتی در آب‌های خلیج فارس، می‌فهمد که ما او را چه کار خواهیم کرد.»...این ادبیات و طرز حتف زدن یک فرمانده است(البته فرمانده یک باند تروریستی).هر چند در دنیای کنونی خیلی از تروریستها یاد گرفتن با ادبیات درست حرف بزنند یا بنویسند .این سلاح جدید یکی فیروز ابادی از یی سردارسرخر نقدی یا سردار خل و چل رضایی!
  1
  26
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  ...همچنین روشن نیست که منظور این مقام سپاه از «سلاح‌های جدید» اشاره به نسل جدیدی از موشک‌های ایران دارد یا وی به توان هسته‌ای جمهوری اسلامی اشاره کرده است...احتمالا این هالو اون فیلم بالیوودی سپاه که یک تروریست سپاه با یک پرچم در خلیج فارس با باد زدن تمام نیرو دریایی امریکا را غرق میکنه دیده و باور کرده. شما ها خوب میدونید که امریکا برای نابودی و اشغال منطقه شما بی بته های اجنبی را اوار بر سر ایران کرده و هیچگاه شماها را از بین نخواهد برد و این همه تبلیغات حتی به گفته یکی سناترورهای امریکایی برای بمب و موشک فروختن به عربستان و کشورهای دور و بر خلیج فارس است!
  2
  23
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  واقعا چه إصراری هست که اینا دایم در حال لو دادن سلاحها و ارتشهای سری خودشون هستن. واقعا دست اطلاعات سپاه درد نکنه 😀
  1
  22
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::mahdi moud - تهران، ایران::]. دقیقا مثل فرهنگ خودشون میمونه. مردم توی خیابون عین ایران أهل دعوا نیستن. توی ایران دو نفر یقه هم رو میگیرن هنوز مشت اول رد و بدل نشده همه میان سوا میکنن، أما اینجا به سختی یه امریکایی رو میبینی دعوا کنه، ولی وقتی دعوا میکنن أولا کسی نمیاد جدا کنه، ثانیا تا حریف رو یه جور نزنن که حداقل ٦ ماه بره بیمارستان ول کن معامله نیستن.
  2
  20
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  من میدونم سلاحشون چیه. دسته جمعی پاسدارها و آخوندها به مقدار زیاد لوبیا میخورن و رو به خلیج فارس .. میکنن و سونامی ایجاد شده نه تنها ناوهای آمریکا بلکه عربستان ومکه و خانه خدا رو نابود میکنه. این مردیکه سردار رشید خبری ازش نبود. اگه یادتون باشه لیستی از فرماندهان قدرتمند سپاه دادم که این یابو رو یادم نبود. این انتر هم از اون فرماندهان سپاهه که قدرتش از فرمانده کل سپاه و سلیمانی هم بیشتره و جزو تیم تعیین کننده های نظامه. این یکی از قضا اصفهانی نیست اما چون در اصفهان میپلکیده با اصفهانیا بر خورد و تونسته در حلقه پاسدارها و آخوندهای اصفهانی یزدی که قدرت (ترمان به کشور) رو در ایران به دست گرفتن باشه. چون رزومشو دیدم دزفولیه اما اصفهان زندگی کرده. پس فعلا سردار عبدالهی سردار سیدمجید میراحمدی سردار صفوی سردار ذوالقدر سردار حجازی سردار نجات سردار وحیدی و چنتا دیگه که در خاطرم نیست رو در یاد داشته باشید.
  1
  19
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  شما اگر ید دارید جواب بیش از 200 بار درو شدنتان توسط اسرائیل را در سوریه بدهید. عقب افتاده! اگر هم چیزی که گفتی حقیقت داشته باشد آن ها هزار برابر شما منقلی ها سلاح دارند و چنان شما را شخم میزنند که هیروشیما جلویش بچه گانه هست
  2
  27
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  زپرت. تنها معجزه شما نابودی و چپاول ایرانه.خلایق رو هر چه لایق ملتی با افکار ابگوشتی بودیم که سایه شوم این حرامیان بر سر ماست.ننگ و نابودی ایدلوزی مذهبی.با نابودی این لاتان تمام کشورها ی اطراف ما ارامش می گیرند.ادیان دست ساز بشر و برای چپاول عوام هستند
  0
  12
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  جز موشک چی دیگه می تونن بسازن
  0
  4
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  تمام نرم افزارهای معروف مثل سیستم عامل یونیکس که بیش سیستم عاملهای نجاری و صنعتی امروزه و بیس شبکه های لن و ون و بیس سخت افزارهای مهم کامپیوتر و دنیای الکترونیک و مخابرات دنیا از سیستمهای بیش از 50 سال پیش آمریکا به دنیای عمومی وارد و گسترده شده. لذا فکر کشوری که سیستمهای فدیمی نظامیش دنیای مدرن امروز رو تشکیل داده و همه چیز جدیدش در سستمهای نظامیش طراحی میشه انقدر گاگول باشه که شماها یه اسلحه سری داشته باشید که اونارو بزنید. هیچ پی پی نیستید و هیچی ندارید. هیچوقت هم حتی در مونتاژ تسلیحات هم موفق نبودید و پروژه های درپیتتون هم در صنایع نظامی شکست خورد و مجبور شدید بازهم سیستمهای درپیتی مثل s300 روس رو بخرید.
  1
  7
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه
  چهره سردار بى شباهت به اورانگوتان فیلم سیاره میمونها نیست!
  0
  3
  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۵
  نظر شما چیست؟