ظریف: چرا باید به تماس تلفنی پمپئو که به من توهین می‌کند پاسخ دهم؟

فرارو: وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا درباره راهکار گفت‌وگوی دیپلماتیک برای حل بحران‌های میان آمریکا و ایران اظهار کرده است که این امکان وجود ندارد. وی همچنین از لحن توهین‌آمیز پمپئو علیه خود انتقاد کرد.
 
به گزارش رویترز، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی با رویترز، درباره این که آیا مثل سه سال پیش که موضوع بازداشت ملوانان آمریکایی از طریق گفت‌وگوی چند دقیقه‌ای بین ایران و آمریکا حل شد، امروز هم بحران‌های میان آمریکا و ایران می‌تواند به سرعت از طریق گفت‌وگوی دیپلماتیک حل شود یا نه، گفت: نه، چگونه می‌توان از ( این گونه‌بحران‌ها) جلوگیری کرد؟
 
وی درباره احتمال گفت‌وگو با پمپئو گفت: پمپئو هر بار که درباره ایران صحبت می‌کند، به من توهین می‌کند. چرا باید به تماس تلفنی او پاسخ بدهم؟
 
به دنبال اقدام متقابل ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود، دونالد ترامپ اعلام کرد که تمایل دارد روزی با ایران گفت‌وگو کند. از آن پس نیز مقامات کابینه وی از جمله مایک پمپئو این موضع جدید آمریکا را در هر فرصتی بیان کرده‌اند.
 
محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان اخیراً در گفت‌وگوی اختصاصی خود با شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتقاد از خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک [برجام] اظهار داشت: ما [در برجام] با حسن نیت عمل کردیم اما نمی‌خواهیم با کسانی که زیر تعهداتشان زده‌اند گفت‌وگو کنیم.
 
ظریف تصریح کرد: ما تسلیم تهدید نمی‌شویم. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی‌کند. شما نمی‌توانید ایرانی‌ها را تهدید کنید و سپس از آنها انتظار تعامل داشته باشید. راه درست برای این کار احترام است، نه تهدید.
 
این مقام بلند پایه ایران تاکید کرد که ایران با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد مذاکره نخواهد شد مگر اینکه این کشور با اجرای تعهداتش در برجام به تهران احترام بگذارد.
+17
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  {چرا باید به تماس تلفنی او پاسخ بدهم؟}سایلنت کن و بهشون بگو فعلاٌ قصد تحصیل کردن دارم ونمیتونم بعله رو بگم
  3
  58
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  لعنت بر مذاکره و مذاکره کننده
  61
  8
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۱
  ۵۵
  فیل دانا - آینه جهان نما - لندن، انگلستان

  شما یکم به حافظه تون فشار بیار که یادت بیاد همیشه و همه جا به آمریکا توهین کردید، پرچمشو آتیش زدید به مردمش و فرهنگشون اهانت کردید حالا چون دزدیهاتون رو رو کردن، ، حالا چون میخوان توله هاتون رو بیرون کنن به تیتیش قبات بر خورده، . سیاست های آمریکا رو نه حمایت نمیکنم نه تایید ولی بی‌تربیت و نادان مذاکرات بین‌المللی شما بیسواد های متحجر کپک زده هستید،
  2
  95
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  چهل سال است شما دنیا را دشمن خودتان میدانید و هر روز میخواهید نابودشان کنید یک روز میخواهید کاخ سفید را حسینه کنید یک روز میخواهید اسرائیل را از نقشه جهان محو کنید یک روز ترامپ را قمار باز فرض کنید رهبرت کلمات ارازل و اوباشی در صحبت هایش استفاده می کند یک روز حوثی ها را میفرستید برای بمب گذاری ووو حالا بماند چه رفتاری با ملت ایران می کنید، برو عمو شلوارتو خیس کردی دنبال لنگ میگردی
  2
  62
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  اوشگول غربتی متوهم
  4
  46
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  جناب ظریف این ننور بازیهای بچه گانه را بگذار کنار و مرد باش و واقعیت را بیان کن . چون خودت و ان نظام مفلوک و جنایتکارات از خدایتان است که با امریکا و وزیر خارجه اش بشینید و مذاکره کنید!
  1
  47
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  ظریف جان تو خودت مجسمه توهین و دروغگویی بی وجدانی هستی تا و قتی هم که لباس نوکری خامنه ای تنت باشه هیچکس در دنیا ادم حسابت نمیکنه و اش همینه و کاسه همین. تو وقتی به دوربینها نگاه میکنی و میگی ما زندانی سیاسی نداریم یا میری گروگان با قاچاقچی معامله کنی خودتو سیبل توهین و فحش میکنی. گوارای وجودت نوکر بی شخصیت ملا علی.
  0
  37
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  یک مسئول کشور نباید مسائل را شخصی کند. مهم تو نیستی ظریف کودن مهم ایرانه و منفعت ایرانی.
  0
  21
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  کی جرات داشته به اسب شاه بگه یابو؟ روزانه به 70 ملیون جمعیت توهین میکنی حالا یکی به تو توهین کرده چرا قهر میکنی پوفیوز دروغگو
  0
  24
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ج.ا إستاد مذاکره است، منتها زمانی که دیگه نتونه هیچ امتیازی بگیره. جنگ ایران و عراق نمونه بارزش بود. گروگان گیری یکی دیگه اش، اینهم که از برجام. حالا هم برجام ٢!
  1
  13
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  کوچولوی عقب افتاده! تو خودت توهین به بشریت هستی. بعلت درس خواندن در امریکا انگلیسی را خوب بلدی ولی بجای بالا رفتن شعورت هنوز بطرف سنگ سیاه وحوش عربستان در 1400 سال قبل نماز می خوانی. تاریخ مصرف تو تمام شده ولی دلقک تر از تو پیدا نمی کنند تا جایت بگمارند
  0
  23
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  نظر شما چیست؟